Krv v moči

Ahojte vsetci, vo februari som bola na odobratie vzorky koli podozreniu na rakovinu krcka maternice. Chvala bohu dopadlo to dobre, ale na predoperacnom mi zistili, ze mam krv v moci a vela hlienu v moci. To iste som mala aj pred 3 rokmi, na urologii mi urobili Cystoskopiu a vsetko je OK. Na nefrologii mi tiez povedali, ze som OK, tak kde mam hladat chybu?

Ahoj, tento istý problém pretrváva aj u mňa. Podstúpila som všetky vyšetrenia tak ako ty, no nič mi nebolo zistené. Keďže som pravidelný darca krvi, tak pred odbermi ocikávam aj papierik. A tam tá krv stále je. Lekárka mi povedala, že to môže byť tzv. ortostatická hematúria, čo znamená, že keď chodím tak trením sa uvolňujú aj čiastočky, ktoré obsahujú krv, ale nie je to nebezpečné. S pozdravom, Ivana.

Ahoj ivana. Chcem verit, ze aj u mna je to nieco podobne a nic nebezpecne. Aj ked ja pouzivam slipove vlozky a na nich su stale ruzove znaky, teda predpokladam, ze tej krvi je tam asi dost, skusim terz urolog. caj a uvidim ako bude dalej.

krv a hlien v moci moze byt sposobeny poruchou obliciek.filtracia v glomurelach by nemala prepustat ale naspat vstrebavat hlieny a krv.teda u zien je celkom normalne krv v moci pri menstruacnom cykle.radim ti navstivit opat specialneho lekara.

Ahojte, môj 12 ročý syn pri preventívnej prehliadke mal krv v moči. Podstúpil vyšetrenia ako nefrologa, zubného lekára, krčné vyšetrenie. Po 3 mesiacoch mu vzali krčné mandle a odvtedi máme pokoj.

Ahoj Inusa, ja uz nemam mandle, ale preco krcne vysetrenie? Ma to nieco spolocne s krvou v moci? Naposledy pred polrokom som mala poleptanu sliznicu a liecila som sa na krcnom. Myslis, ze to moze mat suvis?

Ahoj Janka, synátor mával aj 4-5 krát do roka angíny a vieme, že mandle pôsobia ako filtre,mal ich riadne zvačšené a dotrhané. Určite to malo súvis “pre nás”, lebo po 3 mesiacoch mu prekontrolovali moč a mal ho čistý. Či to má súvis v tvojom prípade sa popýtaj svojho lekára. Skoré uzdravenie.

Ahojte, mne sa zase stalo, ze po sexualnom styku sa mi zacala objavovat krv v moci a zacala som mat problemy aj so zadrziavanim a to mam len 17 rokov. Najprv som myslela, ze to prejde, ale stale nic a dokonca mam aj bolesti pri moceni, v com je problem? Neviem co mam robit a ani po 8. dnoch to neprestava a skor viac to pocitujem.

Ahoj, aj ja som dnes bola s dcerou (17 rokov)u lekara a znovu sa tam ta krv objavuje, kedysi sme boli i na odbornom vysetreni, ale nic zvlastne nenasli, neviem ako dalej, znovu nas poslal na vysetrenie. Porate prosim ako dalej.

Ahojte, tiez mam problem s krvou v moci, znepokojuje ma to, zajtra idem k lekarke, tak samozrejme hned myslim na to najhorsie, mam obavy, pretoze rok sa pokusame o mimi a stale nic, kazdy mesiac chodim na konrolu, vysetrenia, napchavaju ma hormonami a zatial neuspesne.

Dobry den, chcela by som sa spytat na pricinu ak zistime krv v moci. Priatel bol pred tyzdnom na kompletnom platenom vysetreni, kde mu zistovali aj onkomarkery, krv, moc, srdce a ine. Tie vysledky som mali, boli OK, na zvysok sa caka. Pred 3 dnami mal velku fyz. zataz - cvicenie v posilke a vcera mal velmi tmavy moc a dne si robil test na papieriku, kde mu ukazalo krv v moci. Je mozne, ze ta krv sa objavila koli fyzickej namahe? Dakujem a ostavam s pozdravom. Marta

Ahojte ľudia

Tiež mi našli hemoglobín v krvi. A veľmi sa bojím.

Krv v moci nemusi mat suvis len s moc. cestami, casto je to jeden z priznakov ochorenia obliciek, pricom ich funkcia moze byt v poriadku. Casto je pridruzeny vysoky tlak, priberanie na vahe, bielkovina v moci, opuchy…
Ja mam osobne velmi dobru skusenost s petrzlenovym lejom, treba ho uzivat dlhodobo, pre lepsie ucinky: http://www.nutrimas.sk/Petrzlenovy-olej-100-250ml-v-tmavom-skle-d365.htm