Kramáre a hospitalizácia - nútenie platenej izby

Bola som hospitalizovaná na Kramároch na ženskom odd. Je tam možnosť zaplatiť si nadštandard 500 Sk na noc a dostanete 2 posteľ. izbu s televízorom. Nechcela som platenú izbu, viem peniaze minúť aj na iné veci, ale sestrička na odd. mi povedala, že ak si izbu nezaplatím, môžem isť domov, lebo nemajú voľne miesto na neplatenej izbe. Môžu takto nútiť pacientov platiť, keď miesto voľné majú iba na platených izbách?

Nemusela si ponuku prijat. Mohla si sa zbalit a odist domov. Je to vec cisto dobrovolna. Ked raz nemaju ine miesto, tak ho nemaju.

Bola som objednaná na operáciu 1,5 mesiaca dopredu, miesto mi mali rezervovať, preto sa objednáva. A potom vieš čo sú to predoperačné vyšetrenia? Čo myslíš, koľko krát mi ich poisťovňa preplatí do roka na tú istú operáciu a zamestnávateľ mi bude koľko krát do roka trpieť vymeškávanie z práce kvôli jednej operácii Si dosť naivná.

Zial v nemocnici sa nerobi s krumplami ale s ludmi. Nechcem nikoho zastavat, ale ked pride pred tebou akutny pripad a treba ho hospitalizovat, tak objednany neakutny pacient ma smolu. Tak to funguje vsade.

Ahoj, objavila som prave tvoju reakciu na platene sluzby, ja som tam bola hospitalizovana vo februari a tiez som si musela platit, takze nie si jedina. Tak dufam, ze ti aspon dobre dopadla operacia a uz nebudes musiet nikdy absolvovat tie otrasne veci, ktore sme tam museli prezivat. S pozdravom, Juli.