Krčná chrbtica

tusim ze Ti pomoze ta operacia a nic ine.

Pekny den,
mam takyto problem…uz asi 2r ma bolieva lava ruka + rameno a krcna na lavej strane.do noveho roka to bolelo,tak som si to masirovala.urobila som zle,lebo na novy rok sa mi stala taka vec,ze ked som sa rano zobudila a vstala,potom opatovne lahla,tak som zistila,ze nedycham.pomaly som to rozdychala,ale nasledovala strasna bolest hlavy.isla som na ortopediu a ta ma poslala na neurologiu.tam mi dr urobila rontgen hlavy a krcnej a zistila,ze mam 5-6 stavec osteochonrozu.zacali sa mi opakovat take zachvaty a nasledoval vysoky tlak,tlkot srdca a potom bolest hlavy.poslala ma na MR a tam sa potvrdila akurat ta osteochondroza.dalej sa snazila vypatrat preco mam tie krce a diagnoza znela hyperventilacna tetania.stale tvrdia,ze problemy mam z krcnej,ale mne sa to nezda iba krcnou.v lavej ruke ma boli asi nerv ktory prechadza do ramena az cez hlavu k celu.ked mi bolo uz dobre,tak som si pomasirovala tu bolavu ruku a zachvat prisiel znova a ta urcita cast ruku ma neskurocne bolela.to vsetko na lavej strane.trpne mi aj temeno hlavy ako keby sa mi tam neprekrvovala,tak ma napadlo,ci tie stavce nedlacia pri urcitom pohybe na nerv,cievu alebo nieco ine. neviem co mam robit,lebo neurologicka len kuka na mna ked jej poviem,ze problemy stale mam.jej odpoved je stale,ze je to krcna.lenze co dalej…mam podla vas skusit ineho neurologa?

ahoj Silvia,mam podobne problemy uz 10 rokov,bolesti z krcnej chrbtice my vystreluje do hrudnika,ze nemozem ani dychat.Chodim po doktoroch hore dole,ale iba mi povedia,ze mam bloky v krcnej chrbtici a ze mam kazdy den cvicit.Najhorsie je,ze som musela odist z prace,kedz mam hlavne bolesti pri sedeni a casto sa mi toci hlava.

ahoj.
prosím ťa, čo znamená osteochondrosis?
aj ja to mam v diagnoze.
dakujem za odpoved

dobrý den.
ja mam op. o mesiac, možte mi prosim napisat ako to prebieha?

Ahoj…aj ja mam problemy s krcnou chrpticou,trva to uz 1 rok.Bola som uplne zdrava a zacalo to s nicoho nic.Chcela som sa postavit s postele a dostala som taky silny zavrat do hlavy,ze som sa nemohla pol hodiny postavit s postele.Ked to trocha ustupilo tak som sla na pohotovost tam mi tvrdili,ze mam stuhnute paravert svaly chrptice.Lenze tymto to neskoncilo,zavraty som mavala kazducky den,mala som pocit tazkej havy hlavne zadnej casti,nemohla som spavat na lavej strane,zacalo mi trpnut lave stehno a tahavalo ma do pravej strany.Poctupila som CT chrptice to je O.K,MG mozgu to je v poridku aj ocne.Jediny nalez co mam tak je mierna sinistroskolioza a to neviem co je.Chodila som na rehabilitacie,masaze ale nepomohlo nic.S tohto stavu som uz zufala,zmenilo to moj cely zivot,pretoze kazdy den sa zobudzam s bolestami krcnej chrptice,s bolestami hlavy a zo zavratmi a nedokazem fungovat tak ako kedysi.Ak by mi vedel niekto poradit ozvi te sa mi,DAKUJEM

1 Like

Mala som zlomenu C2, ktoru riesili nasadenim Hlo-vesty, po zložení golierť. Po 3 mesiacoch zacinam chodit na rehabilitaciu. Zatial nemozem hybat hlavou. Poradi mi niekto s podobnym problemom ako rozhybat hlavu? A ci vobec s nou budem moct normalne otacat. Ďakujem.

Mam bolesti kr.chrbtice.Bolesť mi prechadza do ramena ruky.MR. ukazala tlačenie platničky na nerv.Neurolog mi predpisal tabletky na bolesti.Kto ma podobny pripad prosim Vás,aby ste mi ozvali na dcérin email.Dakujem vopred .

Dobrý deň,

prosím Vás o zaslanie kontaktu na lekára, ktorý sa špecializuje na liečbu bolesti chrbtice. Mám tiež 70 - ročnú mamu, ktorá už pol roka trpí bolesťami chrbtice a lekári nepomáhajú. V ktorom meste tento lekár pracuje? Ďakujem.

Pekný večer, volám sa tiež Silvia a moje problémy sú podobné Vašim. Od istého času mám aj ja vyšší TK, avšak iba niekedy. Tiež si myslím, že je to od krčnej chrbtice. Bola som na masážach, ktoré mi pomohli. Je však rozdiel kto a ako Vás masíruje. Ale od internistky som dostala liek proti vysokému TK, čo sa mi nepozdáva. Totiž to nerieši dôvod mojich problémov. Veľmi mi pomáha pohyb, telocvik doma a posteľ Ceragem. Veľa zdravíčka

Ahoj musis si dat napravit chrbticu ak si z vychodu ozvi sa na môj mail chodim k jednemu ak mam problemy

Pre vych. slov. tak je v Sečovciach pan co vie napravit vybocene stavce, dalej pomaha magneticka poduska mne osobne nemusite kupovat drahu ja mam so 159 magnetmi a je super MD 20, tiez mam masazny stroj ale nie hocijaky je dobry ten s hlavicami vzadu ktory vas masiruje ako naj maser kto ma zaujem môzem dat foto aky mne pomohol a pomaha…

Bolesťami trpím už veľa rokov. Tiež ma bolieva hrozne hlava lieky už nezaberajú, a keď aj tak na krátko, nemôžem ani ležať ani sedieť, sú to veľké bolesti neprajem ich nikomu. Bolí ma hlava prechádza mi to do pravého ramena postupne aj ľavého. Bral som všeliaké lieky, momentálne som objednaný na operáciu, výmenu platničiek do FN Nitra. Ak chceš napíš mi na môj email.

Ja zdravím všetkých chorých, chcem sa opýtať či niekto neabsolvoval rozpustenie platničky pomocou chem. látky s injekciou? Olga

Prosím o radu. Mám trochu bolesti krčnej a krížovej chrbtice. Mávam náhle slabosti a závrate. Chytí ma to hocikde strašne mi to strpčuje život. Chcem sa z toho dostať a neviem ako. Bola som už vela krát na urgente ležala som v nemocnici robili mi testi na všetko možné všetko som mala ok. Na rtg chrbtice iba malé zmeny-Najhoršie na tom je že už nikde nechodím lebo sa bojím kde ma to chytí. Strašne ma to zablokuje točí sa mi hlava oslabnu mi ruky nohy potom to prejde. Nevi mi niekto poradiť raz som pozerala reflex o jednej babe volá sa Petra Bihári a robí kraniosakrálnu terapiu mala podobné problémy nikto jej neveril a začala sa tomuto venovať a pomohlo jej to len neviem ju nájsť kde ordinuje. Na internete som nič nenašla. Ďakujem už neviem čo mám vyskúšať.

Ja som mala podobné problémy asi 2 roky, chodila som stále po neurológii aj s bolesťami krížnej a krčnej chrbtice aj s migrénami, jedla som len tabletky a nič. Potom som stretla jedného pána, bola som u neho párkrát na reflexnej masáži (asi 12-krát), začala som cvičiť jogu, občas si zacvičím aj doma a je mi fajn. Vyskúšaj!

Dobry den prosim o vysvetlenie nalezu. Vyska tiel stavcov a medzistavcovych priestorov je zachovana. V segmente L4-5 sledujeme chondrozu intervertebralneho disku s jeho difuzne znizenou intenzitou signalu, pocinajuca diskopatia sledovatelna AJ V SEGMENTE l3-4 AZ l5-s1 SLEDUJEME znamky facetovej artrozy, najvyraznejsie v segmente L5-S1 vpravo. Na periferii vysetrovaneho pola v segmente Th0-11 sledujeme obojstranne viac vlavo vyraznejsie znamky facetovej artrozy zasahujuce do neuroforamina. ZAVER: chondroza intervertebralneho disku L4-5, incipientna diskopatia L3-4. Lumbalna spondylartroza s maximom v segmente L5-S1 obojstranne, viac v pravozvyraznena facetova artroza v segmente Th10-11 obojstranne. V segmente L5-S1 nemozem vylucit isthmicku spondylozu obojstranne, bez vzajomneho posunu tiel stavcov -smerodatne CT vysetrenie. Mam 53 rokov. Dakujem vam.

Dobrý deň, mám ťažkosti s krčnou chrbticou - osteochondroza aj s krížami zaujala ma tá magnetická poduška, ale mám otázočku, môže sa dať aj pod plachtu? Nestratí učinnosť? Alebo potiahnuť návlekom aby sa nezašpinila? A ako sa používa cez noc alebo ako terapia na ležanie cez den na pár hodín? Velmi pekne vám ďakujem, Katka.

Dobrý deň! Zaujal ma masážny prístroj ktorý používate. Moli by ste mi prosím vás presnejšie opísať, čo to je, prípadne poslať foto, a kde to kúpim, koľko to stojí? Ja som rok po operácii zlomenej TH12 a treaz mi zistili aj osteochondrózu L5-S1 a mám veľké bolesti. Vopred ďakujem.

Volám sa Hela, aj ja mám problémy s krčnou chrbticou-mám výrastky a jeden je mohutný. Rada by som vedela kde Vás operovali a ako sa cítite, prípadne kontakt na nemocnicu a lekára ak to bolo v Bratislave, prípadne inde. Ďakujem a prajem Vám všetko dobré, hlavne to zdravie. Môj kontakt:h.donovalova@inmail.sk.