Mániodepresívna psychóza - bipolárne afektívne poruchy

(Admin Zzz.sk) #1

Bipolárne afektívne poruchy (BAP) sú skupinou duševných ochorení (v staršej terminológii mániodepresívna psychóza), ktoré charakterizuje rôzne striedanie depresívnej a manickej nálady.

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/6989-maniodepresivna-psychoza-bipolarne-afektivne-poruchy

(vavu) #2

(Fero) #3

To mám ja a neznášam, keď som v depke a bolí ma telo, (ja som si to pomenoval guľa na žalúdku), je to strašne hrozné, okolo 4 dni ležím a stále sa musím triasť. Ale čo je ešte horšie, ako depka to druhé, konečne sa rozhodnem, že urobím veci, ktoré som zameškal, keď mi bolo blbo a zrazu cítim, ako je svet krásny a robím veci, ktoré vôbec robiť nechcem. A potom keď si to uvedomím, mám zas tu depku a tak stále dookola. Som úspešný, ale zničilo mi to život a už som s toho unavený. Neprajem nikomu, keď nie ste sebou a to som to napísal iba jemne. Strašne trpím.

(JaRo1271) #4

Poznám to… Liečim sa dlhodobo v Kremnici a aj keď sa mi darilo a aj teraz občas darí, stihol som “rozhádzať” cca. 600 tisíc €. Nie na automaty a drogy či alkohol… Proste stále realizujem veci, ktoré sú často stratové a pomáham ľuďom, ktorý to len zneužívajú… Viem to a neviem s tým nič urobiť… Je to chorobné… Čiastočne ma aj zbavili svojprávnosti, ale moc to nepomohlo… asi práve na opak…

(monika ) #5

Ahoj aj ja mam synovca momentalne je v manii to je daco strastne vybera uvery vsetko mina nakupuje tragedia rodicia ho vyhodili bol u mna tyzden ale uz som mu povedala ze nevladzem cele noci dni je prec beha a v kuse rozprava bludy. lieky nechce brat lebo ze vraj jemu nic nieje.

(monika ) #6

Ahoj ja mam synovca ktory ma manio depresiu to je hrozne v kuse beha mina peniaze nakupuje vzapeti je agresivny rodicia ho vyhodili z domu bol u mna tyzden ale ja som uz nevladala lieky nechce brat lebo mu nic nieje tak neviem ako mu mam pomoct.

(jaro) #7

Dobrý deň pán fero moja priatelka má asi zatial asi maniodepresívnu poruchu a neviem sám osobne čo robiť tak sa Vás chcem opýtať ako jej môžem pomôcť čo Vám pomáha v takom a takom stave ďakujem za skorú odpoveď. PS viem že kaž´ému iná vec pomôže ale aspoň niečo na začiatok čo by som mohol spraviť a o čo sa oprieť

(Radka) #8

Ahoj, myslím si že toto mám aj ja, ale nie som si tým istá, depresie mávam, ale vstanem a idem, do práce a naopak ak som šťastná som šťastná primerane, neviem čo presne a či to presne je ono ale je to straše nepríjemné, dlhy, splátky, a potom zase ako z toho von, Neviem poradíš čo robiť?

(Zuzana) #9

Radka, ak to este stale trva, nevahaj a poziadaj o lekarsku pomoc.
Ver mi, ze je to to jedine, co Ti pomoze.