Magnetoterapia

Prvá zmienka o použití magnetu ako liečebného prostriedku sa datuje už do obdobia 3500r. pr.nl.l. v Číne. Vedecké základy pre magnetoterapiu boli položené na rozhraní 19. a 20.storočia v náväznosti na rozvoj fyziky, chémie a elektrofyziológie a J.C.Maxwell tieto poznatky zovšeobecnil v podobe tzv. maxwellovych rovnícToto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/1564-magnetoterapia

Aký máte názor na magnetickú deku? Patrí aj to do magnetoterapie? Je to reálna medicína alebo alternatívna medicína? Veľmi by ma zaujímalo, či kúpa alebo použitie magnetickej deky môže naozaj pomôcť. Ak áno, aké parametre by to malo spĺňať a za akých podmienok to môže pacient /osoba, ktorá si takú deku kúpi/ používať toto zariadenie bez dohľadu lekára.

Dobrý deň,
v mojom príspevku popisujem spôsoby aplikácie magnetoterapie- je uvádzaný "doskový aplikátor- v podstate je to mäkká podložka veľkosti cca 1 x0,5m, ktorá sa používa pri stavoch, kedy je pacient v polohe ležmo. Voľba vhodného aplikátora závisí od toho, aké ťažkosti pacient má, ktorá oblasť tela má byť exponovaná (neuvádzate, aké máte ťažkosti). Magnetoterapia sa všeobecne zaraďuje medzi alternatívne, doplňujúce liečebné metodiky. Tieto prístroje je možné využívať aj v domácich podmienkach. Viac informácií o konkrétnom prístroji a jeho použití nájdete na stránke www.dimap.cz . V prípade záujmu by bolo vhodné najskôr neurologické vyšetrenie a následne presné stanovenie spôsobu aplikácie,ak máte záujem, kontaktujte nás prosím telefonicky na tel.č. 50201021.

Prajem Vám príjemný deň

MUDr.Zuzana Kudziová
Neurologické centrum SINALGIS

Zdravím…magnetoterapia je obyčajné placebo…nikdy nebol vedecky dokázaný vplyv akéhokoľvek magnetického poľa na zmeny v ľudskom organizme! Uvedomte si všetci, že magnetické pole Zame je oveľa silnejšie než rôzne kváziliečiteľské magnety prikladané na telo, takže nemôžu mať väčší vplyv na organizmus !!!

Je uplne nepodstatne, ci je magnetoterapia vedecka alebo alternativna, ci je to placebo alebo nie. Podstatne je, ze mnohym pomaha…
Lebo dolezite je vybudit organizmus, aby nastartoval liecivy proces. A ak sa to podari, je uplne nepodstatne ako…
Co sa tyka magnetov, uz som sa mnohokrat stretla s nazorom, ze treba spat s hlavou otocenou na sever pri polohe tela S - J. Mnohi, ktori nemaju takuto moznost, si preto davaju do postele bateriu z cca 20 a viac magnetov s urcitou orientaciou. A neveril by si, aky rozdiel v kvalite spanku to ma na svedomi…

Realista: Vies vobec, aky je rozdiel medzi posobenim kvazistacionarneho pola Zeme a pulznym magnetickym polom tychto pristrojov?
Este si sa zrejme nestretol ani s beznou fyzikalnou upravou vody za pomoci magnetickeho pola (odstranenie vodneho kamena a korozie). Keby si to poznal a mal namontovane na privode k pracke, nepotreboval by si Calgon. Ani pracne chemikaliami cistit boiler. A toto nie su ziadne vymysly, toto je denno-denne na celom svete preukazovana realita. Taketo zariadenia sa predavaju uz niekolko rokov i na Slovensku od malych domacich az po velke pre priemyselne pouzitie. Zagoogli si, kup si a presvedc sa sam!

Obecný princíp zmäkčovania vody (čo je aj prípad Calgonitu) je vždy taký, že sa rozpustná látka vo vode prevedie na nerozpustnú, ktorá sa potom odstráni filtráciou, sedimentáciou alebo zostane vo vode ako jemný zákal. Neviem si vôbec predstaviť akým spôsobom môže magnetické pole (ani elektromagnetické) akokoľvek meniť chemické zloženie látok rozpustených vo vode. Voda ani v nej rozpustené látky nie sú feromagnetické a konštantné magnetické pole si „nevšímajú“. Zariadenia predávané vo svete aj na Slovensku sú obyčajný podvod na zarábanie peňazí. Nikdy sa vedecky, v laboratórnych podmienkach nepreukázalo nič také. Čo sa týka „zagooglovania“ na internete, tam sa dajú nájsť stránky s ešte väčšími nezmyslami ktoré sú vraj potvrdené…neviem ako môže niekto veriť “zaručeným informáciám” typu jedna babka povedala… V prípade pulzného magnetického poľa sa taktiež vedecky nedokázal žiaden vplyv na organizmus… Ak mi niekto dá link na serióznu vedeckú prácu, ktorá skúma podobné nezmysly a potvrdila pôsobenie akéhokoľvek magnetického poľa spomínaného v “magnetoterapii” na ľudský organizmus budem veľmi rád 

Prepáč, ale magnetoterapia nepomohla, len si to pacienti namýšlajú alebo je im to vsugerované. Hlavnou devízou šarlatánov je za a) ich prístup k pacientovi, ktorý je často srdečnejší ako v nemocnici, čomu sa ani nečudujem, veď čím sú milší, tým viac penazí vytiahnú… za b) v prípadoch keď oficiálna medicína už nevie pomôcť, často sú vnímaní ako posledná nádej, čo je tiež hlúposť, lebo aj tak nepomôžu… Áno, viem…hen tomu a tam tomu pomohli, ale to je tiež prípad “jedna babka povedala”…žiaden dôkaz…prečo si ešte žiaden šarlatán nešiel obhájiť svoje výsledky na vedeckú pôdu ? Z jediného dôvodu…žiadnymi pozitívnymi výsledkami sa nemôže pochváliť! Ak sa niekomu zlepšil zdravotný stav po “liečení” šarlatánskymi metódami, tak to isto nebolo ich zásluhou, ale zásluhou niečoho úplne iného!
Magnety v posteli je tiež hlúposť…veľa ľudí po kúpení nejakého “zaručeného prístroja” alebo použiťí “zaručenej” metódy sa hambí priznať svoj omyl, alebo ako spomínaš, je to problém psychický, ktorému nejaké to magnetické placebo vráti sebadôveru ako napríklad malému dietatu plyšový macko na spanie :slight_smile:
Problém je len v tom, že si na takých hlúpostiach veľa ľudí založilo biznys…
Podobný princíp je aj pri homeopatikách…prečítaj si zloženie niektorého a zistíš že acilpyrín a bylinkové čaje je to isté :slight_smile:
No a posledný logický dôkaz proti alternatívnej medicíne je ten, že ak by niečo bolo fakt pravdivé, oficiálna medicína by to určite použila, pretože oficiálna medicína si tiež želá čo najlepšie pomáhať. Rovnako aj farmaceutické spoločnosti by sa s nejakým prevratným vynálezom predbiehali.

Pamätáš sa na nášho najúspešnejšieho tenistu Miloša Mečířa ? Musel predčasne ukončiť kariéru kvôli problémom s chrbticou. V tom čase bol na výslní liečitel Vojtech Zilizi (neviem či si správne pamätám to meno) a Mečířovi nasľuboval ako mu pomôže…a jasne že nepomohol…Mečíŕ už viac nehral…

Pani “doktorka” tým že ste vymazali moju výzvu aby ste mi poslali link alebo informáciu kde by som sa dočítal že sú účinky magnetoterapie skutočne vedecky a nie pavedecky dokázané priznávate, že ste si vedomá že je to podvod a ide Vám len o biznys ! Ľutujem peňaženky Vašich pacientov.

Tie výzvy, hneď dve, boli vymazané kvôli tomu, že porušovali pravidlá diskusného fóra. Asi omylom ste napísali meno autora Dr. Kudziovú a do nadpisu realista - to sa nerobí, druhá vec - keď chcete útočiť, držte sa faktov, uvádzajte zdroje - to iste vyčítate druhej strane, ktorá sa nemá možnosť vyjadriť.

Poznámka - nikto iný okrem admina nemá možnosť vymazávať príspevky diskusie.

Myslím že pani doktorka sa má možnosť vyjadriť v tejto diskusii ako každý. V prípade že propaguje nejakú liečebnú metodu ako v článku hore, mala by si ju predovšetkým obhajovať ona a taktiež uvádzať ako prvá zdroje a fakty, na podporu svojej metody, ktoré neuvádza. Tieto som chcel aby mi uviedla a môj dotaz bol adminom zrušený.
V článku píše “Je vedecky dokázané”, tak sa jej pýtam, že kde, kto a kedy to vedecky dokázal ??? Dúfam že táto logická otázka nebude adminom hodnotená ako porušenie diskusného fóra :slight_smile: Za zdroj mojich informácii o nezmyselnosti magnetoterapie môžte považovať napríklad zborník prednášok Veda kontra
iracionalita (vydala Academia 1998). Doc.RNDr. Luděk Pekárek, DrSc. a MUDr.
Jan Bureš, DrSc. Prípadne doporučujem pozorne si prečítať toto: http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2002/05/15.pdf
alebo: pulz.sk | Doména môže byť na predaj

Za omyl v nadpise a v autorovi príspevku sa ospravedlňujem.

magnetoterapia by mala byť podporná liečba, určite nemôže nahradiť normálnu liečbu,alebo pri rehabilitácii pekne uvolní svalstvo,ak k tomu pridáte suché teplo,a masáž, jednoznačne sa zo svalom ľahšie pracuje, je už len na pacientovi, a životospráve, či si momentálne zlepšenie udrží. Inak, všetkého vela škodí

Kúpim magnetický prístroj Renaissance.

Vrelo doporučujem.Máme ho v rodine odskúšané.Kupujem ako darček už tretie.

najde sa tu aj magneticky vibrator?

Mám dve magnetické deky, ktoré chcem ponúknuť na predaj, lebo prezentant neuviedol pri prezentácii, že osoby s vysokým krvným tlakom ich nemajú používať. Keďže trpím vysokým tlakom, chcem ich ponúknuť ľuďom, ktorým môžu pomôcť.

Tel. : 052 / 4498358

Operovali mi koleno-meniskus a môžem prehlásiť, že magnet mi pri rehabilitácii veľmi pomohol.

Mam záujem o jednu magnetickú deku, chcel by som vedieť cenu a poprípade poslať obrázok.

Mne nepomohol, mal som silnejšie bolesti, ako v skutku mávam, ale mojej mame pomohli nad mieru, je bez bolestí, je nielen lepšia hybnosť, ale aj jej stav je medicínsky potvrdený, že je o 70% lepší.