Mááámííí / Tatíííí, ja sa bojííím !!!! – Alebo detské strachy

Strach je pre človeka prirodzená obranná reakcia. Slúži k aktivácii našej obrany proti potencionálnej hrozbe. Čudujete sa, čo je pre vaše dieťa potencionálna hrozba, keď v izbičke okrem neho nič nie je?Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2046-maaamiii-tatiiii-ja-sa-bojiiim-alebo-detske-strachy

Nechcem obhajovať autora, možno mohol byť článok trocha viac informatívnejší, ale určite tam je informácia ako strachom predísť, treba vedieť pozorne čítať a pravdaže v jednom článku sa univerzálne pravidlo na boj proti detskému strachu nedá určiť.

Ako som to ja pochopil, tak deti sa nemajú strašiť, biť - cieľom výchovy by nemala vyť výuka formou strachu (vykonaj lebo inak dostaneš) ale skôr formou maximálnej dôvery medzi dieťaťom a rodičmi a blablabla.

Takisto si myslím, že všetci to “nevieme”, denne vidno na ulici ako matky bijú svoje deti za každú somarinu a ako sa deti boja ísť večer na WC lebo sa pred nimi rodičia rozprávajú o BUBÁKOCH - o tom to celé je.

teda potom je lepšie si prečítať Stefena Kinga, napríklad Cujo, tam je detského strachu ajajajajajáj.
neviem , mala som pocit, že články sú informatívne, aby človek vedel kam má ísť, mne keď sa pokazí topánka, buď ju vyhodím, alebo idem k obuvníkovi, ale dieťa neviem vyhodiť, tak som trebárs išla k psychiatrovi, alebo k odborníkovi, ktorý nám pomohol, asi tak to ide, predsa nikto nebude dávať v článku svoje vedomosti, a potom načo by mal poradňu, veď by stačilo napísať články a môže sedieť doma, ale kto ho bude živiť???

proste nesúhlasím s vami

p. Helena, niekedy mám pocit, že vy máte ku všetkému čo povedať, ja pravidelne sledujem túto diskusiu, ale už mi nedalo nereagovať. Nemôžete niekedy jednoducho nepísať nič, ako tie vaše nezmysly? Rada si čítam diskusie, názory ľudí a odborníkov, ale tie Vaše rady alebo názory naozaj nemôžete asi myslieť vážne. Ak sa niekto cíti odborník na všetko, patrí na psychiatriu.

No ak nevie niekto poradit, ako bojovat so strachom a vyjadruje sa k tomuto kadejako, len nie tak, aby pomohol,nech radsej nepise nic.Ja si so strachom a uzkostou uzivam uz pekne dlho a poviem vam,je to hotove peklo na zemi.Chuda dieta,ktore je strasene kadecim so strany svojich rodicov…Nik si neuvedomuje,ze dospeli ludia,ktori sa trapia s tymto problemom,myslim uzkostou a panickym strachom,fobiou,sa casto zamyslaju nad tym, ci korene ich strachu nespadaju prave do detskeho obdobia!Lebo uzkost a panicky strach,rozne druhy fobii,to je komplex udalosti zozbieranych za cely zivot cloveka.A potom sa napchavame liekmi na paniku,na uzkost - a nic aj tak nepomaha.Preto naozaj,rodicia nestraste nikdy svoje ratolesti!!!

vitaj v klube

Neviem, rozmýšľam, čo by ste asi tak chceli, aby tam bolo napísané. Veď o tom sa vlastne dá písať, ale pomôcť so strachom môže len a len odborník. Strach je stav, fabulácie a podobne, teda sám človek má zastreté videnie. Pani Helena má sto percentnú pravdu, súhlasím s ňou, i keď ma zaujímavý výraz vyjadrovania, možno jej všetci nerozumejú. Ale ak máte fóbiu, choďte na psychiatriu, na analýzu, aby ste neskončili so zástavou srdca, napríklad. Noro

moje vyjadrenie je ako prežiť si opätovný strach, ak tomu niekto nerozumie, tak ja zato nemôžem, ke´d človek začne mať problémy, lebo prežil šok, potom je možnosť šok liečiť šokom, pokiaľ nepríde k potrebe šokom elektrickým, alebo naučiť sa bojovať s vlastným podvedomím. pre Milenu, na psychiatri sedím deň, čo deň,:-)))))))) preto vitaj v klube, nepomôže ti prečítať si balást, ktorý patrí k informácii o tom, že ten človek je tam, aby ti vedel pomôcť, keď prídeš za ním, ale na čo by si robil školu, keby ti to v jednom článku podal, a on by mohol ísť na trh predávať napríklad zeleninu, alebo podá ti informácie a ty začneš experimentovať. nezabúdaj, človek ktorý má strach, nemá priamo a jasné uvažovanie, strach zatemní veľmi veľa z reality. začne človeka ovládať, a človeku sa začne meniť svet. ak potrebuješ môžeš prísť

Je to dobrý článok, súhlasím, že článok by mal byť informatívny. To hádam stačí každému. Viac budem hľadať v knihách, alebo ak mám problém, zájdem k odborníkovi. Tu fakt nie je nič zle napísané. Helena možno dráždite svojimi príspevkami, máte príspevok všade, ale dá sa to čítať, tým chcem povedať, že mne to neprekáža, možno niekomu áno, ako tu čítam. Ste úprimná, to sa cení. Na internete si vždy spočítam, z čoho si budem robiť ťažkú hlavu a z čoho nie. Čo budem brať vážne a čo nie. Tu sa dá dočítať veľa, aj na stránkach zoznamu musí človek dávať pozor, aby nebol zavádzaný.

Aj ja sa priklanam k vašmu nazoru.Každy den sledujem forum a vaše prispevky su všade.
Často su ulne mimo.

zuzana, článok je o informáciách a možno radách, ale ťažko sa radí cez písanie, keď dieťa treba vidieť. Psychiater tiež nelieči bez toho aby pacienta videl :slight_smile: Návod na detský strach nie je univerzálny, každé deculo je predsa iné a fungujú naň iné veci, ak máte problém s dieťaťom, na to sú poradne a odporníci a nie články. Článok je na to, aby sa čítal a sa rozmýšľalo nad prečítaným. Kedže som autor článku, prijímam pozitívne aj negatívnu kritiku, pretože názory ľudí sú dôležité. Príjemný večer prajem :slight_smile: Hela nedaj sa !!! :slight_smile:

Astarte, hovorkyna Heleny (mozno i Helena sama) sa opat ozvala! Bohuzial sa musim pridat k jej oponentom - pise tu prilis casto uplne odveci, bez hlbsich vedomosti o teme (vid napr. tema koloidne striebro, kde sa dokonca pokusala poucat specialistov z labakov). Pritom z jej prispevkov je zrejme, ze na to nema ani zdravotnicke vzdelanie, ani prax…

Ja ťa nebudem presviedčať, že nie som Helena, mysli si čo chceš, ja som si napísala svoj názor a teba to nemusí absolútne trápiť, čo sem kto píše. Pokiaľ viem, nie je tu limit príspevkov ani návštevníkov. Ale veď si kľudne rypkaj, nikoho to nezaujíma. A keď už rypkáš, tak si aspoň pozri kto aké príspevky kam píše. A ak si si nevšimla, ozývaš sa pod mojím článkom a predstav si, že mám na jeho napísanie aj vzdelanie aj prax :-)a Helena nie som. Pekný deň :slight_smile:

Nie si priliš mudra? Ktoru diskusiu pozriem všade odpovedaš:Čo si zač? Doktorka všeho znala?