Mamografické vyšetrenie

Dobrý deň. Prosím o radu ohladom mamografického vyšetrenia, či je to vyšetrenie nepríjemné a bolestivé. Bola by som rada keby sa mi niekto ozval, kto bol na vyšetrení v Bojniciach. Ďakujem.

Vážený pán rádiolog Ján štrba, čítala som vaše príspevky a prosím vás odpíšte mi, či jeto môžné, aby mamografické vyšetrenie bolo tak bolestivé, že vyšetrenie sa nedá dokončiť. Ďakujem.

Som 63 ročná. Na MMG chodím už vyše 10 rokov. Rok čo rok. Našli mi nález uzlinku 3,9 x 3,9 mm. Chcem sa spýtať, je nutné MMG vyšetrenie každý rok? Ďakujem. Prosím o odpoveď.

Na tomto vysetreni som bola 3 krat, nie je to nic hrozne, su ovela neprijemnejsie vysetrenia.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, čo znamená zdrapovitý tieň veľ. 8 mm so skupinkou bodkovitých mikrokalcifikátov na ploške 3x3 mm axila voľná. Je potrebná operácia? A ako by prebiehala?

Dobrý deň, mám 62 rokov a bola som na MMG vyšetrení, kde som mala záver “pred hrudnou stenou opacita veľ. do 6,5 mm mierne nepravidelného tvaru”. Môžte mi vysvetliť prosím vás, čo to mám za diagnózu? Bola som odoslaná na UZV prsníkov cielene. Ďakujem

Prosim nieco o Diagnoze prsnika Birads 3 a ACR 2 D24.

Emilia, Birads 1-5 klasifikaciu najdete na internete. R.

Sono prsnikov zistili mi vpravo smerom lateralnym lahko kranialne je zlaza lahko dysplasticka aj s dvoma mikocystami co to znamena