Krive zuby

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci mam niekto z Vas krive zuby a ako to berie okolie, ci im to nevadi, nemaju nejake pripomienky.

1 Like

Ahoj, ja som mala krive zuby a nikto nemal pripomienky, ani si to ludia nejako specialne nevsimali. Nemala som s tym ani ja problem, ale mamina mi povedala, ze ak si ich dam vyrovnat, tak že sa mi tým uplne zmení tvár a ze budem krajsia. Tak som sa dala nahovoriť ako 26-rocna na fixny strojcek. A bola to celkom sranda, ziadna tragedia, aj som vyzerala o dost mladsie a teraz som rada. Ked si porovnam fotky s krivymi zubami a s tym aky usmev mam teraz, tak je to fakt velka zmena k lepsiemu. Ale ani pred tym mi to nevadilo, ale teraz ma to potesilo. Samozrejme, najdolezitejsi je dobry zubar, inak by to mozno nemuselo dopadnut takto dobre. A moj zubar je uplne perfektny :slight_smile: Drzim palce!

1 Like

Ja mam 26, strojcek som nosila na noc asi v 12 rokoch, este viac sa mi zuby pokrivili. Mam dost pokazene zuby a strasne mi krvacaju dasna, neviem ci by mi dali strojcek. Ze vraj po osemnastke sa plati plna suma. Ja by som nechcela strojcek, ale dat niejake korunky, npr. porcelanove, kedy sa dalo

1 Like

Ja som mala krivú hornú jednotku, ako 23-ročná som si dala fixný strojček. Nosila som ho 2 roky, potom som ešte nosila 1, 5 roka strojček len na noc. Ako som ho prestala nosiť, zub sa mi do polroka vrátil späť.

1 Like

Ahoj, mas krive zuby? To si na tom este dobre. Tie moje su katastrofa. Su krive, este ktomu sem tam korunka, blomby zazltnute. Velmi sa hanbim za svoje zuby, velmi tym trpim. Rada by som ich nehala vysklbat ale kto si moze dovolit srobovacie zuby? Chodim k zubarke, ale co opravy je zachvilu vonku. Uz som zabudla, co je to smiat sa, a to nemam este ani 30 rokov.

Ja neviem, či mám krivé zuby, asi ani nie, nosila som už totiž strojček, ale zato mám medzierky medzi zubami a tiež mám problém sa s tým vyrovnať a to mám už 19 rokov. Naši mi vravia, že mi strojček nie je treba, ale ja sa hambím usmievať :frowning: neviem, ako ma berie okolie, ale konkrétne narážky, či pohľady som zatiaľ nezaregistrovala.

Ja mam krive zuby - horne trojky a tiez jednu dolnu z polovice vystrcene z radu. V 11-tich rokoch som mala zuby celkom rovne, ale s tym, ze dvojka a stvorka na vsetkych styroch miestach sa navzajom dotykali, cize som nikde v ustnej dutine nemala ani jediny milimeter volneho miesta, kam by mi trojky mohli narast a v 12-tich rokoch mi narastli priserne nakrivo. Mala som ich uplne vystrcene z radu a este aj jednotky a dvojky sa mi z toho pokrivili. Na strojcek sa kvoli poistovniam cakalo 3 roky a v 15-tich som sa dostala na celustnu ortopediu za ucelom riesenia tohto problemu. Predpokladala som, ze sa najskor 4 zuby vytrhnu a az potom dostanem strojcek. Lenze celustna ortopedicka mi ziadne zuby nevytrhla a namiesto fixneho strojceka, ktory som chcela, mi dala strojcek na noc s tym, ze fixne strojceky sa u nas v NZ nedavaju, davaju sa vraj iba v Bratislave. Vytrhnut 4 zuby mi zase odmietla s odovodnenim, ze rozsiri sa celust a zuby sa vpracu. Mala som ho 4 roky, cize az do 19-tich. Zuby sa mi vyrovnali iba ciastocne a aj to len pocas prvych mesiacov. Od isteho casu sa vyrovnavanie zubov zastavilo a dalej to uz neslo. Ani sa necudujem, ked strojcek som si kazdy vecer dala do ust a rano som ho hladala po celej izbe. Ja viem len tolko, ze strojcek nikdy nebol rano na zuboch. To, ze mi dala celustna ortopedicka strojcek na noc namiesto fixneho, to bola sice dost velka chyba, ale ovela väcsia chyba bola ta, ze mi pred nasadenim strojceka ziadne zuby nevytrhla, a preto sa tie zuby logicky ani nemohli vyrovnat uplne, nehovoriac o tom, ze ani zuby mudrosti, ktore mi neskor zacali rast, nikdy nemali medzi ostatnymi zubami dostatok miesta a dolne mi narastli nakrivo na lezato. Cize jednoducho povedane, strojcek potreboval doslova z nicoho vytvorit miesto pre minimalne 4 zuby, ale nikto sa nepresvedcil, ci je tam dost miesta, aby tam neskor mohli narast este aj osmicky. Strojcek mi sice zuby ciastocne vyorvnal, ale na druhej strane zapricinil velmi tesne rozostavenie zubov a tym padom natrvalo aj problemy s hygienou. Kym som nemala strojcek zmestila sa mi medzi zuby dentalna nit, ale v case nosenia strojceka uz nie. Moje okolie s tym problem nema, ze mam zuby krive a pokial ide o mna, tak to, ze ich mam krive, ma netrapi ani zdaleka az tak velmi ako to, ze ich mam tesne rozostavene. Ochotne a rada by som si dala fixny strojcek este aj v takomto veku, pokial by to bolo mozne, ale jedine v pripade, ze by sa niektore zuby vytrhli.