Medzinárodný deň žien - MDŽ

Popis: MDŽ je sviatkom žien a boja za ich rovnoprávnosť. Vznikol na Medzinárodnej ženevskej konferencii v roku 1910. Ako dátum tohto sviatku bol stanovený 8. marec na počesť veľkého štrajku 40 000 newyorských krajčírok z textilných tovární, ktorý sa konal v roku 1908. Tieto bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Viac : http://www.miriam.sk/index.php?id=1022

Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/14440-medzinarodny-den-zien-mdz

Skvelé a množstvo ľudí, ani nevie, že odkial tento sviatok pochádza

pekny clanon, sice je uz po, no ja som darcek dostala len tento pondelok, ked ze moj partner nebol doma :slight_smile:

škoda, toho lockdownu, my sme mali s priateľkou už niekoľko mesiacov zarezervovaný wellness a znovu to nevyšlo :confused: najskôr na Valentína a teraz ani na teraz, hádam sa to čím skôr uvoľní a budeme môcť ísť spolu :slight_smile:

nie si sam, my mame tiez kupeny uz od minuleho roka dva vouchery do besenky a zatial sa nam tam nepodarilo ist, nakolko to je furt zatvorene.

Bešeňová, tam sme veru chodievali často a keď sme mali s mužom výročie tak sme choievali sami, jooj už aby sa to zas všetko vrátilo do normálu

ved toto, ze teraz ta korona vsetko zastavila ale tak ludia sa aspon naucili chodit do prirody

veru tak ale je to podla mna fajn, kolki ludia sa proste prirode a roznym takymto vyletom vyhybali a takto podla mna konecne spoznali svoje okolie

1 Like

to mas pravdu, len zase chudaci boli ti, ktory pravidelne chodia do hor a teraz im vadilo, ze zrazu je vela vsade ludi. ale tak ludom zakazdym vsetko vadi, to si niekedy netreba vsimat.

zeny treba lubit :slight_smile: a samozrejme si ich vazit :slight_smile: zvyknu priberat :smiley: :smiley:

1 Like

A chlapi tiez, tak ze sme na tom rovnako

1 Like

Haha tí ešte viacej by som povedala :smiley:

ano zistil som cez locdown, pribral som za koronu to co za ine roky nie

Myslim, ze cez koronu viaceri pribrali alebo potom druhy opak, co zacali sportovat a vyzeraju este lepsie ako predtym

Tak tak. človek sa nudil a poznám mnohé prípady, ktoré celú tú koronu a všetky tie obmedzenia využili práve v to, že sa začali tak povediac viac venovať sami sebe

anoo, ja som na tom presne tak isto, takze v tom celom zlom sa naslo aj nieco pozitivne a som velmi rada, ze ma to aspon takto nakoplo

Tak to je super. A čo si začala teda cvičiť?

Mňa na MDŽ poteší kvietok ako každú inú ženu. Stačí jednoduchý, jeden, len nech je z lásky a potom som šťastná!

ano aj take pripady poznam, som stretol kamaratku a sanka mi padla ako dobre vyzera, ze zacala behavat pocas korony a je z nej kost

Dobre využila ten pochmúrny čas. Mnohých ľudí toľko voľného času takto nakoplo, čo je podľa mňa super, len aby im to aj vydržalo