Male operace (i v lok. anestezi) - je nutne byt naha?

Kdy je treba byt u drobnych operaci (casto bez nebo s minimálni hospitalizaci) byt uplne svelecena/svleceny a kdy ne? je tim limitem to, zda je to lokal nebo celkova nebo zalezi na zarizeni nebo i na tom jak moc “prefiferni” cast tela to je? jake mate zkusenosti? Kdy bylo nutne svleceni i kdyz se to zdalo jako trivialni vec a kdy naopak jste si mohli nechat cast civilniho odevu i kdyz jste s tim nepocitali? A kdyz neni clověk hospitalizovan nekde na luzku, tak kde se obvykle odklada odev pokud se to to vyzaduje? nekde pobliz salu a na stul se clovek presune sam a holt tak jak ho panbuh stvoril?

V lokálnej anestézii to neni potrebné :slight_smile:

co viem ja, vzdy sa dava plastenka a pod nou nic nie je, ale viem za ide aj o cast tela, ja som bola na krcnych mandliach v celkovej a tricko mi dali dole dali ten papierovy plast a gate som si nechavala

zalezi aku cast tela operuju :slight_smile:

mne raz operovali oko a bola som v celkovej anestezii a bola som normalne oblecena.

Je to vsetko individualna zalezitost, zalezi co operuju :slight_smile:

  • súhlas, keď robia nejaký hrudník alebo niečo, tak prirodzene, že to treba. -

Po vacsine to chcu, ale tak to je na dohovore :wink:

ani nie na dohovore, ale treba sa riadit pokynmi lekara :slight_smile:

tak tak oni najlepsie vedia, ze preco treba a kedy nie :wink:

  • ahoj -

presne ako si napisala, zalezi co je operovane, ako velky je ten zakrok a kopu inych veci :slight_smile:

Ale to všetko záleží na zvážení toho doktora ako čo bude najvhodnejšie

Niekedy zvyknú a niekedy nie ide o závažnosť samotnej operácie, predsa len to vyzlečenie má svoj význem a nie je to len tak

ma najma ak by sa nieco skomplikovalo tak aby mohli zakrocit, ozivovat a tak

to znie dost hororovo :open_mouth: ze ozivovat

mozem povedat, ze som bola nastastie zatial iba na jednej operacii ale nebola som hola…mala som ten plast ci ako sa tomu hovori…

To záleží od toho, o akú operáciu ide!

no asi jedine ked ta tam viezli :smiley:

Sak plast mas, ale na operacnom stole ho davaju dolu, tam si nemozu dovolit aby si bola oblecena :slight_smile: