Manuál prvej pomoci – nedajte si pokaziť sviatky

Manuál pripravil hlavný tréner záchranárov Falck Academy Miroslav Nagy.

Rybia kosť v krku Ak sa vám zapichne kostička v krku, pomôže tuhšia strava – najmä suchý chlieb alebo varený zemiak, ktorý ju obalí a kostička sa odplaví do žalúdka. Tam si s ňou poradia žalúdočné kyseliny. Horšie je, keď kosť uviazne v dýchacích cestách a spôsobuje bodavú bolesť. Vtedy zachovajte pokoj, dýchajte nosom a vyhľadajte odbornú pomoc, lekára ORL alebo pohotovosť. Neprepadajte panike, kosť v krku nepatrí k život ohrozujúcim stavom.


Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14209-manual-prvej-pomoci-nedajte-si-pokazit-sviatky

Treba zachovat klud a presne toto spravit…Jeden rok sa nam to stalo, ze manzela zacala dusit kosticka z ryby…No nastastie sme to zvladli…

Super, takyto manual pomoze vela ludom zivot!

pokial si ho ludia precitaju a aj zapamataju!!

To je veľmi trefná poznámka!!

// myslim, ze s tym zapamatanim je to o nieco horsie//

Benromino tak pevne dufam, ze vsetci ktory sem nieco napisali si ho aj precitali!!!

Tak patrilo by sa nie!!!

pauliussa ja len trefne veci pisem! na zbytocne veci a omacky jednoducho nemam cas

Hahaha tak to že si sa vôbec vyjadrila keď nemáš čas :_D

pauliussa ja som chlap, ale inak v pohode :smiley: :smiley:

No patrilo, to mas pravdu ale nie vzdy to tak aj je!!

som dosť veľký milovník rýb a už veľa krát sa mi stalo, že som kosť prehrltla. no fakt netreba vôbec stresovať a len vyhľadať lekársku pomoc alebo zajesť suchým chlebom!

Na to si treba davat fest pozor :slight_smile:

…presne, chlieb to napraví vždy!! :slight_smile: :wink:

Áno, chlieb je dobrý keď sa omylom zje nejaká menšia kostička ale keď je už väčšia, tak treba vyhľadať lekársku pomoc!

U nás sa naposledy zapichla kostička pred dvomi rokmi, môjmu otcovi tak sme utekali na pohotovosť lebo sme to zbytočne nechceli dráždiť nejakými babskými radami ale v pohode mu to vybrali a za chvíľku sme šli domov

to potom musela byt nejaka vacsie kosticka, co??

tak iba väčšia sa ti zasekne. pokiaľ je malá, tak stačí keď zaješ kúskom chleba a už nič necítiš