Marodka/ PN, dovolenka a nemocenske davky

Chcem sa opytat, som dlhodobo na PN, uz skoncila podporna doba, takze uz nic neberiem, ale zdravotny stav je este neustaleny. Ak ukoncim PN a potom si vycerpam dovolenku napr. 30 dni, zamestnavatel za mna odvedie odvody a potom znovu nastupim na PN mam narok na nemocenske davky 30 dni?

Myslím si, že tu sa malo zo strany lekára, ak je nie dobrý stav pacienta rozmýšľať skôr na čiastočnom invalidnom na jeden rok, potom by sa uvidelo, či je stav zlepšený a pokračovalo by sa podľa toho, tak to musíte prejednať s lekárom odborníkom a podať návrh na sociálku, spolu s ním, inak nároky strácate.

Nechcem ist na invalidny dochodok, moj zdravotny stav by samal v tom casovom obdobi upravit.

Ale ked sa človeku upraví ten zdravotný stav, tak môže odísť pracovať a zrušiť invalidný, aj tak sa asi jedná len o polovičný, brániť sa, znamená prichádzať o peniaze, nech to znie ako to znie, tie zákony naozaj robia kadeakí ľudia, tak to potom aj vyzerá, teda je to vo vašich rukách, aby ste sa vedeli zabezpečiť a mne neostáva nič iné, len vám držať palce pri spleti našich zákonov, aby ste to vedeli uhrať.