Lekári špecialisti - majú viacero ambulancii

Neviem či je správne ak lekári-špecialisti si zriadili viacero ambulancii alebo pri svojej ambulancii majú optiku, či prístroj na odstránenie nežiaduceho ochlpenia. Máme málo lekárov špecialistov, alebo im ide o vyššie príjmy? Je správne ak sú dva dni v jednom meste, dva dni v inom meste, ako sa môžu poctivo venovať chronicky chorým pacientom, alebo ak niekto súrne potrebuje zájsť k špecialistovi a on v tom čase je inde.

Robia čo môžu a ak aj majú viacero ambulancii je to ich osobná vec. nerobia nič protizákonné.

Protizakonne to nie je, akurat ze pacient musi vyckavat na objednanie (za ktore zaplati) a ich cas venovania sa pacientovi je kratky. Myslis ze su na tom financne az tak zle ked robia co mozu?

Zákon to zrejme dovoľuje, ale zaváňa to honbou za peniazmi a čo najviac získať peňazí od poisťovní a pacientov. Je to iste aj na úkor vyšetrenia a dlhého čakania. U nás dlhé roky pôsobili niektorí lekári len vo svojich ambulanciách, ale aj tak sa dlho čakalo. V poslednom čase si zriadili pracoviská aj inde. Je to zrejme kvantita úkor kvality.
V súčasnosti sa rušia poplatky za objednávanie a prednostné vyšetrenia. Je zaujímavé že v TV šotoch niektorí pacienti sú za prednostné vyšetrenia a z toho veľa dôchodcov. Treba ale oddeliť prednostné vyšetrenie od objednávania za peniaze. Keďže niektorí lekári pýtajú prednostne len 5-6 €, nuž pre niekoho to nie je veľký peniaz ale sú ľudia ktorí na to nemajú a poctivo čakajú v čakárni dovtedy kým vybavia tých platiacich. Som za prednostné vyšetrenie, ale treba určiť presné pravidlá aby neboli ohrození ostatní pacienti, ktorí sa musia cítiť ako chudáci. Tiež s tým že súhlasím za prednostné vyšetrenie, odporúčala by som zdvihnúť cenu minimálne na 20 Euro, veď tí ľudia na to majú a tým čo chýba tých 6-8 Eur sa nebudú cítiť ako chudáci. To majú bežní ľudia ozaj dofinancovávať ambulancie lekárov, tak ako to bolo v prípade lekára, ktorý prijímal dary? Iste si ten p. doktor neuvedomil že tým poškodil nielen seba, ale aj veľa poctivých lekárov, ale aj niečo odkryl…

Nie, nerobia nič protizákonné ak majú viac ambulancií. Ale čo má robiť taký pacient, ktorý príde k špecialistovi napr. ortopédovi a ten má na dverách vypísané, že vydáva na deň len 4 lístky / pre neplatiacich pacientov / ? Pritom tí, ktorí platia, sú braní zároveň s tými, čo neplatia počas ordinačných hodín. A je ich podstatne viac, ako tých ktorí platia. Pán doktor má ďaľšie ambulancie, a ak aj v týchto ordinuje ako tu, tak sa nečudujte, že takto vyzerá celé naše zdravotníctvo. Je to len a len obchod so zdravím.

Niektorí lekári si pýtajú len 3, 30 alebo 6, 60 vlastne 7 eur, ako dávno tých 100 alebo 200 korún. Podľa mna nie je to málo, nie každý si zarobí tisícky eur, väčšina ľudí mimo veľkomesta 350 až 500 eur. Ja osobne tiež tak najviac do 400, väčšinou menej, no som nútená niekde sa objednať, aby som stihla za jeden den viac. Keď potrebujem na kontrolu napr. na interné aj k očnej, atd. Ked nemám platený termín aspon k jednej doktorke tak nemám šancu si vybaviť za jeden den. Podľa paragrafov v práci uznajú za celý rok 7 ospravedlnení. Tak ako, ked niekto potrebuje k viacerím lekárom a štvťročne na kontrolu? Dovolenku si brať, dovolenka pôvodne nie je na to, aby sa behalo po lekároch, je na oddych. 20 eur k lekárovi je dosť. Z výplaty väčšia časť môže ísť na pravidelné výdavky, elektrina, voda, kurenie, na lekárov, lieky a ešte niečo asi zostane na stravu. A takto na deti, vlastne na život? Nikto nechce byť naschval chorý, niečo žiaľ dostaneme do vienka a napriek tomu treba chodiť do roboty… Nie je to dobre riešenie, že pol dna presedieť u jedného odborníka, ani to nie je dobre riešenie, že kto nevie, nemôže zaplatiť, ten chudák môže vysedávať celé dni u lekára, mali by aj lekári tak rozdeliť, že napr. celé hodiny platené termíny, medzitým bežne kto tam čaká… no ked tie platené termíny zrušia fakt to bude veľmi nepríjemné. Dofinancovať lekárov v žiadnom prípade. Ved z čoho, tak obyčajní ľudia radšej nebudu chodiť k lekárovi, však z čoho? Inak z výplaty dosť strhávaju na zdravotníctvo, dokonca aj na lajdákov… tak čo by ešte chceli? Obyčajných ľudí kto sa spýta, či im stačia peniaze na všetko? Len lekárov plat nestačí?