Lekárka - psychiatrický pacient

Poraďte ak máte skúsenosť ako presvedčiť lekárku nie psychiatričku, aby vyhľadala psychiatra, keď u nej ide určite o rozvinutú chorobu - paranoju. Akýkoľvek dialóg odmieta - veď predsa je lekárka a má sa pod kontrolou. Bohužiaľ, nie. Vďaka

A prečo si myslíte, že je paranoidná? Aké má príznaky paranoje?

1: nenavštevuje ma, aby ma neohrozila pred nimi
2: cez bilboardy si oni posielajú odkazy
3: niekto ju vždy sleduje
4: niekto bol v jej byte
5: dostáva odkazy cez rádio
6: je presvedčená, že je odpočúvaná
7: trpí inými nešpecifickými zdravot.ťažkosťami
8: keď som na návšteve, rádio musí byť nahlas, aby nás nepočuli
9: akonáhle chcem hovoriť o týchto veciach, prechádza do hystérie a prestáva komunikovať

Tak to je sila, bez srandy. A čoho lekárka je? Tak skúste ísť normálne na psychiatriu a povedzte, že nech si idú obkuknúť tú pani doktorku. A v ktorom meste to je?

Milý Astarté, z pochopiteľných dôvodov Ti nenapíšem ani mesto, ani špecializáciu.Tvoj nápad na obkuknutie nič nerieši - v práci ide na 100% v pohode bez akýchkoľvek zádrheľov. Nič by nebolo vidno - a o pocitoch, kt. má vie veľmi málo ľudí. Duševnú chorobu niekedy nevidno na l okuk. Ale vďaka za reakciu a že chceš pomôcť.

V pohode, tak ale čo chceš potom vlastne riešiť?

Milý astarté, riešim všeobecný návod ako ju dostať do psychiatr. amb. na vyšetrenie. Želám všetko dobré.

No vieš, je ťažko presvedčiť o tom, že je psycho, ešte o to viac, keď je sama lekár. Ja by som skúsila ísť normálne na psychiatriu a spýtať sa psychiatra, že čo sa dá v takom prípade robiť. Poprípade si zober na vyšetrenie diktafón a nahraj si čo hovorí. S tým by som potom išla za psychiatrom. Ee?

Dá sa pomôcť, ale podľa zákona je potrebné počkať do stavu, ktorý je vypuklý, teda v ktorom je viditeľná paranoja, a je tu ešte háčik, je potrebné aby tento človek ohrozoval sám seba, v takom prípade sa volá sanitka a ten človek je prevezený na vyšetrenie na psychiatriu, inak sa nedá urobiť v rámci legislatívy vôbec nič. Pokiaľ človek neohrozuje seba, či iného na živote, alebo jeho kvalite, tak sa dá len čakať.

Ahoj majka, mam rovnaky problem, vedela by si mi poradit, ako si postupovala? Priznaky su rovnake.