Lieky proti kašlu

Paxeladine

skús Drosera ch 30 tri krát denne tri dni, potom o týždeň jeden deň a kalium bichromicum ch 200 jeden krát denne päť dná,

Skúsili ste už koloidné striebro? Nebudem propagovať žiadneho výrobcu, len do vyhľadávača zadajte “koloidné striebro”

Milá Tonka, môj syn v 3,5 roku mal zjavne podobný problém. Ako začal chodiť do škôlky mával v noci záchvaty intenzívneho suchého kašla, budil sa a napínalo ho, po záchvate bol ako rybička. Niektoré trvali 15 minút, ale zažili sme aj 7 hodinový. Nepreháňam, bol to kašel s prestávkou len na nadýchnutie. Boli sme už z toho zúfalí, nepomáhalo nič, ani Ventolin a tak sme boli odoslaní do NR k MUDr. Jakubičkovi, napísal nám sprej do nosa Flixonasa a Zodac kvapky, krvné testy nepoukázali na žiadnu alergiu, iba akési mykoplazmy nám vyskočili protilátky, čiže asi mal infekciu a bil sa s tým. Po sprejovej terapii asi 6 týždňov je dnes už v poriadku, nekašle a ja pevne verím, že už sa nám to ani nevráti, pretože, Tonka, bolo to hrozné, keď uprostred noci stál pri vani, tiekli mu slzy a pýtal sa, že kedy už bude zdravý. Srdce stískalo. Tak želám aj vám, aby bolo dobre a prišlo sa na príčinu.

Ešte by som chcela dodať, že doktorka na ňom nikdy nič nevidela, popočúvala ho a povedala, že je ok a my s manželom sme mali nervy, že dieťa sa nám v noci dusí a ona na ňom nič nevidí. Celé to trvalo asi 2,5 mesiaca. Ten sprej je zameraný práve na tie hlieny, ja som na mojom synovi napríklad počula, že mu chrapčí v nose, ale vyfúkať mu nič nešlo, dutiny mal voľné. Keď ho chytil kašeľ, bolo počuť, že mu to zateká do hrdla, on pregĺgal a to o dráždilo. Nosom to ísť nechcelo, nezaberalo ani napiť sa, skrátka nič až ten sprej, ale aj to nie hneď.

velmi dobre skusenosti pri mojej 5roč.dcere mam so sirupom TRIFED ale so žltym.je to troj kombinacia liekov,super na nočny dusivy kašel.

Kašeľ je reflexný dej, ak vznikol - je niečo, čo ho provokuje, teda v dýchacích cestách sa nachádza niečo, čo dráždi sliznicu.
Nie je kašeľ ako kašeľ.
Podľa toho aj liečba.
Ak kašeľ trvá dlho, treba pátrať po jeho príčine, a až po vylúčení “väčšieho” problému ho riešiť na takomto fóre ??!!

uz som to citala…a zda sa mi to velmi dobre a je v hodny na viacere choroby…tak dakujem ,urcite skusim

Robili Vám výter?Možno tam niečo bude.
Nám pomohli s podobným problémom vlani Tatry,teraz keď sa začalo prikurovať sme v tom znova a tiež skúšame čo zaberie.

môj syn mal soplíky dva mesiace,ale on má aj iný problém idú mu zúbky ale tie mu idú vkuse…takisto som vyskúšala to čo vy nakoniec na alergologii mi dali spray do nosa rhinocord po štyroch dnoch to skončilo,nemá alergie na nič tento spray je aj na alergie tak neviem vyskúšajte,hádam pomôžte

Ahoj, skús kloktať odvarom zo šalvie, mne to pomohlo.

K utíšeniu dlhodobého kašľa, nádchy a ako sa zbaviť hlienov.

Keďže my ľudia musíme dýchať a pohybovať sa a nevieme sa vyhnúť striedaniu sa tepla a zimy /mám na mysli striedanie sa tepla a zimy pri vchádzaní a vychádzaní z miestností , z domov/, máme problém s dýchaním.
Pri dýchaní teplého a studeného vzduchu a samozrejme všetkého čo sa vo vzduchu nachádza / vlhkosť, prach, smog, atď./ sa v pľúcach tvoria kondenzáty čiže hlieny, a týchto hlienov sa potrebuje organizmus pomocou kašľa a nádchy zbaviť. Stačí si nám len predstaviť čo všetkého sa vo vzduchu nachádza a ako neľahko sa s tým musí organizmus vysporiadať.
Keďže vzduch ktorý dýchame si vyberať nemôžme, mali by sme organizmu pomôcť zbaviť sa týchto hlienov, ktoré v pľúcach kondenzujú, nabaľujú a po čase sú zdrojom zápalu. Hlieny musí človek vylučovať nepretržite tak isto ako musí dýchať, neradno ich potláčať alebo utišovať, jednoducho musia s pľúc von. Ja osobne dlhodobo užívam k preventívne prírodnú liečivú alkalickú vodu s vysokým obsahom hydrogénuhličitanu Bílinskú kyselku . Bílinská kyselka obsahuje minerály ktoré provokujú hlieny v pľúcach aby sa tam neusádzali a priebežne počas dňa bolí vykašlané von s organizmu, skôr ako by sa dostavila nádcha /soplenie/ alebo s hlienmi spojené zápaly. Bílinskú kyselku užívame k liečeniu v dávkach 250ml. na lačno 30 min. pred jedlom ráno, obed a večer /deň. Deti – 100 ml. mierne ohriať, preventívne ráno. Je vhodná na ľadviny. Celková denná dávka je 1000ml. Nie je nevhodná k pitnému režimu. Zakúpiť sa dá v potravinách /len v niektorých/ lekárne a h-nova , a-b-rt, cop NZ,RA,.
Na záver aby som nezabudol, hlieny ako lepkavá hmota sa na ceste s pľúc von zachytávajú a nabaľujú na hrdle, stačí len vykloktať si jemne slaným koncentrátom, soľ a voda.

S pozdravom Gregor

tento liek nám pomáha stále keď je môjmu synovi zle je to super aj na hlasivky a najmä na kašel…

Som mamina ktorá koji trojmesačné bábo a trápi ma suchý dráždivý kašel. Keďže som alergicka na antibiotika vhodné pre kojace matky skúšam všetko čo v lekarni majú od detských sirupov cez homeopatika ale nič nepomáha vie mi niekto poradiť čím sa toho kašlu zbaviť?

Moja mala Sara ma 3roky.Uz berie druhe antibiotika prve boli Duomax a druhe Sumamed Forte+Spiropent.Doktorka tvrdi,ze priedusky su v poriadku,dychanie ciste.Neustale kasle a v noci to je nieco neskutocne.Davam jej olejove zabaly a stale nic.Vie mi niekto poradit?Keby mozem vzala by som ten kasel za nu Dakujem

skuste koloidne striebro…

uživam cold3 dalerom co ktomu proti kašľu.

Štvorročná dcéra už druhý týždeň neprestajne kašle a je veľmi zahlienená. Hlieny vykašľuje aj smrká ale stále tomu nie je koniec. Poraďte mi prosím niejaký osvedčený liek.

ahoj Marek.citala som tvoj prispevok mam ten isty problem.ked prestanem kaslat tak asi na dva tyzdne a potom znova zacnem je to len take suche pokaslavanie a niekedy si pripadam jak taky tuberak.nefajcim vobec.chodim na pravidelne kontroly na plucne uzivam sprej GIONA ale myslim ze to je len proti zapalom takze kaslem aj tak.vselico som uz poskusala,pokaslavala som 6 mesiacov tak som znova zasla na plucne.vzdy my robia spyrometriu,rengen pluc a dychanie som mala ciste tak my doktorka povedala ze urcite mam nejake stresy a z toho kaslem.pocula som to prvy raz.v tom case som stresy vobec nemala.tak ja neviem preto som zvedava ci ti niekto nieco poradil a ci to pomohlo.strasne ma to pokaslavanie obtazuje rozmyslam ci by nepomohlo,aspon na cas, more az mozes,porad zatial dik ANNA PS:VIEM ZE TEN PRISPEVOK JE TU Už DAVNO SNAD SA OZVES

Na suchý kašeľ odporúčam: variť 1/2 hod. v 1/2 l vody jednu cibuľu, jedno jablko a 2 čaj. lyžičky majoránu. Potom scediť a vypiť.