Lekári v Rooseveltovej nemocnici úspešne transplantovali pečeň

Lekári v banskobystrickej Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) F.D. Roosevelta po 11-ročnej prestávke úspešne transplantovali pečeň. Pre 58-ročného Milana Kána z Brezna s terminálnym zlyhaním pečene po prekonanej hepatitíde C bola transplantácia orgánu, ktorý získali od mŕtveho darcu, jedinou možnou liečebnou alternatívou



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4528-lekari-v-rooseveltovej-nemocnici-uspesne-transplantovali-pecen

Som veľmi rada, že to všetko dobre dopadlo, a že bude mocť sused Milan 58-ku osláviť v lepšom zdraví ako doteraz, pretože to bol veľmi nepriaznivý čas pre neho až do samotnej transplantácie, keď fakt to veľmi ťažko znášal a jeho zdravotný stav ho vyradil zo zamestnania a takmer i zo života vobec. Sama viem, ako pred nejakým časom takmer zomierajúceho ho odvážala pohotovosť, keď už mal-nemal skoro nijakú nádej na prežitie, ale aj napriek jeho vážnemu stavu vtedy sa mu ako tak zdravotný stav ako tak konsolidoval, až na čas, keď to naňho došlo. Fakt, on už bol takmer hotový, nevládal nejedol a podobne. Fakt Transplantácia preňho prišla asi práve v minúte o 5 dvanásť. Prajem mu s jeho novou pečeňou ešte veľa zdravia a pokojného života do ďalších jeho dní a myslím, že dostal pekný darček aj k jeho nastávajúcim 58 narodeninám, ktoré v nastávajúcich dňoch odlávi už s novou pečeňou. Som rada, že sa mu pomohlo a lekárom sa ho podarilo zachrániť, za čo im taktiež patrí veľké poďakovanie za ich vynaloženú snahu a námahu a všetko, čo vlastne do záchrany života človeka obetovali. Kiež by takých bolo viac. Vďaka. Aj keď sama som pred 10 rokmi sa informovala o transplantácii pečene, ktorú som taktiež navrhovala otcovi, no žiaľ, nebolo to vraj možné! Lekári sa pozerali na mňa s výčitkou, že čo asi chcem. Bolo to presne to, čo títo šikovní lekári dokázali urobiť mojmu chodbovému susedovi.

VĎAKA VÁM VŠETKÝM LEKÁROM S VEĽKÝM SRDCOM, VĎAKA.

Moja mamina práve dnes šla na príjem do transpl.centra /cirhoza/na posúdenie,či je vhodnou kandidátkou na transpl.Jej pečeň prešla už asi do posledného štádia a iná možnosť jej už neostáva.A aj tá nieje istá.Mám strach, čo bude potom ak ju neodporučia.