Liečba rázovou tlakovou vlnou

Prosím oznámte, či má niekto skúsenosti s liečbou rázovou tlakovou vlnou. Ďakujem.

Mas na mysli liecbu kostnych vyrastkov na patach ultrazvukom? Alebo nieco ine?

Myslím na liečbu bolesti v lakti “tenisový lakeť”, bolesti v krížoch, v bedrovom kĺbe a pod. Na liečbu sa používa švajčiarsky prístroj. V Česku sa táto liečba už bežne používa.

Liečbu rázovou tlakovou vlnou som absolvovala kvôli výrastkom na päte. Na zákroku som bola len jeden krát ambulantne v súkromnom chirurgickom centre v Bratislave. Tento trval 15 minút. Odvtedy je to už polroka mám pokoj a neviem čo je to bolesť na päte. Keby som o tomto vedela skôr, nemusela som chodiť po ortopédii a rehabilitáciach, ktoré mi vôbec nepomohli. Odporúčam.

Prosím Vás, mám takéto problémy aj ja, koľko stojí jedno ošetrenie? Ďakujem.

Reagujem na Vašu otázku, ktorú som si prečítala až dnes. V Bratislave, kde som si to dala robiť to stálo 6000 Sk. Ale stačilo mi len jedno ošetrenie, ktoré trvalo celkom len 15 minút. Dá sa to vydržať. V iných mestách vraj tiež majú takéto prístroje, ale musia chodiť na takéto ošetrenie viac krát. Asi nie sú také účinné. K vyšetreniu som musela priniesť rontgenový snímok päty. Po ošetrení mi ešte lekár doporučil nosiť ortopedické vložky. Som veľmi rada, že som sa na takéto riešenie môjho problému odhodlala, lebo odvtedy mám pokoj. Prajem Vám, aby ste sa aj Vy čím skôr tohto zbavili.

Dobrý deň prajem. Môj manžel podstúpil liečbu tlakovou vlnou, / 1200 impulzov /, ale bolesť pretrváva aj po mesiaci. Nosí obuv z mäkkou podrážkou, inú ani nemôže kvôli bolesti. Už ho bolí aj lýtko, pretože dostupuje na chodidlo bokom. Analgetiká od bolesti nezaberajú. Prosím poraďte.

Nech si skúsi na to prikladať vrecko s ľadom, bolesť postupne prejde, mne to osobne trvalo hádam tri mesiace, keď najväčšia bolesť ustúpila a mohla som si povedať, že terapia zabrala.

Mám tiež veľké bolesti pri našľapovaní na chodidlá, veľké výrastky na päte, žijem s tým pomaly 5 rokov,chcela by som podstúpiť zákrok v Bratislave, ako sa dá tam objednať existije mailová adresa, alebo nejaký kontakt telefonický?

Dobry den. Aj ja som podstupila tuto terapiu, taktiez som mala bolesti v pravej pate. po poslednom sedeni som este pocitovala bolest, v nepravidelnych cykloch. Az po 3 mesiacoch od liecby bolesti vymizli. Uz je tomu rok. Takze trpezlivost. Stoji to za to.

Treba sa objednat telefonicky na konzultaciu na tel. cisle 02/62410159.

Da sa tato liecba aplikovat aj na tenisovy laket? Trapim sa uz dva roky. Ak mate niekto podobne tazkosti, prosim podelte sa som nou.

Dobry den, chcela by som vediet nasledovne, je liecba razovou tlakovou vlnou na tzv. krankasu alebo sa to musi platit ak nie, ktory ortoped to a hlavne kde v Bratislave robi - dakujem.

Mám už niekoľko mesiacov bolestivé výrastky na päte. Ak už po dlhšej chôdzi nemôžem vydržať, dávam si studené obklady, čo mi postupne čiastočne utíši bolesť. Potrebovala by som radu, čo mám robiť, alebo kam mám isť, aby mi tento problém prešiel. Ďakujem.

Bojim sa, ze mam preziarenu patu, bola som na oziaroch uz po 4 rokoch, ale na inom mieste, vtedy som to mala na patach od spodu a teraz to mam na achilovke, poradte mi nieco, dakujem.

Dcéra robí modernú gymnastiku. Má rozdvojenú sezamovú kostičku na ľavom chodidle. Lekár nevedel určiť, či je to vrodené, alebo zlomené. Bola jej odporučená liečba razovou tlakovou vlnou. Dá sa to tým vyliečiť?

Ja chodim na uz a mg, ale zatial lepsenie nepocitujem. No uvidim kam ma posle ortoped. Najlepsie by bolo to ozarovanie.