Marfanov syndróm

Pomerne neobvyklé ochorenie spojivového tkaniva, niekedy sprevádzané zvláštnymi až bizarnými prejavmi, prvýkrát opísal francúzsky detský lekár, Antoine Marfan už v roku 1896. Marfanov syndróm v praxi znamená, že rôzne typy spojivového tkaniva ľudského organizmu nie sú také pevné



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/5125-marfanov-syndrom

clanok je skoro odpisany zo stranky asociacie ktora sa v texte spomina.
Poznam ho velmi dobre.

je tento syndrom totožny z hypermobilnym syndromom? moja dcera má sustavne vyklbene ruky bez toho aby sa dáko velmi udrela alebo spadla . A tiež má epilepsiu asi od 20 rokov teraz má 35rokov .Aj jej operovali klby na obidvoch rukách a nepomohlo . vraj ide o hypermobilny syndrom to jej povedali až teraz dakujem za odpoved

Môj syn ma osemnast rokov, a je vysoky 192 cm, a stale rastie. Ma problemy s chrbticov, s dychaním, a často byva chory. môže íst o marfanov syndrom? ako sa vôbec prejavuje tento syndrom? ako sa da zistit? dakujem za odpoved.

Mám jednu známu, ktorá má 173 cm v 14 rokoch a chce robiť modelku, je veľmi vysoká a má aj dlhé prsty, často chodí do nemocnice kvôli tomu, že odpadáva, súvisí to s Marfanovým syndrómom? Vopred za odpoveď ďakujem.