Masáže - aká masáž je najvhodnejšia práve pre Vás?

Mnohé telesné problémy vznikajú preťažovaním častí tela, nedostatočnou či vadnou koordináciou pohybu. Masáže napomáhajú dostať telo do jeho pôvodnej rovnováhy. Pri výbere vhodnej masáže Vám môže pomôcť nasledujúci stručný prehľad.



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/4-masaze-aka-masaz-je-najvhodnejsia-prave-pre-vas

Všetko o ňom čo som na nete našla:
Ľubovník - masáž. olej

Využitie:
- pri problémoch s chrbticou, kĺbami (koxatróza), nervami (rakúsky liečiteľ Rudolf Breuss objavil použitie tohto oleja na až zázračné vyliečenie problémov chrbtice, toto poznanie rozšíril o liečbu kĺbov, zázračný účinok na postihnuté nervy v tele, Vhodný pri zápale lymfatických žliaz najmä na krku , detské modriny, udreniny, pri bolesti svalov (myalgie), hojí preležaniny, kŕčové žily, kožné vredy, rany pri neuralgii, ischiase, „tenisovom lakti“ (po natretí sa neodporúča slnenie).
- na rany, popáleniny, zapareniny, hemoroidy, bolesti svalov a pri bodnutí hmyzom. Jemnú vrstvičku oleja zľahka vmasírujeme do problémového kĺbu (resp. stavca), potrieme spánky boliacej hlavy alebo iné postihnuté miesto. Pri bolestiach kĺbov odporúčam spočiatku natierať aj 3 razy denne, potom postupne môžme uberať a prejsť k občasnému natretiu. Výstelky kĺbov (resp. platničky) do seba nasajú olej a opäť fungujú - je to podobné, ako s ložiskami. Má ukľudňujúce účinky na organizmus, pomáha pri zvládaní stresových situacií a blahodárne pôsobí pri nespavosti a nervovej podráždenosti. Uvolňuje svalové napätie, kŕče sprevádzajúce menštruáciu a napomáha relaxácii svalov. Priaznivo ovplivňuje látkovú výmenu má schopnosť potlačiť rast a množenie zdraviu škodlivých mikroorganizmov. Ľubovník napomáha zmierniť potiaže žien súvisiace s obdobím menopauzy. Priaznivé pôsobenie Ľubovníka na nervový systém je vhodne doplniť a posilniť horčíkom a vitamínom B6.
Veľmi blahodarný je i kúpeľ, do ktorého pridáme polievkovú lyžicu ľub. oleja, účinné látky sa vstrebávajú cez pokožku a navyše, pôsobením olivového oleja vaša pleť zvláčnie a nevyschne, ani keď do kúpeľa pridáte aj za lyžičku morskej soli.
Pozn.: ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) nie je vhodné užívať pred dlhším pobytom na slnku - môžu sa objaviť drobné “pupáčiky”, sčrvenanie, svrbenie. Je to však len nepríjemné, nie nebezpečné. Dlhodobé užívanie tejto byliny formou oleja,alebo čaju môže i uškodiť, preto ho po 3 týždňoch prerušíme na týždeň.
Jeho účinná látka hypericín podporuje dýchanie buniek, čím zlepšuje látkovú premenu a prospieva všetkým orgánom tela.
Prípadné usadeniny nemajú vplyv na kvalitu oleja, doporučujem znovu precediť.
… príroda je veľký čarodejník :slight_smile: PRAJEM STÁLE ZDRAVIE Anka www.karneval.atknet.sk

Anka, len ste nejako zabudla napísať, že ľubovník pri zvýšenom úžívaní oslabuje účinky hormonálnej antikoncepcie - čo podľa mňa pri takomto “komplet” popise nie je zanedbateľný fakt

Rada by som pridala ešte jednu "masážnu techniku, ktorá má výborné účinky na miofasciálne bolesti ale aj na vnútorné orgány a má celkové ozdravovacie účinky.

Viac o Bowenovej terapii sa dá dozvedieť na anglických stránkach, ale pre ukážku jeden český článoček:
http://www.celostnimedicina.cz/bowen-masaz-kouzelna-moc-doteku.htm

Pokiaľ si to chcete aj vyskúšať, napíšte mi.

Pre Luciu - neradím sa medzi vševedkov a preto Ďakujem za novú informáciu

ľubovník pomáha uvoľniť svaly a stuhnutosť, teda pomáha pri čistení spaziem, alebo aj vyplaviť ostefyt, ktorý často bráni, toto používala ešte aj moja babička, teda neviem kto bol génius, je to stará dobrá prírodná medicína, ktorá sa v skutku traduje už storočia. teda úpony, ktoré sú posťahované a vytvárajú deformity sa uvoľnia, k tomuje ale potrebné aj začať cvičiť, najlepšie je cvičenie, kde dochádza k naťahovaniu svalov

na masaže chodím k profikovi, ale lahke masaže zvladnem aj sama doma. Kupila som si masažny pristroj do ruky, je dorby aj proti celulitide

Neviete ci sa moze nieco masazou aj pokazit? Moze laik nejako aj uskodit?

to fakt nie :slight_smile: ja masírujem manžela už pár rokov a nič zlé nikdy nebolo :slight_smile:

Pozuivas inak aj nejake masazne gely? Pripadne nevies kde sa daju kupit? Ci iba normalne v drogerke?

aj ja moju zenu sem tam masirujem a este som jej nastastie nijako neublizil. samozrejme, ze je lepsie, ked clovek ide na masaz k odbornikovi (ja idem dnes), lebo on to telo lepsie rozmasiruje.

Inak ucil si sa to niekde na nete? Ci len tak masirujes ako pride? Pripadne maser by vedel dat nejake rady na domov?

Ja používam hrejivý zo superlove ale inak si myslím, že sa dajú aj v drogérii v pohode kúpiť :slight_smile:

Je ten hrejivy nejako lepsi?

Ľahšie sa s ním masíruje a skôr uvoľní sval sa mi vidí a vraj je príjemnejší ale to už aj skúsenosť nemám :smiley:

Hm tak dakujem :slight_smile: Idem este ten superlove poprezerat. Inak ako ten balicek pride zabaleny? Lebo ta stranka je dost taka, no ina :smiley: U nas v meste by to mohlo vyvolat iste reci, kazdy kazdeho pozna a ak by toto uvidela predavacka tak by sa urcite nezdrzala komentarov.

Balia to fakt diskrétne majú to napísané aj na stránke :slight_smile: Nikto nevytuší čo je vo vnútri :slight_smile:

Videla som to tam ale ktovie co presne pod tym myslia nikdy nevies :smiley: Tak dakujem, ale aj tak asi budem celkom dost nesvoja pri tom preberani :smiley:

Nemáš byť prečo ale nemáš zač :slight_smile: