Lacné dioptrické okuliare z hypermarketov môžu spôsobovať bolesti hlavy

Používanie lacných dioptrických okuliarov, ktoré sa predávajú v hypermarketoch, nie je zo zdravotného hľadiska vyhovujúce. Nie sú zhotovené odborne a môžu spôsobovať bolesti hlavy



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/3611-lacne-dioptricke-okuliare-z-hypermarketov-mozu-sposobovat-bolesti-hlavy

Nechápem prečo sa ich predaj vobec toleruje…

Optiky su ako hijeny nevedia co maju uz pytat za ramik a tak som rad za ponuka je aj inde a navyse su to castokrat kvalitnejsie ramiky aj skla ako od SK zlodejov v optikach
Mam takzvane smejdy z Tesca optik premeral skla a skonstatoval OK, tak o com to je…
Slovensky podnikatel je len zlodej - cest vinimkam!

Samozrejme tu sa iba optici obhajujú - lacné rámiky ich neuživia, za určitých okolností je lepšie, keď Vám niekto tie oči premerá raz za čas, ale naozaj je rozdiel rámik za 500 Sk a za 5000 Sk - kvalita podobná, lacný rámik mi oči nepokazí.

Suhlasim. V optikach su nehorazne sumy. dala som 3000 za ram a bol nekvalitny, makky, lahko sa pokryvil. To po prve. Pytam sa, co maju robit ludia, ktorí nemaju na drahe okuliare ??? Musia si kupit tie z Tesca a su radi, ze vidia. A, vazeni, taketo okuliare pouzivaju aj niektorí riaditelia velkych firiem niekolko rokov bez nasledkov. Vsetko je to biznis.

Presne tak ! Mám lacné okuliare s dioptriami - 6 a som spokojný, rovnako sa časom trochu ošúchaju ale to je všetko, tak isto ako drahé z optiky…ziadny rozdiel…je to o byznise, za 250 korun mam krasne odlahčené tenke okuliare so sklom, všetko spolu…V ziadnom pripade nebudem podporovať optiky…

za jedny okliare z optiky si kupim 10 lacnych …

Okuliare z hypermarketu urcite NIE! Bože, veď ide o zdravie a hlavne oči! Za mna je jednička, aspon co sa tyka BA www.optikaexclusiv.sk! Spokojnost vo vsetkych smeroch:)