Kútik

mne pomohlo ked somm si dal so poldecoveho pohara citronovu stavu so sodu bicarbonu

ahoj, my sme z dediny a ako prve si pomahame potieranim slivovice - dezinfikacia a vzdy mi to zaberie (nie hned, mozno od takeho tyzdna )

usny maz pomaha, zatial vzdy, ale to som sa dostala len do pociatocneho stadia kutika, neviem, ci to zabera aj v rozvinutom stadiu:)

ja som mala najskor kutik.potom sa mi to zacelilo,a le stale je vidno,ze som mala kutik a auz je to vyse 2 mesiacov a obcasne mi praskne povrchova pokozka a vtedy to dost stipe. ako uz bolo spomenute vyssie utrela som si z prier aj taku bielu blanku nebola vobec vidielna.moze to byt plesen?

odporucam kupit tabletky kyselina listova.alebo acidum folicum…mala som niekedy kutiky na oboch stranach ust cca 3 mesiace a nemohla som sa ich zbavit…obidva lieky zaberaju

skus cesnak!..mne sa pred vcerom tiez urobil a bolo to hrzne…uplne sa rozlial a nechcel zaschnut…prikladam si na to cesnak a musim uznat,ze zmena je dost vyrazna…myslela som,ze to bude velmi stipat,ale len troska…odporucam:)

Ja si davam zinkovu mast, poriadne si to navrstvim na kutiky pred spanim a rano sa budim bez kutikov.

Musim povedat, ze ten Bactroban je dar z nebies. Mal som uz horsie stadium kutikov, a teraz uz nieje skoro nic. Vrelo vsetkym odporucam.

Mam kutik uz 3 tyzdne a nemozem sa ho zbavit, uz som skusala vsetko a v poslednej dobe mam aj problemy s palenim zahy, moze to suvisiet z kutikom? Poradte a dakujem.

Zrejme to súvisí s prekyslením organizmu. Vylúčte biely cukor, bielu muku, mlieko a prečítajte si aj o ďalších potravinách, ktoré prekysľujú organizmus. Užívajte B - vitamíny.

Ja odpoučujem kamistad orálny krém zaručene pomáha a natirala som si ho cca. 2 týždne kutik zmizol :smiley:

Odporúčam CutisHealth, Oparen. Túto masť mi odporučila lekárnička. Je to konopný prípravok. Kútiky sa mi objavili prvý krát a vytrvalo mi ničili život asi 10 dní. Nemohla som ani otvoriť ústa, či sa usmiať a normálne hovoriť. Toto zabralo hneď v prvý deň. Stiahnuté pery a kútiky sa uvolnili, ranky sa zacelili. Len treba naozaj poctivo krémovať podľa návodu a dodržať minimálnu týždennú liečbu, aby sa zabránilo znovuobjaveniu.

Bola som u zubara a odvtedy (mesiac) sa nemozem zbavit kutikov (najprv na jednej, a teraz uz aj na druhej strane). Skusila som tiez toho vela co spominate - este aj masticku oparstop z lekarne - ale pomohlo to len na chvilku, a vzdy sa to obnovi. Uz som z toho zufala:( Prosim, poradte niekto, co by mi pomohlo, prip. co moze byt pricinou?

Trápim sa tiež s kútikami tretí týždeň. Začala som brať B vitamín a mastičku Bactroban. Trochu sa mi to zlepšuje, ale pri jedení a zívaní mi to opäť popraská. Neviem, či mám alergiu na zubnú pastu, alebo na chlad. Vždy sa mi pálenie zhorší po umývaní zubov. Tiež keď som vonku a je chladné počasie, začervená mi koža okolo pier a štípe.

Tiež som to dlho mala a nakoniec mi kožná našla alergiu na menthol.

Aj ja som mala kútik najprv na jednej, potom na druhej strane, predtým som bola dvakrát u zubárky, v lekárni mi poradili striedať Framykoin s Fungicidínom, alebo Canestenom a naozaj mi to pomohlo, za 10 dní som mala kútik preč, skúste to, prajem rýchle hojenie. Anka.

Mne pomohla masticka Bactroban uz po dvoch dnoch vidno rozdiel.

Ahojte, ja mám kútik asi jeden týždeň a už mi poriadne ide na nervy. Nikdy pred tým som kútik tak dlho nemala. Pred tým možno 1 - 2 dni. Považovala som to za menší problém ako herpes. Teraz čítam, že treba brať vitamín B. Ja užívam tento vitamín už asi 3 - 4 mesiace, takže určite ho nemám nedostatok. A môj jedálniček ? Posledné 3 roky to vyzeralo asi takto: raňajky a večera chlieb s maslom. Obed instantná polievka, alebo polievka s hustými rezancami za 3 minúty. Posledné 2 týždne sa môj jedálniček zmenil. Mám zeleninu, jogurty, salámu, klobásu… Asi sa musím vrátiť ku chlebu s maslom a instantnej polievke.