Kvasinky

Potrebovala by som poradit od niekoho, kto ma s tymto ochorenim nejake skusenosti. Moj gynekolog tvrdi, ze toto infekcne ochorenie je uplne bezne a normalne, ked zena zije aktivnym pohlavnym zivotom, lenze je to dost neprijemne, uz sa liecim 3ti krat za posledny polrok, vzdy to potom prejde, len by som chcela vediet, ci sa da tomu nejako predist? Vopred dakujem za odpovede.

Preliečiť aj partnera a nestriedať ich.

Lenze problem je v tom, ze ja ich nestriedam a to s tym preliecenim mu asi navrhnem, dakujem za odpoved.

Ahoj dievcatko, ja som mala s kvasinkami problem tri roky kazdy jeden mesiac som bola u gynekologa a nic nezaberalo, tak som zacala chodit do Madarska na termalne kupaliska, potom som vynechala tanga a zacala som pouzivat len bavlnene nohavicky, potom to vsetko ustupilo, moja sestra ma tiez s tym problem a nestrieda partnerov, ani ja som nestriedala a mala som to, skus ist do lekarne a tam si opytaj na tekute mydlo s vytazkom z Aloevera, toto sestra zacala pouzivat a zatial je to OK a samozrejme nenos tanga, len bavnene nohavicky, vela stastia.

mne síce zabral Wobenzym, ale sú to prisiln=e tabletky na opakované (časté) užívanie… ale súhlasím s Momo21 - bavlnené nohavičky, stály partner… veľa sa dá ovplyvniť aj správnym stravovaním - vynechať sladkostičky, zaradiť do jedálničku bio kefír… takisto hygiena, ale nespoliehala by som sa na kadejaké mydielka, skôr prúd čistej vody, najlepše po kaŽdej potrebe - na to je fajn bidet ak máš k dispozícii, naozaj ho používať… prípadne ak nevieš, či by si s jeho pouŽívaním mala problém, skús “cestovnú verziu” (biobidet) a uvidíš… :slight_smile: veľa stastia

Na tento problém mi pomohol wobenzym. Treba skúsiť.