Laserova operacia hernie disku

(yanulla) #1

Dobry den, mate prosim vas niekto skusenosti s laserovou operaciou hernie disku? Zaujimalo by ma, kde v zahranici ste takuto operaciu podstupili, ako velmi sa vam ulavilo, prip. ci sa vam nevratila hernia spat? Akakolvek informacia o tejto metode a vasej skusenosti s nou by bola super. Dakujem.

(PAVOL) #2

Vraj sa to robí niekde vo Viedni za poplatok 350 €, ale neviem aká klinika to robí a čo k tomu je potrebné. Čítal som to raz niekde na nete. Viac zatiaľ neviem.

(yanulla) #3

Ahoj Pavol, dakujem za prispevok, tiez som tuto info niekde na diskusnom fore citala, ale viac nic a ani som to nikde inde nenasla, viem, ze su sukromne kliniky, kde to stoji okolo 3000 eur, co je velmi vela, ale zas byt “odstaveny” z bezneho zivota je este viac. (len keby clovek vedel, ci by mu to pomohlo…)

(maro) #4

Zdravím Vás, chcem sa opýtať, zistili ste na ktorej klinike vo Viedni sa robí tá laserová operácia? Ďakujem.

(JIRKA) #5

Ahoj, úplnou náhodou jsem na téhle stránce, tak třeba si to ještě někdo přečte. Laserové operace (přesný název laserová nukleotomie) se dělají i v Praze ve FN Bulovka (provádí doktor Kašpar), objednává se tam přes soukromou kliniku Asklepion a potřebují vidět snímky z magnetické rezonance ne starší než 3 měsíce a operace stojí zhruba 30 tisíc Kč. Ale píšou, že je vhodná jen pro asi 15-20% lidí. Každopádně to asi za pokus stojí. Já mám klasicky operovanou páteř a nic moc.