Mániodepresívna psychóza - bipolárne afektívne poruchy

Bipolárne afektívne poruchy (BAP) sú skupinou duševných ochorení (v staršej terminológii mániodepresívna psychóza), ktoré charakterizuje rôzne striedanie depresívnej a manickej nálady.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6989-maniodepresivna-psychoza-bipolarne-afektivne-poruchy

To mám ja a neznášam, keď som v depke a bolí ma telo, (ja som si to pomenoval guľa na žalúdku), je to strašne hrozné, okolo 4 dni ležím a stále sa musím triasť. Ale čo je ešte horšie, ako depka to druhé, konečne sa rozhodnem, že urobím veci, ktoré som zameškal, keď mi bolo blbo a zrazu cítim, ako je svet krásny a robím veci, ktoré vôbec robiť nechcem. A potom keď si to uvedomím, mám zas tu depku a tak stále dookola. Som úspešný, ale zničilo mi to život a už som s toho unavený. Neprajem nikomu, keď nie ste sebou a to som to napísal iba jemne. Strašne trpím.

Poznám to… Liečim sa dlhodobo v Kremnici a aj keď sa mi darilo a aj teraz občas darí, stihol som “rozhádzať” cca. 600 tisíc €. Nie na automaty a drogy či alkohol… Proste stále realizujem veci, ktoré sú často stratové a pomáham ľuďom, ktorý to len zneužívajú… Viem to a neviem s tým nič urobiť… Je to chorobné… Čiastočne ma aj zbavili svojprávnosti, ale moc to nepomohlo… asi práve na opak…

Ahoj aj ja mam synovca momentalne je v manii to je daco strastne vybera uvery vsetko mina nakupuje tragedia rodicia ho vyhodili bol u mna tyzden ale uz som mu povedala ze nevladzem cele noci dni je prec beha a v kuse rozprava bludy. lieky nechce brat lebo ze vraj jemu nic nieje.

Ahoj ja mam synovca ktory ma manio depresiu to je hrozne v kuse beha mina peniaze nakupuje vzapeti je agresivny rodicia ho vyhodili z domu bol u mna tyzden ale ja som uz nevladala lieky nechce brat lebo mu nic nieje tak neviem ako mu mam pomoct.

Dobrý deň pán fero moja priatelka má asi zatial asi maniodepresívnu poruchu a neviem sám osobne čo robiť tak sa Vás chcem opýtať ako jej môžem pomôcť čo Vám pomáha v takom a takom stave ďakujem za skorú odpoveď. PS viem že kaž´ému iná vec pomôže ale aspoň niečo na začiatok čo by som mohol spraviť a o čo sa oprieť

Ahoj, myslím si že toto mám aj ja, ale nie som si tým istá, depresie mávam, ale vstanem a idem, do práce a naopak ak som šťastná som šťastná primerane, neviem čo presne a či to presne je ono ale je to straše nepríjemné, dlhy, splátky, a potom zase ako z toho von, Neviem poradíš čo robiť?

Radka, ak to este stale trva, nevahaj a poziadaj o lekarsku pomoc.
Ver mi, ze je to to jedine, co Ti pomoze.