Lekárka - psychiatrický pacient

(majka) #1

Poraďte ak máte skúsenosť ako presvedčiť lekárku nie psychiatričku, aby vyhľadala psychiatra, keď u nej ide určite o rozvinutú chorobu - paranoju. Akýkoľvek dialóg odmieta - veď predsa je lekárka a má sa pod kontrolou. Bohužiaľ, nie. Vďaka

(ASTARTÉ) #2

A prečo si myslíte, že je paranoidná? Aké má príznaky paranoje?

(majka) #3

1: nenavštevuje ma, aby ma neohrozila pred nimi
2: cez bilboardy si oni posielajú odkazy
3: niekto ju vždy sleduje
4: niekto bol v jej byte
5: dostáva odkazy cez rádio
6: je presvedčená, že je odpočúvaná
7: trpí inými nešpecifickými zdravot.ťažkosťami
8: keď som na návšteve, rádio musí byť nahlas, aby nás nepočuli
9: akonáhle chcem hovoriť o týchto veciach, prechádza do hystérie a prestáva komunikovať

(ASTARTÉ) #4

Tak to je sila, bez srandy. A čoho lekárka je? Tak skúste ísť normálne na psychiatriu a povedzte, že nech si idú obkuknúť tú pani doktorku. A v ktorom meste to je?

(majka) #5

Milý Astarté, z pochopiteľných dôvodov Ti nenapíšem ani mesto, ani špecializáciu.Tvoj nápad na obkuknutie nič nerieši - v práci ide na 100% v pohode bez akýchkoľvek zádrheľov. Nič by nebolo vidno - a o pocitoch, kt. má vie veľmi málo ľudí. Duševnú chorobu niekedy nevidno na l okuk. Ale vďaka za reakciu a že chceš pomôcť.

(ASTARTÉ) #6

V pohode, tak ale čo chceš potom vlastne riešiť?

(majka) #7

Milý astarté, riešim všeobecný návod ako ju dostať do psychiatr. amb. na vyšetrenie. Želám všetko dobré.

(ASTARTÉ) #8

No vieš, je ťažko presvedčiť o tom, že je psycho, ešte o to viac, keď je sama lekár. Ja by som skúsila ísť normálne na psychiatriu a spýtať sa psychiatra, že čo sa dá v takom prípade robiť. Poprípade si zober na vyšetrenie diktafón a nahraj si čo hovorí. S tým by som potom išla za psychiatrom. Ee?

(Jozef) #9

Dá sa pomôcť, ale podľa zákona je potrebné počkať do stavu, ktorý je vypuklý, teda v ktorom je viditeľná paranoja, a je tu ešte háčik, je potrebné aby tento človek ohrozoval sám seba, v takom prípade sa volá sanitka a ten človek je prevezený na vyšetrenie na psychiatriu, inak sa nedá urobiť v rámci legislatívy vôbec nič. Pokiaľ človek neohrozuje seba, či iného na živote, alebo jeho kvalite, tak sa dá len čakať.

(alex) #10

Ahoj majka, mam rovnaky problem, vedela by si mi poradit, ako si postupovala? Priznaky su rovnake.