Kútik

Viete mi niekto poradit, ako sa zbavit kutiku na ustach(neviem ako sa to odborne nazyva). Chytila som to pravdepodobne od manzela. Uz to mam treti tyzden a neviem co s tym. PROSIM PORADTE MI.

Ked som bola mala radili mi vytrhnuť vlas a pritlačiť ,rezať po kutiku.No velakrat nepomohlo.Iny radili večer ked lahnem do postele dať prst do ucha a ušnim mazom potreť kutik.No povedala si nikdy,Kutik tak bolel a tak to spravila.Prva skusenosť bola zla,olyzla sa.Nedalo mi to ani druhu noc a skusila znova a davala si pozor.Zabralo,do rana som nemala NIČ.
Je to na vas.

to s tym mazom poznam ale myslela som skor na nejaku masticku alebo nieco ine, lebo uz mi to vazne trva dlhsiu dobu a niekedy to aj pobolieva.

Pomaha aj zvyšenie vitminu B2.

nielen B čka, ako také, tie určite treba brať, ale je potrebné dať do poriadku kyslosť prostredia. jedná sa najčastejšie o oslabenie činnosti žalúdka, nemusí sa to nijako inakšie prejavovať, ale kútiky sa prejavia hneď, tak aj strava by mala byť zmenená, možno je jedno tvárna.skúsiť obmedziť kvasnice, a to znamená, že chlieb a aj pečivo len jedno dňové alebo tousty a sucháre, mlieko vylúčiť, kávu tiež,

ja som to mala tiez, kutik sa nechyta, vznika z nedostatku vitaminov B, takze Bkomplex 2 tablety denne. a nielen to, pozrite si, ci nemate zvlastny ciely povlak v kutikoch ust, pripadne take biele povlaky na dasnach alebo po bokoch jazyka, ak ano, tak je to plesen. mala som ju aj ja a pomohlo jedine: kazdy mesiac jedna tableta s osahom flukonazolu 150mg, vypise kozny alebo gynekolog, ak nestaci, tak aj kazde tri tyzdne, podla potreby…, beriem aj BIOPRON, to su acidofilove tobolky, dostat v lekarni…po case kutik uz vobec nemam, pokoj mam uz asi rok…B komplex potom brat staci 1x…drzim palce…

fiiiha, no dakujem moc za rady, kutik uz ustupuje, dufam ze sa ani nevrati, a tej plesni ste ma trosku vystrasili, ale chvalabohu to to asi nebude. teda urcite. nebrala som ani b-cka, nie som dobry uzivatel liekov, a preslo to same, teda po asi 3 tyzdnoch mastickovania. dakujem moc za rady.

mne pomaha mast Bactroban, staci minimalne mnozstvo a do rana, pripadne za den mam po probleme, i ked sa mi kutik opakuje velmi casto

Prosim,mozete mi odpovedat> da sa kutit preniest na pohlavne organy…pri milovani? Viem ze pri herpesoch je to nebezpecne,ale kutiky? Dakujem

Čo takto kompletné vyšetrenie na bakteriálnu infekciu v ústnej dutine, hltane a nehovoriac o orálnom sexe vyšetrenie genutálii toho druhého. Tzv.kútik je bakteriálneho pôvodu a jej pôvodca dobre sa udržuje v krčných mandlách.

Som tehotna a uz dlsi cas ma trapia kutiky na ustach a neviem ci mi becka neuskodia

Mne na kútik veľmi pomohol Lactobacilus od firmy Swiss- 3x1 tbl . Chronické kútiky bývajú veľmi často aj kvasinkového pôvodu a na tie nepomôžu Béčka a ani iné ATB nasti, ale zaberí práve tbl. Lactobacilus. Skúste!

herpik Super/plus
kozne tonikum.
pomaha.

ja mam kutiky uz niekolko rokov kazdy den si ich natieram mastami od koznej su mensie ale stale su tam, ked mi nepomoze becko ???

Ústa jako celek odrážejí kondici zažívacího systému. Ústní koutky jsou ve vztahu k dvanáctníku. (Horní ret - žaludek, spodní ret v periférní části - stav tlustého střeva). Pokud je problém koutků doplněný o problém suché, zanícené pokožky, pálení očí a světloplachhost pak signalizuje avitaminózu vitamínu B2. Může být způsobeno úplným vyloučením masa, vajec a mléčných výrobků. (B2 získáme v játrech, ledvinkách, pivních kvasnicích a slunečnicových semenech.)
Zažívací systém posílíme příjmem draslíku a hořčíku. Při vyloučení výše uvedených problémů se spíš jedná o virovou infekci. Na tento problém doporučuji potírání koutků olejem z grepových jader každé dvě hodiny, po ustoupení viditelných problémů pak pokračovat 2x denně minimálně další 3 dny. Olej z grep.jader má antiseptické a antibiotické vlastnosti.

ahoj, ja som to tiez mavala, niekedy je to aj z pocasia. Ale co ti urcite pomoze je ked si to miesto potries vlastnym mocom, je jedno kolko krat do dna. je to hnusne, ale mne to zabralo. Asi obsahuje nejake kyseliny, alebo latky ktore to vysusia a utvori sa chrasticka, aj potom si to este potieraj, az kym uplne nezmizne.Aj stare mamy to pouzivali.je to aj na vyrazky a herpes.Naozaj to skus, uvidis, pomoze to

Urcite by som doporucila lipkavcovu mast a kapucínka kvapky. Viac info www.vasacajovna.sk

Ja mam kutiky uz 4 mesiace niekedy mi az popraskaju a nemozem sa ani normalne najest uzivam riboflavin ale zabera len velmi slabo. budem skusat to co som sa docital od vas

…mám kútik už dobré 3 mesiace…skúšala som na ňho všetko možné…hojivý zázrak, propolisovú masť, framikoin, jelení loj aj vitamín B…stále sa to zhoršuje a strašne to bolí :confused:
…neviete mi poradiť niečo, čo by určite pomohlo ?

no pekne …teraz tu citam ze to suvisi s travenim, dakujem za tuto info, asi fakt zajdem k doktorke …uz tyzden bojujem s kutikom a zaroven mam nejake divne traviace tazkosti …vobec mi netravi, mam brucho ako zastoplovane …stale som unavena, rano mam strasne suche ruky (akoby som bola dehydrovana) aj oci mam chvilami ako posypane pieskom …fakt dakujem za tuto info …ani ma nenapadlo, ze to spolu suvisi