Liečba koloidným striebrom

Aké máte skúsenosti s využívaním koloidného striebra, prípadne prístroja Zapper?

Musím upresniť - striebro, čo sa týka zaradenia v tabuľke prvkov, nepatrí do skupiny ťažkých kovov. Z medicínskeho hľadiska, toho oficiálneho, je pre ľudské telo pasívnym prvkom. Lekári sú v oficiálnych vyjadreniach veľmi zdržanliví, ale ani jeden nepotvrdil akúkoľvek škodlivosť striebra pre ľudský organizmus. Argýria, jediný negatívny prejav, nie je choroba, je to zafarbenie podkožného tkaniva v dôsledku ukladania mikroskopických čiastočiek striebra, ktoré telo nedokázalo prirodzenou cestou vylúčiť. A v tomto jedinom vidím úskalie prípravy a uskladnenia koloidného striebra. Pre liečenie je potrebná veľkosť častíc striebra do 5 nm (nanometrov), teda 5.10(-9)m. Po prechode ľudským telom sa takto veľké čiastočky bezproblémovo vylúčia cez obličky a stolicou. Nesprávnou prípravou, či uskladnením dochádza k zhlukovaniu čiastočiek až na 1000-násobnú veľkosť rádovo mikrometrov, teda 10(-6)m. A stakýmto striebrom už má telo problém pri prirodzenom vylučovaní a skôr dochádza k jeho ukladaniu v podkožnom tkanive.
Posledné štúdie kanadských lekárskych tímov dokazujú jedinečnosť koloidného striebra v liečbe všetkých foriem rakoviny. Podstatou liečby je podávanie dávok niekolkonásobne prevyšujúcich doporučené maximálne dávky.

Všade vo svete má striebro prívlastok “Prírodné antibiotikum”. Napríklad, pri sledovaní procesu úspešnej liečby AIDS čiastočky striebra o veľkosti 1 - 5 nm obaľovali tyčinky vírusu HIV, ktoré majú priemernú dĺžku 10 nm (samotný vírus HIV má rozmer 30 - 60 nm)tak, že tento bol zbavený schopnosti uchytenia sa na tkanive a došlo k jeho devitalizácii. Podobne to funguje aj u iných vírusov, baktérií, kvasiniek, húb, plesní, atď., kde naviac čiastočky striebra priamo prenikajú do buniek parazitov. V Nemecku sa preto koloidnému striebru tiež často hovorí “Strieborný šíp”.

Okrem koloidneho striebra velmi pomahaju dalsie dva kovy vo forme koloidu (ciastocky kovu velkosti nanometrov rozptylene v chemicky cistej vode) a to zlato a platina. Koloidne zlato sa uziva pri srdcovych potiazach, problemoch s vysokym krvnym tlakom, depresiach rozneho povodu, atd. Koloidna platina pomaha hlavne pri gynekologickych ochoreniach a nervovych ochoreniach suvisiacich s gynekologickymi ochoreniami.

Mrzi mne, že se musím opakovat, ale znovu se ptám, prosím, poraďte mi, jak si vyrobit koloidní stříbro a zlato, nebo kde si ho je možné koupit? Dostala jsem ve velmi malé dávce koloidní stříbro koupit v Italii v San Marinu a během 5 dní ustoupily potíže se zácpou. Ráda bych ho používala i dále, ale nvím, kde jej sehnat. Mockrát děkuji za odpověď. Danuše.

Ak vám to takto pomohlo, potom je lepšie sa zamerať na liečbu candidy, na tri mesiace vysadte aký kolvek cukor z prímu, teda len v ovocí je povolený, zvýšte príjem vlákniny a použite candidu albicans ch 5 dva krát denne dva týždne, uvoľní to balasty, ktoré vás blokujú.

Dajte si do google vyhľadať “koloidné striebro” a vyhodí vám veľmi veľa odkazov na kúpu, použitie i výrobu. Treba mať na výrobu generátor. Ten sa dá aj kutilsky vyrobiť, len je potrebné čisté striebro na elektródy. Ja mám nejaký generátor prinesený dávno zo ZSSR. Ale kupovala som si aj na dobierku.

Ahoj, chcem sa opytat, ci ma niekto skusenosti s liecbou candidy koloidnym striebrom. Zmenila som gynekologov, vybrala kopu liekov, no 15 rokov mi nevie nikto pomoct. Iba ma krmia takmer kazdy mesiac nejakou tabletkou /vraj novinky na trhu/, som uz zufala, ked dnes sa daju vyliecit ovela vaznejsie choroby! Pomozte, kto viete!

Je hrozné čítať, aká nevedomosť medzi našimi ľuďmi o koloidnom striebre ešte i dnes panuje! Osobitne dávam do pozornosti informácie o rozdieloch medzi skutočným koloidným striebrom a málo účinným iónovým striebrom, ktoré sa u nás pod názvom “koloidné striebro” predáva na internete alebo “varí” za pomoci rôznych elektródových elektrolyzérov.

Vysetrujem prvky v pitnej vode. Studia o kovoch prinasaju kazdym rokom protirecive nazory o ich posobeni v ludskom organizme. Preto by som postupovala opatrne a volila Actimel, cibulu, cesnak a repikovy caj.

Najjednoduchšie je kúpiť si generátor koloidného striebra a vyrábať si sám podľa potreby doma. Takýto generátor som si urobil a v prípade záujmu ho môžem dodať. Je oveľa lacnejší než ostatné dodávané generátory. Miro

Ak nevieš, aký obrovský rozdiel je medzi striebrom vo forme ťažkého kovu, v iónovej forme a v koloidnom stave a o ich veľmi odlišnom správaní sa v organizme, tak radšej nepíš vôbec nič, a najskôr si problematiku aspoň trochu naštuduj!
Pravé koloidné striebro je vynikajúce a neškodné antivirotikum + silné antiseptikum. Musí byť však vo forme skutočne koloidného roztoku, pripraveného za pomoci minimálne 2x destilovanej vody alebo z aqua pro injectione, a nie vo forme hrubých častíc alebo iónového roztoku, pripraveného elektrolýzou so striebornými elektródami alebo dokonca chemicky, ktoré potom niektorí amatéri a šarlatáni vydávajú akože za koloid. Takéto nesprávne pripravené striebro organizmus kvôli nadmernej veľkosti častíc Ag nevie správne použiť a vylúčiť a jeho účinnosť je slabá…

Koloidni nebo iontove?

Dalsi velky spor se tyka otazky, zda tato metoda produkuje “koloidni stribro” ci “stribrne ionty”. Vetsina mini, ze koloidni je “dobre” a iontove stribro “spatne”. Pravda asi opet bude nepopularni. Slovo “koloidni” odkazuje na stav, kdy jsou pevne castice rozptyleny v kapaline (v tomto pripade stribro ve vode). Pevne castice jsou ovsem prilis velke, aby mohly byt povazovany za rozpustene, ale zaroven i prilis male aby se daly odfiltrovat. Koloidni stav je nejsnadneji zjistitelny pomoci tzv. “Tyndallova efektu”, kde v kapaline obsazene castice rozptyli prochazejici uzky svetelny paprsek (treba laseroveho ukazovatka) do kuzele. Osvetlene castice pozorovane pod mikroskopem mimo to vykazuji nahodny klikaty pohyb (“Brownuv pohyb”). Kdyz je neco uplne rozpustene, Brownuv ani Tyndalluv efekt se neprojevi.

Pojem “iontovy” odkazuje na stav kdy nejaka castice nese elektricky naboj. V pripade “elektro-koloidniho” stribra je tento naboj vzdy pozitivni. Nevytvori se negativne nabity iont. Skutecnosti tedy je, ze elektro-koloidni stribro ma obe vlastnosti, je koloidni i iontove. Koloidni kvuli velikosti castic a iontove kvuli jejich naboji. Ve skutecnosti vetsina biologickych studii nasvedcuje tomu, ze jsou to prave iontove vlastnosti koloidniho stribra, ktere z nej delaji tak dobry baktericidni prostredek. Je zajimave si povsimnout, ze stare knihy o chemii nedelaji mezi koloidnimi a iontovymi stavy elektro-koloidnich kovu zadny rozdil.

S väčšinou tvrdení nesúhlasím. Odporúčam preštudovať si pomerne detailné vysvetlenia od fiam-a pri téme “Koloidné striebro” na http://www.zzz.sk/?diskusia=13381 A to najmä rozdiel medzi mesočasticami a Ag-katiónmi na atomárnej úrovni a odsek, v ktorom vysvetluje, že katióny Ag sú nestabilné a po reakcii s chlórom v organizme už nemajú šancu liečiť.

No to je skvele, sa cudujem, ze na svete su potom miliony trpiacich ludi na AIDS, ktori urcite uz pre svoju zachranu vyskusali vsetko. Ak by to zo striebrom tak fungovalo, tato informacia by bola davno znama a striebro by sa pri liecbe uspesne pouzivalo. Zjavne tomu tak neni, otazka znie preco… Kazdy si na nu lahko odpovie sam …

Vieš, ono to tak ale funguje, problém je v obrovských ziskoch farmaceutických spoločností. Predpokladám, že ti je známy fakt, že celosvetový čistý zisk týchto spoločností (a jednotlivcov za nimi stojacich) ďaleko prevyšuje čistý zisk petrochemických spoločností.

Takze, farmaceuticke firmy by vyuzitim tohoto “overeneho poznatku” mohli dosiahnut obrovske zisky, ale uz sa nemozu pozerat na to, ako trpia nedostatkom ziskov ich “priatelia” z petrochemickeho priemyslu? Nerozumiem argumentu, skor je to tak, ze farmaceuticke spolocnosti musia skutocne lieky podrobovat velmi dokladnym skuskam a tie by mohli dokazat, ze zazracny prostriedok az tak zazracny nie je, alebo ma mnoho zavaznych vedlajsich ucinkov.

Ahoj, vedel by mi niekto doporučiť literatúru, resp. internetové články o koloidných prvkoch, najmä iné ako striebro. Ďakujem.

Článok na Zzz. sk tu http://www.zzz.sk/?clanok=13659

A je to vlastne vobec dobre?