Kravské mlieko pre bábätko - 7 mesiacov

Ahojte maminy. Chcem sa vas spytat, od kedy moze dietatko ,moj ma 7 mesiacov, pit kravske mliecko a pudingy z neho. Dakujem.

Mám tri deti a všetky tri pili kravské mlieko zhruba od šiestich týždňov, pretože ja som mlieko nemala a pri prvom dieťati som mala zlé skúsenosti s umelým mliekom. Ani jedno moje dieťa žiadny problém nemalo ale priznám sa, lekárke som to nepovedala, nemala som chuť počúvať jej kázanie, riadila som sa radami mojej mamy, ktorá nás mala sedem a nikdy žiadne umelé mlieka nekupovala.

Naša dcérka jedávala od 7. mesiaca denne 2 jogurty z kravského mlieka. Okrem toho som ju ešte kojila a nakoľko jej tie jogurty evidentne chutili a nemala žiadne problémy, necítim sa za to byť vinná, hoci naša lekárka tvrdila, že kravské mlieko sa smie konzumovať až po roku života. Ja si myslím, že je to individuálne, keď dieťa nie je alergické na laktózu, tak mu to neodoprem.

Ahoj, jogurty su ina vec ako mlieko. Nie je to dobre pre oblicky dietatka, lebo nevie este stiepit zlozite bielkoviny a to zatazuje oblicky.