Magnesium vs. Calcium

Chcela by som sa spytat ci je pravda, ze zvysenym uzivanim Magnesia (v tabletkach) sa z tela viac odburava vapnik. A ako je to potom v pripade ked mam tabletku, ktora obsahuje Calcium, Magnesium a Zinok?

Co sa tyka vzajomnych reakcii vapnika a horcika, plati, ze magnezium sa za sucasnej pritomnosti vapnika (napr. mlieko) do organizmu prakticky nevstrebava. Kto zo studentov mediciny toto pri skuske nevedel, letel. Vyplavovanie vapnika horcikom ale nie je zname. Dnes uz vsak je farmacia ochotna predat cokolvek zmiesane s cimkolvek a vysledkom je, ako hovori isty pan doktor, iba velmi drahy moc. Vyplavovanie vapnika maju na svedomi skor kofein, prilisny prijem bielkovin, mlieka, a strava sposobujuca prekyslenie organizmu. K tym tabletkam este mala poznamka: Jedna sa o synteticky pripraveny preparat, ktoreho vyuzitelnost v organizme je iba cca. 25%. Relativne nizkej cene zodpoveda i jeho nizka ucinnost. Ak vsak chcete skutocne nieco urobit pre svoj organizmus, kupte si radsej nieco drahsie v chelatovanej forme alebo vo forme koloidu.

Ak uzivate Magnesium a Calcium, neodporucam ich uzivat naraz alebo v jednej tablete, pretoze Calcium s Magnesiom ma 0 ucinok. Magnesium sa ma uzivat rano a Calcium vecer.