Krčná chrbtica

Dobrý deň ! Som po operácii krčnej chrbtice a včera som sa vrátila z kúpelnej liečby. V prepúšťaciej správe mám o i. uvedené , že nemám preťažovať VÁHONOSNÉ KĹBY a s týmto výrazom som sa ešte nestretla , tak prosím o radu o ktoré kĺby konkrétne ide ? Za radu či odpovede Vám vopred ĎAKUJEM .

ahoj CACA,prosim mozes mi napisat,kde ta operovali a ake si mala predtym problemy.
Ja mam 31rokov uz 7 rokov trpim velkymi bolestami krcnej chrbtici,hlavne ked sedim.Takze som aj odisla z prace,kedze som robila za pocitacom a bolesti boli neunosne.Mohla by si prosim poradit nejakeho dobreho neurologa,alebo ortopeda.Dakujem,Nikol

ahoj Nikol operovali ma na Kramaroch MUDR.DŹUBERA v blave problemy som mala take že mi od krčnej chrbtice išli bolesti pod lopatku a odtial do pravej ruky ktora mi začala trpnuť a veci mi začali vypadavať z ruky neviem odkial si ale v Dubravke je MUDR.Mayerova neurolog a najlepšie by bolo pytať sa na CT a MR vyšetrenie a tam sa všetko ukaže ahoj držim palce ĆAĆA

ahoj CaCa,tak Ti drzim palce aby si uz nemala nikdy ziadne bolesti s tou krcnou chrbticou.lebo viem ake to je.Mne sa z krcnej chrbtice toci hlava,nemozem vobec sediet dlhsie ako 10 minut a casto mi bolesti vystreluju do hrudnej casti,ze ma to tam picha aj tyzden.Bola som na lieceni,rehabilitacie,ifuzie…Nic mi nepomahalo,ked tak iba docasne.Najhorsie je to tocenie hlavy.Som z Petrzalky.Prosim mozes mi napisat email?Chcela by som sa opytat,este na Tvoju operaciu ktoru si podstupila na Kramaroch.Dakujem,maj sa pekne,Nikol

Ahoj Čača,vahonosne klby su bedrove,kolenne a clenkove klby.

tu je ta moja adresa kludne mi napiš popíšem ti o tom viac ahoj CACA

ahoj CACA,diky a ozvem sa urcite este dnes,alebo zajtra.Pa,Nikol

nokol poslala som ti emailom poštu ale neviem či ti prišla daj vediet ahoj caca

cauko CACA,email mi ziaden nedosiel,prosim skus ked tak na este jednu adresu co mam andorka@pobox.sk.Diky moc a pekne sviatky zelam.Nikol

Dobrý večer Nikol,práve si čítam Tvoj príspevok aké máš problémy. Ja som 9 mesiacov po operácii krčnej chrbtice. Stále mám problémy, čaká ma reoperácia- už o 2 týždne nastupujem do nemocnice, lebo mám ukrutné bolesti v pravej ruke. Ide mi to od šije do ramena, lakťa a prsta pravej ruky. Zostal mi tam po operácii sekvester o rozmere 5x7mm, ktorý mi údajne tlačí na nerv. Mne vymieňali 2 platničky C5/6 a C6/7 za titán a karbń.Hodili ma do polov. inv. dôchodku, musela som ukončiť PP zo zdravotných dôvodov, lebo som marodila 1 rok.Ja som mala pracovný úraz pred 16 rokmi a až v roku 2006 som začala mať problémy, som totiž účtovníčka a namontovali nám zastaralú klimatizáciu, ktorá ma úplne vyradila z práce. Pol roka ma konzervatívne liečili/ infúzie, obstrekyy, RHB, lieky/ ale bez úspechu, tak som musela ísť na operáciu.Mám také bolesti, že dnes mi musela lekárka predpísať opiatové náplaste. Momentálne nemôžem spať, tak Ti píšem. Tiež som sa zaujímala, či má niekto podobné problémy ako ja po operácii krčnej chrbtice, ale nikto sa mi neozval. Je dobré vedieť, porovnať sa s niekým, ale akosi sa mi nedarilo. Momentálne mám veľmi dobrú neurologičku, ktorá mi veľmi pomáha, tiež na RHB kam tiež ešte pred operáciou chodím sa mi snažia pomôcť,lebo mám automaticky po RHB strašné reakcie. Krčná chrbtica je veľmi náročná na operáciu. Rez mám z predu, ten sa im podaril, ale teraz ma budú operovať už zo zadu. Veľmi sa bojím, i keď hovoria, že niet sa ničoho obávať. Takže držím Ti palce, aby si to úspešne zvládla, niekomu pomáhajú Pilatesove cvičenia, ale musí to byť ozaj odborník, ktorý sa Ti bude venovať. Ešte raz maj sa pekne.

ahoj Majka,dakujem za Tvoj prispevok.Mozem sa opytat odkial si a kolko mas rokov.Ja mam 31 uz dlho sa obavam toho,co budem robit ak budem mat 50 a s bolestami to bude horsie.Deti nemam,obavam sa aj tehotenstva,myslim si ze ked priberiem pri tehotenstve tak to moze byt horsie s tymi bolestami.Mozno nie,len by som sa rada dala najprv nejak dokopy pokial by som mala deti.Majka a aky si mala prosim nalez na CT,alebo magnetickej rezonanci?Pretoze ja som nemala nic zavazne na CT,iba ze mam bloky.Doktori povedali,ze mam cvicit,aby som spevnila chrbticu.Ako som uz pisala na som bola na lieceni,rehabilitaciach,infuziach,pilatese,akupunkture,…
Kedze mam dost velke prsia rozmyslam podstupit plasticku operaciu/zmensenie prsnikov/mozno by to trosku pomohlo.Fakt uz neviem.Je to fakt na psychiku zataz.Niekedy si uz pripadam jak magor.Drzim Ti palce aby sa Ti ulavilo od bolesti.Vela stastia.
Potesim sa ak sa ozves na moj email:andorka@pobox.sk

Ahoj Majka, ja som ti odpovedala v téme operácia chrbtice. Posielam kópiu (nižšie) príspevku. Ak máš dáke otázky alebo potrebu si pohovoriť tak napíš, budem rada. Prípadne priamo na môj e-mail jana-jana@inmail.sk.
Milá Majka a aj všetci ostatní. Som tiež po operácii krčnej chrbtice (titanové platničky C5/6 a C6/7).Operovaná som bola 06/2005, po operácii som bola tri mesiace iný človek. Žiadne bolesti, žiadne lieky…no super pocit po rokoch bolestí. Postupne sa mi začali vracať bolesti, ale stále to bolo relatívne OK. Pred prvou operáciou ma upzornili, že segment C3/4 bude tiež potrebné vymeniť (tie bolesti som pripisovala tomu sravu). Pri kontrolách v NZ boli vžda titanové náhrady v dobrom postavení. Bolesti sa však stupňovali a stupňovali, dnes od bolesti nespím a trpím a trpím. Po poslednej kontrole (RTG a MR) som sa dozvedela, že moje titanové platničky sú zaborené v stavcoch a stavce sú zlúčené a neurochirgovia nevedia prečo ani čo s tým ďalej. Chcem si dať urobiť zopár nezávislých vyšetrení v ŽA, RK, BA a možno ešte inde. Takže aj keď bola operácia urobená dobre, náš organizmus si skrátka robí čo chce (a neupozorní nás na to vopred!!!). Patrím k ľudom, ktorí majú pevnú vôľu, nevzdávam sa, som športový typ, veľa plávam a som stále v pohybe. Ten, kto ma nepozná ani nevie, že mám problémy. Napriek tomu netuším, čo bude ďalej, lebo stavce sa trú jeden o druhý a bolesť je príšerná. Dajú sa vôbec vybrať titanové platničky a opraviť vzniknuté “diery” v stavcoch? Ak viete čo by sa dalo ďalej robit, prosím poradďte. Ďakujem a želám život bez bolestí. Jana

Ahoj Majka, už si pravdepodobne po operácii. Ak sa dostaneš na internet, tak mi prosím napíš. Už som Ti písala, mám podobné problémy ako Ty. Rada by som sa s Tebou poradila a podelila o “vedomosti”. Držím palce. Ak môžeš, napíš mi priamo na meil jana-jana zavinač inmail bodka sk. Jana

Pekne prispevky, drzim palce nech sa Vam polepsi…
Ja mam tiez podobne problemy, ale asi som len na zaciatku, citim neprijemny tlak v zadnej casti hlavy, ktory prechadza niekedy do bolesti hlavy. Pracujem za pocitacom viac hodin denne tak asi preto. Prave som nastupil druhy krat na rehabilitaciu krcnej chrbtice, ale zda sa mi ze sa to zhorsuje. Naposledy mi neurolog napraval bloky.
Ak sa to nezlepsi tak mam mam ist na ocne a EEG… ja by som radsej isiel rovno na CT alebo MR, pretoze na vysetrenie u neurologa som cakal mesiac a na rehabilitaciu tri tyzdne. Teda hadam diagnozu nezisti patolog.
Dusan

Ako prebieha vyšetrenie C.T.? Dakujem.

Prosim vas, moze mi niekto poradit, v roku 2007 som bola operovana ne krcnu chrbticu a od roku 2006 som pn - poziadala som si o invalidny dochodok a na komisii mi pani doktorka dala 20%, som vyucena predavacka a ani po operacii nemozem stat, sediet, robit v prievane a nosit tazke veci. Implantat c5/6 a este mi hrozi dalsia operacia c4/5, budem vam povdacna, ked mi odpisete na mail, naozaj neviem, co mam dalej robit a ruka aj krk boli stale, dakujem.

ahoj,mávam problémy s chrbticou, ktoré sa prejavujú bolesťami, tŕpnutím a čo je najnepríjemnejšie točením hlavy. Uznávam lekárov, ale v tomto prípade mi už viac krát pomohol masér. Ale nie hocijaký. Musí to byť človek ktorý pracuje s ENERGIAMI. Nie je to žiaden zázrak ani výmysel, je to fakt. Pretože tieto nepríjemné stavy spôsobujú blokády a ten kto vie kde sa tie blokády nachádzajú, dokáže veľmi pomôcť. Fantastický masér ku ktorému ja osobne chodím pracuje v kúpeľoch v Chalmovej pri Prievidzi.

Ahojte, roky trpim bolestami krcnej chrbtice. Diagnoza znie, chronicky zablokovane posledne dva krcne stavce, C5 a C6. Mavam z nej migrenozne bolesti hlavy, kazdy mesiac, beriem protimigrenozne tabletky, chodim ku fyzioterapeutke, ktora mi to fantasticky uvolni na chvilu, potom to zase stuhne. Snazim sa cvicit, plavat, no lekari mi zakazuju nejaky aktivny sport. nemozem dlho sediet za pocitracom, doma sedavam na fitlopte, no tiz nevydrzim dlho. Idem mat 40 rokov, dochodok daleko, no niekedy sa citim ako sterena. ma niekto recept, co mam robit? Ak mate niekto podobny problem - napiste mi prosim na msprincezna@orangemail.sk, M.

ahojte,nevie mi prosim niekto poradit dobreho neurochirurga,ktory sa zameriava na bolesti krcnej chrbtice.Velmi pekne dakujem

Zabudla som napisat,ze hladam nejakeh doktora v Novych Zamkoch.
Dakujem