Krvny tlak

Ahojte, tuto temu som zalozila aby ste napisali ake lieky, vyzivove doplnky a sposoby stravovania vam krvny tlak najviac zlepsili. Co by ste odporucali.

Mam kolisavy krvny tlak, nameram dobry, po 10 min. vysoky - najvysie namerany 180/120 a po dalsich lo min. nizky 105/64, co s tym? Vie mi niekto poradit? Lieky neuzivam, dodavam, ze uz 5 rokov mam iba 1 oblicku.

Dobry den, moja mamka ma vek 80 r. a ma velmi kolisavy tlak pricom sa citi velmi vycerpane a zle. Lieky jej stale pridavaju ale stav jej to nezlepsuje myslim si, ze to budu cievy. Mozete mi poradit? Dakujem, Eva.

Dobrý deň, internistka ma objednala na 24 hodiné meranie TK. Prosím o odpoveď, či má s tým niekto skúsenosti. Ako sa robí 24 hod. monitorovanie TK? reba ísť do nemocnice? Ďakujem za odpoveď. Zita

Ja som mala zvýšený KT 140 / 95 a začala som každé ráno strúčikom cesnaku a po dvoch týždňoch sa mi tlak upravil na 125 / 85.

Ja mám tiež kolísavý, každú chvíľu iný. Lekárka usúdila, že mám zlý tlakomer. Ale aj tak rozhodla, že mi dá urobiť 24 hodinové monitorovanie TK, lebo kolísavý tlak je najhorší. Podľa toho nasadí lieky. Neviem však, ako sa robí toto monitorovanie. Ak neužívate žiadne lieky, poraďte sa s internistom, lebo pri pohyblivom TK človek rýchlo skolabuje.

Ahoj, ja som zistila po lekárskej prehliadke, že mám vysoký tlak. Po prvom meraní u lekárky som mala 150 / 100. Nakoľko mám problémy s chrbticou a výsledky na cholesterol boli v poriadku, lekárka to pripisovala chrbtici. Nikdy som nebola veľká kávičkárka, ale odkedy som sa to dozvedela, prestala som piť kávu, jesť mastné, sladké a slané jedlá a upravila som svoju životosprávu. Na moje prekvapenie bol môj tlak pri ďalšej kontrole 170 / 105. Dostala som lieky na tlak Gopten. Užívam ich už týždeň. Včera ma napadlo si odmerať tlak večer o 18:30 a mala som 186 / 110 - to ma už bolela hlava a o 20 minút bol 156 / 108. Prosím poraďte mi ak máte niekto podobné skúsenosti a niečo sa Vám osvedčilo. Ja tento tlak pripisujem aj tomu, že popri práci študujem 5. r VŠ a keďže manžel pracuje v zahraničí je celá domácnosť na mne - stres. Vopred ďakujem za odpoveď.

Poradím nepopulárne riešenie, skúste začať behávať. Začnite chôdzou aspoň 45. minút denne a postupne zvyšujte tempo. Treba každý deň, bez výnimiek. Alebo plávať, alebo v lete bicykel, korčule - ako Vám dovolí zdravotný stav. Samozrejme v diete pokračujte, ono to ani nie je dieta ale skôr normálna životospráva, pred tým ste si asi dopriali príliš veľa luxusu, čo kedysi ľudia mávali raz za mesiac, dnes si hocikto dovolí jesť každý deň. Ak sa Vám zdá hodina cvičenia denne veľa, pomyslite na to, že na cintoríne bude času prebytok, to ma vždy tak presvedčí.

ja mam podobny pribeh, akurat tlak mam kolisavy v rozpati 115/85 - 165/115
ako prve som zmenil zivotospravu, uz asi 3 rok...krvny obraz :vyborny, uplne v strednych hodnotach, cholesterol tak isto...a nik nevie preco stale mam tento problem, tak pred tyzdnom som zacal tiez brat nejake pilule,,,,a zase nic,alebo este stale nic...stale to iste, mam kontrolku v lavom uchu, ked si uvedomim, vsimnem si ze mi pulzuje v uchu srdce, alebo zapchava sa ucho,ako keby, tak to viem ze mi tlak vybehol...v praci s tym neurobim nic, akurat sa tak pozastavim a z hlboka nadychnem par krat a po chvilke to prejde...

Inak kazdy rok odber krvy na krvny obraz, urologycky test, a cholesterol a + 24-hodinove meranie tlaku, toto absolvujem kazdy rok uz 3 roky, vsetko mam naprosto 100%, aha okrem tlaku, pred 2 tyzdnami som absolvoval 4 x 24-hodinove meranie tlaku a teda 4 rok a musim povedat ze mi to mierne stupa, v ramci tych vykyvov tlaku priemer mam 140/100 co je hranica hypertenzie alebo 1 .stupen
...no nik nevie preco ked som uplne zdravy ????