Maretta Jozef, ThDr. , ICLic. , PaedDr. , PhD.

Mám dlhodobé problémy v manželstve. Manželské poradne sú nepostačujúce a podľa mňa fraška. Hlboký nepriateľský postoj manžela a jeho matky ku mne. V poradni vystupovanie absolútne falošné a život úplne o ničom. Uvažujem o absolvovaní exorcizmu. Veľké klamstva a intrigy zo strany manžela a svokry nemajú konca a nič sa nedá dokázať. Máte s tým nejakú skúsenosť? je to reálne sa k tomu dostať, resp. je to problematické? Pomohlo to už niekomu? Som úplne bezradná a čo je horšie už nemám ani záujem o život s nenapraviteľným klamárom, intrigárom a nepriateľom voči mne. Som úplne vyčerpaná z riešenia podľa mňa neriešiteľného. Ďakujem.

Ak ho chces, zmen chovanie, nestret. sa so svokr. Zacni sa mat rada, zamestnavaj ho v kuchyni, nech ti pomaha pri vareni. Nikto nie sme jednicka, tak to ber a nemysli na hluposti, neaky exso. Chces ostat sama? Nikdo ti neda navod na manzel. zivot. Ked ta netrepe, ked nema frajerku, nepije tak potom ti chyba jeho pohladkanie a preto nevies co mas robit. Intri, klamstva to je na dlhu debatu, nevsimaj si to pokial ta neobvinuju z kradeze atd. Prejde ta to. Pa

Problem je, ze ma aj viackrat udrel, mam zlomenu kostrc po jeho kopnuti som bola na rtg., vzhadzuje ma z izby, svate obrazky neznesie ani ruzenec na policke. Vobec sa so mnou nedokaze rozpravat, len s detmi. Strasne ma nenavidi a vlastne aj ja uz nemam volu sa snazit. No a samozrejme nechcem ostat sama, ale s nim je to tazke. Zamestnaj ho v chuchyni? O co ho poziadam berie ako rozkazovanie, nereaguje alebo robi presne naopak mne na priek. Strasne ma to nici. A to denne sa tak sprava. Trebalo by zazit. Som maximalne nestastna, lebo ako sa vravi ani s nim ani bez neho.

Tvoj muz potrebuje odb. pomoc alebo odkyselit org. nezmesti sa do koze, ma nizke sebavedomie. Mas lekarsky nalez o uraze? Si financne nezavisla? Mas oporu v svojej rodine? Ak ano, bez prec.

Dobrý deň bbb, aj by som Vás podporil morálne a psychicky, ale na základe názvu príspevku mi nie je jasné, o čo Vám ide, vŕta mi hlavou, čo je Maretta Jozef a všetky tie tituly? Nepomýlili ste sa a nenapísali ste to omylom sem? Intrigy a klamstvá sú u ľudí každodenná vec.

Som absolutne presvedcena, ze potrebuje pomoc atd. so vsetkom suhlasim. Mam oporu u rodicov, ale mam nizky prijem - 250 eur / mesacne, cize materska. Dcery 2. 5 a 5. rocne. Chce mi ich vziat a o rozvode toci uz roky … vyhrazky a vyhrazky. Podala som trestne oznamenie na neho za toto napadnutie, no policia sa este po mesiaci stale neozvala a slovo proti slovu. Papier od lekara mam. Incident sa odohral pred rokom. Ddvahu som nabrala oznamit to az teraz. Som vlastne nestastna, ze to musim riesit, nechcem stratit rodinu, manzela, ale to som vlastne ani nikdy nemala. Mam pocit zivotnej prehry a zodpovednost za to, co poskytnem detom dalej.

Ant. Som absolutne presvedcena, ze potrebuje pomoc atd. so vsetkom suhlasim. Mam oporu u rodicov, ale mam nizky prijem - 250 eur / mesacne, cize materska. dcery 2. 5 a 5. rocne. Chce mi ich vziat a o rozvode toci uz roky … vyhrazky a vyhrazky. Podala som trestne oznamenie na neho za to to napadnutie no policia sa este po mesiaci stale neozvala a slovo proti slovu. Papier od lekara mam. incident sa odohral pred rokom. Odvahu som nabrala oznamit to az teraz. Som vlastne nestastna, ze to musim riesit, nechcem stratit rodinu, manzela, ale to som vlastne ani nikdy nemala. Mam pocit zivotnej prehry a zodpovednost za to co poskytnem detom dalej.

Rodina sa rozvija, stale sa spoznavate aj v krizovych situaciach. Krizu mate teraz, tak nech sa spoja tvo. a jeho rodicia a nech vam pomozu s detmi. Potrebujete sa obaja spamatat. Boj vam nepomoze. Dokazuje ti, ze ma deti rad a to je dobre, nie? Mozno v robote je nedoceneny, mozno mu chyba sex a hormony robia svoje. Jedno je iste, deti nesmu zit v strese. Nelam palicu, nevzdavaj sa, nemas to lahke pri drobcekoch. Ked budes citit ze naozaj nevladzes vtedy chod k rodicom a nech sa zamysli p. manzel. Ja som v detstve zazila: nevlastny otec, vulgar, hadky, bitky atd. poznaci to cloveka, ver. Stacila by jedna facka od muza, dnes som rozvedena. Pa

Preživam toto isté. Je to zúfalé. Ako ste doposiaľ v tejto zložitej situácii pokročili. Podeľte sa so mnou. Vopred ďakujem.