Malárie - Srí Lanka

Ahoj, příští rok máme s rodinou v plánu dovolenou na Srí Lance. Tady: očkování srí lanka jsem se dočetla o možném výskytu malárie. Trochu mě to vyděsilo, máme se proti tomu bránit maláriky? Máte na ně nějaké doporučení?
Děkuju za odpovědi, Tereza.

tato otazka tu uz bola a nie, nemusis podla mna. My sme sa tiez nedavali ockovat ked sme isli s boataround na lodi a nic sa nam nestalo … takze chill :slight_smile: a ked uz by ste nieco chytili, existuju antimalaritika,ktore sa daju kupit v lekarni

Tiež si myslím, že to nie je potrebné!

Mozes aj nemusis sa dat zaockovat ak sa bojis tak sa daj, ale podla mna nemusite.

My sme boli na dovolenke so synom a rodicmi na sri lanke a dali sme sa vsetci ockovat :slight_smile:

prave nedavno som videla video, ze sa to ozaj odporuca, moze vas to usetrit velmi neprijemnej skusenosti na dovolenke. prevencia je vzdy lepsia ako liecba :slight_smile:

1 Like

aj ja suhlasim s tebou anitka. tiez by som sa radsej vopred chranila!

jednoznacne treba, nie je dobre riskovat!

Ja by som sa tiež dala na vašom mieste :slight_smile: Aspoň si v klude užijete dovolenku.

pokojnejšia by som bola zaočkovaná, takže ja by som išla do toho…

keby to nebolo dobre ako prevencia, tak by to asi neponukali, no nie?.. takze si myslim, ze to na skodu nebude…

Ja by som sa rozhodne dala zaockovat, budete pokojnejsi, nesla by som do ziadnej krajiny bez ockovania.

Podľa mňa tiež to nie je potrebné. My keď sme tam boli, tak sme sa nedali zaočkovať a zvládli sme to aj s deťmi. Veľmi rada by som tam išla. Myslíte, že sa bude tento rok dať ísť ? Lebo na https://www.kodino.com/sk/obchod/booking/ majú celkom fajn ceny

Fajn ceny myslim, ze maju zato aka je momentalne situacia :confused:

Jednoznacne ja by som teraz nemala odvahu ist niekam do zahranicia

teraz asi nie ale už keď tak si proste dať záležať na tom aby mal človek minimálne tie povinné očkovania…

To by mala byť samozrejmosť, veď zdravie máme iba jedno

Malo len nie pre kazdeho je to tak

samozrejme ale zase niekto to nepokladá za dôležité a myslí si, že jemu sa to nemôže stať, že by na dovolenke chytil nejaku chorobu. ale tie odporúčané očkovania nie sú len tak

a to vobec nepreplaca poistovna?