Krátkozrakosť každého stupňa

Prosím, ktorý homeopat si trúfne aspoň s istou zárukou úspechu na zlepšenie - daj Bože úplne vyliečenie sa dať na prípad: silná krátkozrakosť u 17 r., do 8 r oči zdraví, genetická dispozície nie je, dieťa ináč super zdravé, mohlo sa jednať v škole o psychoblok v čase, keď sa zrak zhoršil. Zhoršovanie bolo rýchle, cca. 1 dioptria za rok. teraz sa “držíme” na -9 vďaka čínskym bylinám, ktoré berie 1,5 roka denne. Nerátam s operaciou kaserom, nakoľko máme kontraindikáciu hojenie rán keloidným spôsobom. A aj tak chcem zlikvidovať príčinu, prosím, díky moc za rady a pomoc, mamina.

Prosim, ak by ste zistili nieco k Tejto teme kratkozrakost, prosim dajte vediet. Tiez mam maleho synceka, teraz mal 12 rokov, okuliare nosi asi 3,5 roka a jeho zrak sa velmi rapidne zhorsuje, tento pol rok to bolo zasa zvysenie o 1,5 dioptriu. Teraz ma uz -5, ak budeme pokracovat tymto tempom, bude to velmi zle.

Detom dioptricke okuliare zakazte, pretoze im vytiahnu hore dioptrie. Namiesto dio. okuliarov im dajte mierne sfarbene kvalitne slnecne, zhorsovanie sa zastavi.

Pekný slnečný deň všetkým, som už 24 krátkozraká s dioptriami do - 1, 5. Nikdy som pravidelne nenosila okuliare a vždy sa mi zrak zlepšil. Mám knihu “Zahoď okuliare”, kde odporúčajú pravidelné očné cviky a nenosiť sústavne okuliare. Ja osobne som okuliare používala len na TV a na bicykel. Nedávno som našla stránku: http://www.treneroci.sk a oplatí sa ju prečítať. Nakoľko aj môj 12 ročný syn je krátkozraký, uvažujem o dierkovaných okuliaroch. Ak má niekto skúsenosti s týmito okuliarmi, prosím ozvite sa, a podeľte sa s nami.

Dierkované okuliare som si kúpil, nevidím v tom nič iné iba obtiahnutie ľudí, ktorí sú zúfalí a chcú si napraviť zrak. Nosil som dva mesiace podľa návodu a ani minimálne zlepšenie som nezaznamenal, radšej som ich zahodil, lebo človek nevie, či mu to nakoniec nejako neuškodí ešte, bavil som sa na na túto tému s očným a ten ma od toho odhováral, že vraj existujú rôzne cviky, ktoré ak mám chuť a silu si mám keď tak naštudovať, ale s týmto si mám dať vraj pokoj.