Krátkozrakosť každého stupňa

(jakica) #1

Prosím, ktorý homeopat si trúfne aspoň s istou zárukou úspechu na zlepšenie - daj Bože úplne vyliečenie sa dať na prípad: silná krátkozrakosť u 17 r., do 8 r oči zdraví, genetická dispozície nie je, dieťa ináč super zdravé, mohlo sa jednať v škole o psychoblok v čase, keď sa zrak zhoršil. Zhoršovanie bolo rýchle, cca. 1 dioptria za rok. teraz sa “držíme” na -9 vďaka čínskym bylinám, ktoré berie 1,5 roka denne. Nerátam s operaciou kaserom, nakoľko máme kontraindikáciu hojenie rán keloidným spôsobom. A aj tak chcem zlikvidovať príčinu, prosím, díky moc za rady a pomoc, mamina.

(Martina) #2

Prosim, ak by ste zistili nieco k Tejto teme kratkozrakost, prosim dajte vediet. Tiez mam maleho synceka, teraz mal 12 rokov, okuliare nosi asi 3,5 roka a jeho zrak sa velmi rapidne zhorsuje, tento pol rok to bolo zasa zvysenie o 1,5 dioptriu. Teraz ma uz -5, ak budeme pokracovat tymto tempom, bude to velmi zle.

(skuseny) #3

Detom dioptricke okuliare zakazte, pretoze im vytiahnu hore dioptrie. Namiesto dio. okuliarov im dajte mierne sfarbene kvalitne slnecne, zhorsovanie sa zastavi.

(nika) #4

Pekný slnečný deň všetkým, som už 24 krátkozraká s dioptriami do - 1, 5. Nikdy som pravidelne nenosila okuliare a vždy sa mi zrak zlepšil. Mám knihu “Zahoď okuliare”, kde odporúčajú pravidelné očné cviky a nenosiť sústavne okuliare. Ja osobne som okuliare používala len na TV a na bicykel. Nedávno som našla stránku: http://www.treneroci.sk a oplatí sa ju prečítať. Nakoľko aj môj 12 ročný syn je krátkozraký, uvažujem o dierkovaných okuliaroch. Ak má niekto skúsenosti s týmito okuliarmi, prosím ozvite sa, a podeľte sa s nami.

(mirec) #5

Dierkované okuliare som si kúpil, nevidím v tom nič iné iba obtiahnutie ľudí, ktorí sú zúfalí a chcú si napraviť zrak. Nosil som dva mesiace podľa návodu a ani minimálne zlepšenie som nezaznamenal, radšej som ich zahodil, lebo človek nevie, či mu to nakoniec nejako neuškodí ešte, bavil som sa na na túto tému s očným a ten ma od toho odhováral, že vraj existujú rôzne cviky, ktoré ak mám chuť a silu si mám keď tak naštudovať, ale s týmto si mám dať vraj pokoj.