Krvna skupina B

Ahojte, u doktora mi zistili na moje poziadanie, ze mam krvnu skupinu B konkretne negativ. Zistila som si o tejto skuoine, vraj je dost zriedkava, narocna a ze zeny maju problemy s otehotnenim a castymi potratmi, ma s tym niekto skusenost? Dakujem. Tiez sa chcem opytat, ci niekto aj dodrzuje dietu a stravu podla krvnych skupin?

Nikto nic?

Mám tiež skupinu B, ale pozitív. Nikdy som žiadne problémy nemala a to som absolvovala aj náročnú operáciu hlavy aj operáciu žlčníka. Takže si nerob starosti.

Ahoj, ja mam tiez B negativ, ale o tom co pises, som nepocula. Ked som si v minulosti zistovala informacie, je problem ked je zena RH- a muz RH+ (kvoli imunite) , co je aj moj pripad. Ale podla dostupnych info to uz vie medicina ovela lepsie riesit ako tomu bolo v minulosti. O tom, ze by malo byt problemove aj B-ecko som nepocula nic. Dietu podla krvnych skupin nedodrziavam, lebo mne to vobec nesedelo. Skor sa snazim jest zdravo a vyvazene, vela zeleniny, strukovin, obilnin a cim najmenej zivocisnych bielkovin. A co chvila by som velmi chcela mat babo, tak nestras prosim ta :slight_smile: Asi sa tym netreba nejako specialne zaoberat, lebo zbytocne pridavanie si stresu nic nepomoze, len uzblizi. Drzim palce!

Diky za info, asi fakt len vela studujem. Zaujala ma ta dieta podla krvnych skupin, asi ju na nejaky cas vyskusam, snazim sa do toho zatiahnut aj frajera, ten je A, ale zatial neuspesne :slight_smile: chlapi, co som sa docitala je, ze B skupina je velmi odolna voci virusom a beznym chorobam a ludia s touto skupinou by mali jest menej obilnin a strukovin a viac masa a mliecnych vyrobkov, co mne celkom vyhovuje najma tie mliecne vyrobky. Tak vam zelam vsetko dobre, a nechcela som nikoho vystrasit Saska :slight_smile: Zelam, nech mas aj 5 deti a krasnych zdravych.

Ahoj, nemyslim si, ze je to pravda. Ja mam tiez B-negativ. Uz som bola 3 krat tehotna. Otehotnela som zakazdym nahodne. Aj ked som nemala plodne dni.

B - je naozaj riziková skupina pre ženy, naozaj môžu byť problémy v tehotenstve, ale dnes sa už B - ženám pichajú protilátky. Pre prípad druhého dieťaťa, aby bolo zdravé.

Ale len konkretne B - je problemove? A - je v pohode? Ja som si myslela, ze vseobecne rh faktor ked je negativ, tak moze byt problem v pripade, ze muz je pozitiv (kvoli protilatkam). Preco prave B - cko je zle? Je na to vysvetlenie? Dakujem.

Ja si myslím, že tie protilátky pichajú len ženám s negatívnym Rh faktorom, ak je ich partner Rh pozitív. Ja som A negatív a protilátky mi po pôrode pichali.

Ahoj, tiez si to myslim. Ja som B - a ludia tu pisu o skupine B ako problemovej, tak som bola zvedava, ze preco. Ale tiez si myslim, ze dolezity je ten faktor.

Aj ja mam B skupinu, ale neviem co znamena Rh:X, co znamena x?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké problémy môžu nastať. Som tehotná v 17. týždni. Mám krvnú skupinu O pozitiv, manžel B neg. Gynekológ ma po opakovaných krvných testoch poslal na hematológiu. Je možné, že dieťa zdedilo Rh neg. a vytvára si protilátky? Aké nebezpečenstvo nám hrozí? Ďakujem za skorú odpoveď. S pozdravom, Lenka.