Ľanové semeno - zázračná zbraň

Také označenie si ľan vyslúžil preto, lebo v dávnych časoch mal mnohoraké využitie: slúžil ako potrava, na výrobu plátna i ako výborný liek. Dnes sú všeobecne známe jeho účinky pri zvyšovaní činnosti čriev, odstraňovaní zápchy alebo zastavení hnačky, pri zápale žalúdka a žalúdočných vredov. Menej sa už vie o jeho blahodarnom pôsobení proti rakovine



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4216-lanove-semeno-zazracna-zbran

Super článok,ďakujem v mene ľudí, ktorí
užívajú ľanový alebo konopný olej ako výživový doplnok.
A som rada, že sa spomenulo aj meno doktorky Budwigovej, bola veľmi zvedavá, iniciatívna a nespoliehala sa len na vtedajšie medicínske názory ako na nemenné dogmy. Ona hľadala možné odpovede na nevyriešené otázky. Bola to “veľká” žena.

clanok obsahuje nie pravdive udaje o pouzivani proteinovo-olejovej kure pri nadorovych ochoreniach…a taktiez stava z cervenej repy (cvikly) sa nesmie pit cerstva hned po odstaveni, preco? spytaj sa autora clanku mozno ti odpovie a mozno ani nema paru co radi ludom…

pátram po článkoch o ľanovom semiačku a toto je prvé negatívne stanovisko. Ak máš pravdu tak napíš viac, aj to čo autorka nenapísala.

Typický demagóg a mystifikátor…

Po mesačnej kúre Dr. Budwig mi klesoch tzv. zlý cholesterol v krvi z hodnoty 5-nadpriemerné množstvo na 2,9-podpriemerné množstvo.Tak som musel obmedziť kúru,aby sa cholesterol upravil na priernú hodnotu lebo aj ten zlý má v tele dôležité funkcie.V každom prípade odporúčam

No, nie je celkom demagóg. Je pravda, že informácie v článku sú veľmi všeobecné a kúra pani Budwig, ak má mať želateľné účinky sa musí dodržať presne. A práve to, ako je to presne, chýba. Vôbe sa ale nečudujem, lebo takú informáciu získať chce čas a vytvalosť pátrať. Dôležitý je pomer oleja a správne tučného tvarohu a k tomu patričná strava drvivou prevahou surová-ovocno zeleninová, dostatok vitamínu D a kyslík a pohyb-najlepšie behať po lese. Pomer oleja je odporučený iný pri liečbe nádorového ochorenia a iný pri prevencii. Zázračné účinky Budwigovej kúry pocítia iba tí, ktorí do seba prestanú tlačiť rezne, pizzy, hotové hnusy zo supermarketov a reštavrácií. A to je väčšinu dnešných rozpasených ľudí nepredstaviteľné.

Dobry den,

pan Michal mohli by ste mi vysvetlit co znamena vo vasom pojme slovo demagog a mystifikator? Dost dobre nerozumiem co mate na mysli. Ak chcete mozem vam poskytnut vsetky dostupne publikacie, ktore doteraz knizne vysli od Dr. Budwig. Samozrejme nie na Slovensku. S pozdravom vylieceny “demagog”.

Tak potom ako sa má ta štava piť? Aký je správny postup?

Ak mate cenne rady, a viete nieco co sa nespomenulo v clanku, je dobre to napisat a podelit sa! Vsetci si to radi precitame a spravite nieco dobre pre ostatnych! Iba tym, ze sa budu informacie sirit, si budeme moct spravit vlastny spravny nazor! V opacnom pripade povazujem vas prispevok ako nevhodny a vlastne k nicomu!

Absolvovala som kúru Dr. Budwig asi 3 mesiace. Asi po týždni som pocítila veľký príliv energie, radosti, chcelo sa mi vtipkovať, ako by som sa vrátila do mladosti. Nemlela som ľanové semená na mlynčeku, ale mixovala na špeciálnom mixéri. Bolo to za pár sekúnd hotové. Na mlynčeku to trvalo dlho a medzitým to strácalo na kvalite. Recept je spomenutý v knihe Dr. Horákovej. Mám od nej 2 knihy, super vysvetlené a pokiaľ si spomínam, je tam aj o šťave cvikly, ktorú treba piť až po pol hodine s vysvetlením prečo. Bohužiaľ si to nepametám. Nie je však problém tie knihy na internete nájsť, stačí uviesť meno autorky. Sú tam aj vynikajúce recepty. Mávala som bolesti a akoby sa stratili. Určite doporučujem.

Peter, pokojne sa podeľte o svoje informácie. Ja som fanúšikom Dr. Normálna Walkera (zomrel v požehnanom veku 118 rokov) ktorý vo svojich knihách nič o pití stavy z cvikly neskôr nepíše. Inak odporúčam kombináciu cvikly, mrkvy a uhorky… Separátne potom mrkva zeler a mrkva petržlen…

Môj email tu je, budem sa tešiť na Vašu reakciu.

Ďakujem, Miroslav

Dobry vecer mam v tom chaos vsade sa pise aka je cervena cvikla zdrava a citam ze vy mate na to iny nazor prosim vysvetlite mi to dakujem

Vo všetkých Vašich príspevkoch cítim potrebu podeliť sa o svoje skúsenosti a poradiť. Na každého pôsobia potravinové a výživové zložky trochu inak. Ale v podstate majú Vami popísané účinky. Azda treba trochu trpezlivosti a aj dosť vôle, ktorá mne chýba. Chcem použiť ľanové semeno pre zlepšenie peristaltiky čriev a dúfam, že to pomôže. Veľa dobrých rád je v brožurke od dr Trebanovej na najrôznejšie zdravotné problémy… Prajem všetkým trpezlivosť a vôľu.
Raťo

AKO? VYSKUSAJ USTAMI

… a kyslá neodtučnená smotana nie je vhodná? Ten tvaroch sa mi nejako zle prehltáva.

Dobrý deň,
budem vďačná za Vaše skúsenosti s kúrou Dr. Budwig, začala som pred týždňom a stále hľadám nové informácie, recepty…

Ja si davam do tvarohu trochu sojoveho mlieka, mozes pridat aj trochu vody.

No neviem, či robím dobre - ja si dávam denne kávovú lyžičku ľanových semienok a len ich pohryziem a zapijem vodou.

Je vhodne ich pridat aj do acidofiloveho mlieka?