Larvoterapia

Larvoterapia je liečba pomocou lariev muchy Lucilia sericata. Larvy práve tohto druhu dokážu odstrániť odumreté tkanivo rany, predstavujúce živnú pôdu pre baktérie.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/7337-larvoterapia

Da sa touto liecbou liecit aj “ruza” ?

Dobry den, moj otec ma velke problemy s bercovimi vredmi a larvoterapia vyzera velmi nadejne, bol by som velmi vdacny za kontakt na kliniku, kde ju vykonavaju. Dakujem.

Dobrý deň Mojej mamičke diagnostikovali Bercove vredy. Otvorenú ranu na nohe má už tretí rok. Dopočula som sa o larvoterapii a veľmi by som bola vďačná keby ste mi poslali kontakt, aby som ju mohla objednať na takýto zákrok. Navštevuje i kožné oddelenie, ale liečba je neúspešná. Budem Vám veľmi vďačná za kontakt, kde vykonávajú takéto tieto zákroky. Ďakujem veľmi pekne.

Dobry vecer Vam zelam, docitala som sa, ze Kysucka nemocnica v Cadci pouziva metodu larvoterapie. Ak by ste mali zaujem zavolajte mi na c. tel. 0905 / 784765. Moja mamicka mala pred rokmi problem s otvorenou ranou na nohe. Mozno Vam budem vediet pomoct. S pozdravom Petraniova.

Pekný deň, mojej mamičke sa nehoja vredy už štvrtý rok. Lekári jej dávali keramické obväzy, aj strieborné, ale nič nezaberá. Vedeli by ste nám pomôcť? S pozdravom Feledyová