Lekár, ktorý nechodí do práce

Mam otazku, ktora sa tyka mojho byvaleho lekara. Byvaleho pre to, ze to bol naozajstny babrak, ale druhy dovod je taky, ze z toho ak som bola u neho 5 x objednana, tak som si 3 x nasla na dverach oznam, ze ho zastupuje iny lekar v nejakej zastrcenej dedine. Ak nahodou bola sestricka v ambulancii, tak mi raz otravena racila povedat, ze pan doktor isiel do poistovne vybavit si nejake veci. To mi povedala aj druhy krat, ked som jej tam zaklopala. Nestavalo sa to iba mne, stavalo a stava sa to doteraz aj ostatnym pacientom. Pan doktor si jednoducho nechodi do prace aj ked ma objednanych pacientov. Pochybujem, ze tak casto do tej poistovne chodi. Je nejaky sposob, ako vyriesit situaciu, ked do ambulancie pridem, no nikto tam nie je? (dokonca niekedy ani sestricka)

Príslušný samosprávny kraj schvaľuje pre ambulanciu ordinačné hodiny, ktoré je lekár povinný dodržiavať - ordinačné hodiny sú pre lekára to isté ako pre potraviny otváracie hodiny - lekár ich nemôže svojvoľne meniť a nedodržiavať

Tiež mám takú skúsenosť, že pani doktorka dva týždne z mesiaca neordinuje /lebo chodí na výlety, ktoré robia distribučné firmy/ ona nemusí hlásiť niekde, že má dovolenku? Oznam na dverách nikdy nenájdem, rozmýšľam o zmene lekára, ale ako tak vidím, všetci to tak robia, asi preto, že ich nikto nekontroluje!