Kŕče - svaly na nohách, chodidlá, lýtka

Trocha som to prehnal s intenzitou športovania, viac ako mesiac som každý deň aktívne športoval a teraz na mňa prišla únava, dostávam kŕče do rôznych svalov.

Je tu niekto športovec alebo tréner, aby poradil aké doplnky stravy mi môžu chýbať? Dehydratácia to určite nie je, denne pijem okolo 5 litrov vody.

Pravdepodobne si vyčerpaný. Je treba trochu poľaviť a prehodnoť tiež svoj jedálniček. Jesť ovocie, zeleninu, mäso, ale aj doplnky výživy ako vápnik s vitamínom D, horčík. Typické je, že nedostatok vápnika sa prejavuje kŕčmi v lýtkach. Prajem rýchle zlepšenie.

Prosím Vás, mám problém. Už týždeň u mňa pretrvávajú kŕče v lýtkach aj v stehnách. Slabšie počas dňa, intenzívnejšie sú večer. Začal som užívať calcium, magnézium aj horčík, ale nepostrehol som za 3 dni žiadnu zmenu k lepšiemu. Začalo to príchodom horúčav. Pitný režim dodržiavam, neviete niekto, čo môžem mať zaproblém?Vopred ďakujem za odpoveď! Rybár

mne velmi pomohol tento horčík BrainMax Energy Magnesium, 1000 mg, 200 kapsúl (Magnesium Malate - Horčík malát, 164 mg) - BrainMarket.sk pravidelne cvičim a občas ma bolí cele telo, toto je jediné, čo mi pomaha na uvolnenie a zbavenia sa krčov

ja kupujem od vitariana sunday natural, je bez laktozy a lepku, mam na to alegiu, ja sa citim lepsie ked to uzivam, koli tetanii si to davam

Na toto mi pomaha jedine magnezium. Samozrejme ho treba uzivat s mierou a neprehnat to, nakolko vsetkeho vela skodi.