Krvné doštičky

dobrý deň,
moja ll ročná dcérka je momentálne v nemocnici, na JIS-ke, priviezli sme ju s počtom 5000 trombocytov, liečili ju imunoglobulínom, no bez efektu, nasadili jej kortikoidy Solumedrol, zatiaľ má hodnotu 15000 trombocytov. Má niekto podobnú skúsenosť?

Ahoj, chcem sa opytat, mam ist na vzorku kostnej drene, je to bolestive ako hovoria? Dakujem.

Mam 38 rokov, tiez mam ist na vzorku kostnej drene, chcem sa opytat, ci je to take bolestive, ako hovoria dakujem.

Moja mama má malo krvných doštičiek, až tak že má na tele podliatiny. Posielajú ju od kožného ku hematologóvi a nič nerobia. Poradte liečbu, ake mate skúsenosti.

Ahoj, nedočitala som sa tu, či ten odber krvnej drene je taký bolestivý, ako hovoria, alebo nie, myslím, že to máš už za sebou. Odpovieš mi, prosím, aké to bolo? Majú mi to robiť na Antolskej v Petržalke. Ďakujem pekne.

To je to najmenej coho sa mozes bat, lokalne ta uspia budes trocha otapena po 10min prides trocha k sebe, jedina bolest je asi 1-2 dni pri v pichu v panve a to len pri zmene polohy tela (pri sadnuti, vstavani atd.) prakticky viac som citil ihlu pri lokalnej umrtveni ako tu “vec” s ktorou ti vycucne vzorku.

Chcem sa spýtať, syn má 4 mesiace a má trombocyty zvýšené na 490 je to veľmi zlé? Dosť sa bojím. Ďakujem za odpoveď.

To mate vyborne, trombocytov ma byt od 150 do 300.

Mojmu synovi nevedeli namerat hladinu trombocytov tele. Tiez sme boli v nemocnici, liecili nas silnymi antibiotikami, potom sme dostali opacnu reakciu a vysoke teploty, bol to jeden kolotoc. Ale klop-klop, odvtedy vsetko v poriadku, ale musime chodit na pravidelne navstevy.

Poprosím tiež o radu: akým spôsobom sa dá zvýšiť počet krvných doštičiek - švagriná bola práve dnes na odberoch krvi a mala iba 20. Nemá síce priaznivu diagnózu, ale i tak, ako jej pomôcť. Veľmi ma jej zdravotný stav trápi. Dosť často podstupuje transfúziu. Ďakujem.

Podobny problem mam aj ja, teda dlhsiu dobu mam tazku anemiu 95g / l a ziadne z liekov mi nepomahaju. Podla doktorky je mozne, ze je to sposobene vysokym poctom trombocytov (okolo 420) a neberiem momentalne okrem antianemik nic - ani HAK.

Ahojte. Dnes som bola so synom (má 3 roky) na odbere a zistili mu hodnotu trombocytov len 83. Môže to byť leukémia? Ako sa to dá zistiť? Ďakujem za odpoveď.

Moja mamka má rakovinu. Nemôže podstúpit liečbu / chemoterapiu / lebo ma nízku hladinu krvných dostičiek. Akým spôsobom sa dá čo najrýchlejšie zvýšiť ich počet ? Dá sa tomu pomôct aj stravou ? Ďakujem.