Láska a vzťahy, nerozhodnosť o svojom živote.

Som muž a mám 37r. Som stále ženatý, ale vo vzťahu len prežívame. Pred dvomi rokmi som sa zoznámil so druhou ženou a už od prvého momentu to medzi nami klapalo super. Riešili sme spolu všetko, dôvody prečo nie sme spokojní doma, prečo sme sa do nášho mimomanželského vzťahu pustili. Ani jeden z našich partnerov to nepostrehol, resp. asi nechcel vidieť že naše city a srdce patrí inej osobe. Došlo však k zmene, keď sme začali intenzívne hovoriť o našej budúcnosti. Moja láska hovorievala, že sa bojí, že má strach. Všetko vyšlo von, naši partneri o našom vzťahu vedia a hrajú odpustenie. Ona býva v jednej domácnosti s partnerom 10r. a zároveň aj s rodičmi. Jej partner si neplní finančné záväzky, podľa jej slov nemá vzťah grády, spoločné dieťa spolu nemajú. Aj keď on má fin. problémy (exek. ) ona nedokáže z toho vzťahu odísť. Viem že ma miluje, ale obáva sa konfliktov. Je dlhodobo zavádzaná, verí sľubom, ktoré sú len čiastočne plnené a jej rodičom sa nepáči, že to nerieši. Hovorievala, ako vyžijem, otec ma zblázni? Jej partner už vie o našom vzťahu a aj napriek tomu zo vzťahu neodchádza, zrejme skladá ďalšie sľuby, a tým je ona zrejme zaviazaná. Ona nepracuje nikde, on platí čiastočne náklady spojené s bývaním, čiastočne, lebo údajne tvorí ďalšie dlhy. Viem, že rozhodnúť musí ona. Ja čakám a budem sa rozvádzať, ona je plná mojej mysle, ja viem čo chcem. Ona na mňa pôsobí, že nevie čo chce, alebo ju ovláda strach a nútená nádej, že sa jej vzťah dá do poriadku, neviem. Čo vy na to.

Šťastie pre tvoju manželku, ak sa s ňou rozvedieš.