Malé semenníky

Mam male semenniky a dost ma to deprimuje, moze to ovplyvnit plodnost? Dakujem.

S čím si ich porovnával? Teda ja osobne by som nevedel vyhlásiť, že mám malé semenníky, keby som ich nemal s čím porovnať, šak napíš rozmery pokiaľ ti to nevadí…by ma zaujímalo aké sú to malé.



Mimochodom, taká malá rada, keď ťa niečo takéto trápi, neradím sa pýtať ostatných, ale skôr pýtať sa kto a ktorý z odborníkov mi na túto otázku kvalifikovane zodpovie. Šak sú ich tu na stránke stovky.

Ja mam taky isty problem. Male semenniky, a velmi malo spermatu. Bol som u Androloga a povedal, ze to mozu byt nevyrovnane hormony, da sa urobit odber krvi a urobit hormonalny rozbor. Ja som to este neabsolvoval, ale chystam sa. Ak by ste niekto vedeli poradit v tomto probleme, budem rad ked napisete. Caute

To by bolo dobré ísť k urológovi, ten by vedel hneď aj povedať, či je to správne alebo nie, veď urológovia bývajú aj muži, myslím, že by stálo zato ísť k nemu a tak uvoľniť pocity, ktoré v duši prebývajú, neistota, strach, nie sú tými správnymi emóciami, ktoré by nám pomáhali v živote.

Je normálne, ak mám jeden semenník vyššie ako druhý? Na tom čo je vyššie som si nahmatal niečo ako žilu, myslím, že je to semenovod a je ovinutý okolo semenníka a preto je aj ten semenník vyššie a neviem, či je to normálne, bojím sa, že budem musieť kvoli tomu absolvovať operáciu.

Ahoj Vlado, je to uplne normalny stav, ked je jeden semennik vyssie ako druhy, ak mas napriek tomu nejake pochybnosti, nuz ostava len osobne konzultovat s lekarom.

Ahojte! Chcem sa opýtať, či vám pri vzrušení “vybiehajú” semenníky vyššie. Napr. do podbruška. Lebo mne nie, ale mám kamoša, ktorému zas áno. Tak sa chcem opýtať, či to je nejaká vada alebo normálna vec. Kamoš dokáže aj mimo toho, keď je vzrušený to, aby mu semenníky stúpli do podbruška. Viete to aj vy? Alebo? Bo fakt neviem, či som akýsi “vadný”. :slight_smile: Dikes za odpovede.

Ahojte. Mam 18 a dost ma znepokojuje, ze mam casto ovisnute semenniky. Niekedy aj pri masturbacii. Pokial viem tak pri sexualnom styku, alebo masturbacii alebo akomkolvek vzruseni by sa mali dvihnut a dat sa do gulky,klbka, alebo akokolvek to nazvete. Za rady a nazory vopred dakujem…

Neviem, že či je to problém, ale v poslednej dobe /pol roka/ mi “ovisli” a zväčšili sa semenníky. Prekáža mi to pri športe a trenky prakticky nemôžem nosiť. Zo sexuálneho hľadiska som ale na 100% funkčný. Je to normálne?

Ahojte. Tiež mám podobný problém. Narodil som sa v 7. mesiaci a 11. dni a mal som uviaznutý semenník v podbrušku. Keď som mal 4 roky, tak som bol so semenníkmi naposledy u doktora. Mám ľavý semenník vyššie, ako pravý a som ľavák, ale nemám ho vedľa druhého semenníka, ale asi v polovici pod bruška presnejšie vedľa penisu, ale keď si tam prejdem prstom, tak ho jemne posuniem a jemne ťahám prstom dole a tak ho viem dostať vedľa druhého semenníka, aj keď je potom cca o 1.5 cm vyššie, ako pravý. Je to v poriadku? Vyjadrite sa prosím k tejto veci, či s tím treba ísť na operáciu, alebo čo by som mal spraviť. Mám 14 a neviem, či je to vekom, alebo tou nedonosenosťou. Ďakujem všetkým, ktorí mi odpíšete a poradíte mi.

Najlepsie Ti poradi Tvoja detska lekarka, alebo urolog, ku ktoremu ta doporuci. Deti sa niekedy narodia s roznymi odchylkami, a aj v detskom utlom veku ich zvyknu operovat. Ja Ti radim, porad sa s lekarom, aby si nieco nezanedbal.

Cuketa4, najlepšie Váš stav zhodnotí určite urológ, ale mal by si mať so sebou správu, kde máš záznam o riešení semenníkov v tvojom nízkom veku. Ale aj do budúceho života “nie je dôležitá veľkosť ale technika” a to či sú semenníky podľa predstáv jeho nositeľa nie je vždy podstatné, lebo norma - je relatívna a pre každého znamená niečo iné. Na sexuálne fungovanie / schopnosť erekcie / to väčšinou nemá vplyv. A dôležité t. č. je, že ich už máš mimo brucha, a tvorba semena v semenníku trvá okolo 70 dní. Ak si inak v poriadku v tomto smere by som sa o teba nebála.

Zdravím všetkých, ktorý majú hocijaké problémy so semmenníkmi a penisom. Ja som mal problém, že ma pobolieval ľavý semmenník a rôzne žily som si nahmatal a podobné veci, ktoré som na internete našiel, ako rôzne problémy až som sa zhrozil. Začal som si predstavovat rôzne zlé scenáre, ale nakoniec som si povedal, že to musím vyriešit u odborníka. Moja obvodná ma poslala urológovi, keď som jej povedal, čo ma pobolieva. Trochu som sa hanbil, ale keby horšie nebolo. Išiel som od nej urológovi. Popíšem vám vyšetrenie, keď prídete ako ja, prvý krát. Spýta sa Vás aké máte problémy. Poskytnete mu trochu moču, pod mikroskopom niečo tam pozeral, môj moč bol v poriadku. Potom mi ohmatal semmenníky a sám povedal, že nemám nič ako nádor, varikokelu a podobne, že semmenníky sú v poriadku a to som tam ja odborník videl všetky možné choroby. Potom pozrel cez nejaký prístroj, mi behal po bruchu s gelom jak je na tom prostata a ladviny, na prostate sa mu niečo nezdalo. Potom samozrejme vysetrenie cez zadok prišlo, pritom vôbec to nebolí, ani to nie je také strašné ako sa o tom hovorí. Keby viem, idem k urológovi pri prvej bolesti. Hneď povedal, že mám zápal na pravej strane prostaty, že preto aj tie bolesti rôzne, lebo tá prostata to vyžaruje aj do semmeníkov a aj žily vás môžu bolieť niektoré, mi to tam vysvetľoval. Dostal som tabletky a čípky do zadku a liečim sa. Už mi asi o polovicu ustúpili bolesti, tak dúfam, že tie lieky pomožu, kým pôjdem na kontrolu. Ešte som zabudol, sestrička mi zobrala krv na kompletné vyšetrenie, čo sa týka rôznych rakovinových ochorení a podobne, aby mal doktor v tom viac jasno. Ak dopadne krv dobre, tak myslím, že ešte nejaké tie návštevy u neho a lieky, a budem zas zdravý chlap. Chcel som Vám len povedať, že nebojte sa tam ísť, choďte hneď, neváhajte, vôbec to nie je také strašném, práveže som sa u urológa vôbec nehanbil, lebo úplne vidíte, že vás chápe a chce vám pomôct, super jednajú s pacientami. Tak už neváhajte a utekajte, nech môžte kľudne spávať:)

Ahoj bol si na spermiograme ako dopadol manžel má tiež malé semenníky a je neplodny