Kto môže vykonať dychovú skúšku na alkohol u lekára?

Potrebovala by som poradit, na koho sa mam obratit s mojou otazkou, kto je kompetentny urobit dychovu skusku u lekara v sluzbe. Pisala som na riaditelstvo tunajsej NsP, na ministerstvo zdravotnictva, odtial to poslali na VUC, z VUC to poslali na riaditelstvo tunajsej NsP a odtial som druhu odpoved nedostala - zatial. Zazila som velmi neprijemnu situaciu a bola som bezradna a preto by som do buducnosti chcela vediet, co mam ako obycajny clovek robit v podobnej situacii, na co mam pravo, len uz neviem na koho sa obratit. Dakujem Vam za odpoved Monika

Dychovú skúšku - myslíte ako dať fúkať lekárovi alebo niekomu inému prostredníctvom lekára?

Ja si myslim, ze to bolo myslene takto: Kto ma pravo skontrolovat, ci lekar v sluzbe nie je opity? …

Myslela som tym, co mam robit v pripade navstevy pohotovostnej urazovej chirurgie, ked sluzbukonajuci lekar je znacne pod vplyvom alkoholu, je arogantny drzy. Mozem napriklad privolat hliadku policie? Podotykam, stalo sa mi to rano o 4:30 hod. Monika

No ja pracujem v restauraciach a moj kolega ties pil a tak zavolal prevadzkar na neho hliadku policie a ta skontrolovala dychovu skusku a potom sa konalo. Potom dajte zaznam na policii a riaditel musi konat, ved ohrozuje zivoty nas vsetkych.

Monika, urcite mozes zavolat policiu, a aj by si mala. Takychto doktorov nepotrebujeme! A je ich urcite ovela viac.

Ved prave o to ide, ze taky lekar ohrozuje zivot nas vsetkych a to je na tom najhorsie, je to hazard z ludskym zivotom, Monika

Myslím, že je to veľmi komplikované. Pokiaľ sa nejedná o súkromníka, asi musíte podať podnet na organizáciu. Zaistiť dôkazy o všeobecnom ohrození a hlavne je problém aj s tým, aká škoda vznikla. Ak je to pod 7000, škoda námahy. Zamestnávateľ by si mal urobiť čiarku a prvú chybu odpustiť. Ten lekár môže v medzičase skončiť a vec zostane na zdrav. zariadení. Žiadne neohlásené kontroly.