Krv v stolici - poraďte

Dobrý deň, chcel by som sa vás spýtať, čo to môže byť za problém asi pred necelým rokom som mal v stolici krv, ale to keď som dosť tlačil. Neskôr už šla sama vždy len na WC, ale netrvalo to dlho, nuž teraz to už prešlo a mávam už len dosť občasné kŕče v konečníku, neviete mi poradiť o čo sa môže jednať? A ešte by som chcel dodať, že mám 20 rokov, pričom som žil úplne ináč ako teraz, bol som obézny bez pohybu, teraz som schudol niečo cez 25 kíl cielene, začal sa hýbať, starať sa o seba a príznaky ustúpili, jedine je nejaká mala šmuha krvi na toaleťáku, keď chodím častejšie cez deň, ale chutí mi naďalej, len to proste obmedzujem, za každú radu vopred ďakujem.

Ak chodíš na veľkú viac krát denne, tak je to určite rozodraté a preto to krváca, to je úplne normálne a stáva sa to aj mne. Krv v stolici, to by si videl červenú vodu okolo stolice v záchode, z toho čo máš si nič nerob, možná experimentuj s inými technikami utierania alebo kvalitnejším toaletným papierom. Ak by sa ti podarilo dostať do stravy viac vlákniny ovocím a zeleninou, stolica by mala mať lepšiu konzistenciu a ideálna stolica má povlak, ktorý zabraňuje zašpineniu análneho otvoru a potom tak nemusíš takmer zadok ani utierať, ale do sa dá dosiahnuť iba veľmi zdravou stravou ak strava obsahuje čokoládu alebo podobné tuky, tak je to takmer nemožné.

No ona bola asi 2x tak, že jeden týždeň 2-3-x za deň, potom týždeň nič a tak o týždeň to isté, od vtedy už vôbec a to bolo ako vravím asi tak pred rokom a žil som ináč, ale za radu ďakujem :slight_smile:

A ešte by som chcel dodať, že to bolo tak ako si to opísala, červená krv okolo stolice.

Tak to navštív lekára, to môže byť veľmi veľa vecí, ktoré sa na diskusii nedajú zistiť, od obyčajných maličkostí až po vážne ochorenia, na čo sa stresovať, všeobecný lekár to bude vedieť vyšetriť alebo ťa správne poslať.

Ahoj tak, ja som tiež zdravo žil, spomínam si, že som si raz kúpil odšťavenú cviklovú šťavu, myslím, že to bolo mrkva-cvikla-zeler a potom som sa na toalete od strachu skoro poskladal, ale našiel som na nete, že to je z cvikle normálne, nemohol si jesť cviklu?

Nie nie to nie, cviklu nejedávam.