Krvné doštičky

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť, kým sa dostanem k odborníkovi…včera som bola na odbere krvi, kôli tomu, že sa mi robia modriny. Výsledky sú takéto: zrážanlivosť je vraj OK,ale na výsledku, kde sú krvné doštičky je: KO-PLT - neanalyzovateľné. Mám sa objednať na hematológiu. Mylíte, že to môže byť vážne? Dík.

na hematologii robím pekných pár rokov ale s takýmto výsledkom som sa ešte nestrela.Pri trombocytoch sa vždy uvádza ich počet tak nerozumiem,prečo je výsledok tak uvedený.Najlepšie bude ak pojdeš na odborné vyšetrenie.Možeš mať zvýšený alebo znížený počet trombocytov,nič iné sa z obyčajného KO nedá zistiť.

No dnes som bola na hematologii. mam nizky pocet trombocytov…ale velmi nizky. vraj len 5000…Brali mi aj vzorku kostnej drene. Ta je nastastie OK. Dostala som kopu liekov a vraj mi to mohla sposobit antikoncepcia. Mam naplaste Evra…

No to máš dosť málo,norma je od 150-400.Takže neostáva ti nič iné,len užívať lieky a chodiť poctivo na kontroly.Pri takých nizkych trombocytoch je riziko zvýšeného krvácania.Ale ako si písala testy na zrážanlivosť ti vyšli dobre,tak by to nemal byť problém.

Ďakujem ináč za info…no mám lieky,ale som z toho trochu nešťastná,lebo mi dr.predpísala Prednison a čítala som, že má hrozné nežiadúce účinky :-(((. Tak sa len modlím, aby sa to rýchlo upravilo a nestihli sa tie nežiadúce účinky dostaviť. Pekný deň.

moj muž ma rakovinu,nemože podstupit liečbu lebo ma nízku hladinu trombocytov 62000… akým sposobom sa da čo najrýchlejšie zvýšit ich počet

Ja mám tiež nízky počet trombocytov a na hematológii my poradili vitaminoterapiu.
Neviem na to neexistujú žiadne lieky?
A ak sa to neupraví aké môžu byť z toho
následky?Dakujem ak my niekto odpovie.

Pokial viem tak ťažké trombocytopenie sa liečia Prednizonom,to sú kortikoidy.No a potom je možnosť podať trombocytový koncentrát.Trombocyty zohrávajú doležitú úlohu pri krvácaní,podielajú sa na zrážaní krvi.Takže ked máš málo trombocytov si náchylnejšia na krvácanie,dlhšie trvá kým sa zastaví krv aj pri obyčajnom porezaní.Mala by si byť stále pod dohladom hematologa.

Ahojte, sestra má zase velmi vysoký počet krvnych došičiek, je pár dní po pôrode a muela dostať aj transfúzu neviete čo to znamená ked ich je moc? Antibiotika jej nezabrali :frowning:

dobry den.mam 21 rokov.pri odbere krvi mi zistili,ze mam nizky pocet cervenych krviniek a zvyseny pocet krvnych dosticiek.beriem horminalnu antikoncepciu.mozno to ma nieo s tym spolocne…je potrebne sa liecit?akeho lejkara mam vyhladat?

Chcela by som sa opytat ked mam trombocity ko plt 224,4 ci je to vela alebo malo krvnych dosticirk.mam 33 rokou

máš to OK. Norma trombocytov je od 150-400/450/.

nemám skúsenosti s hormonálnou antikoncepciou,ale može to byť tým sposobené.Mala by si navštíviť hematologa.

prosim vas dajte mi vediet ako to liecili, moja maminka ma ten isty problem. Nnnemozu zacat chemo lebo ma velmi nizke hotnoty, 60 000 mala najviac. velmi pekne dakujem.

Prosím o radu môj brat ma zvyšeni počet krv. doštičiek hodnota nad 600 a hustú krv .Čo to asi znamená je to vážna choroba Ďakujem

mam malo krvnych dosticiek som tehotna a idem na sekciu o par tyzdnov co by som mala jest alebo porad nieco velmi sa bojim dakujem

to mas dobre ma byt od 150-440

dobry den a ake tabletky na ti beriete?prosim napiste mimna moj e-mail,dakujem

dobry moja dcera ma nizky pocet trombocytov naposledy mala 58.bude mat 5 rokov testy na protilatky vysli negativne poradte mi cim sa daju trombocyty zvysit.dakujem

Ahojte,ja som mala tiež tieto problémy,doporučili mi piť aloe vera sivera a po užití mesačnej kúry som bola na testoch a na moje prekvapenie boli výsledky zlepšené. Užívam ďalej,tak uvidím na ďaľších testoch o dva mesiace.