Meniérov syndróm

Meniérov syndróm je ochorenie, ktorého príznakmi sú závrate, tinitus (šumenie v ušiach), postupná strata sluchu. Najčastejšie sa ochorenie vyskytuje vo veku 40-60 rokov. Je spôsobené patologickým procesom vo vnútornom uchu



Toto je sprievodná diskusia k pôvodnej téme na https://www.zzz.sk/clanok/2221-menierov-syndrom

Ďakujem za popis, celý proces môže začať aj skôr a po šesťdesiatke (päťdesiatke) sa zhusťujú príznaky aj následky. Je to najmä zvyšovanie hlasu pri rozhovore, pretože človek sa nepočuje, obmedzené počúvanie hudby, záchvaty nemusia mať následok stratu rovnováhy vedúcu k pádu, je to len nepríjemný pocit ale šušťanie v ušiach sa postupne zvyšuje až vytláča iné menej intenzívne zvuky. Za mojej mladosti boli dostupné len vyšetrenia vo zvukovej komore, ktorá mala pôvodne asi iný účel.
Prvé príznaky sa prejavili po niekoľkých neliečených zápaloch, pretrvávali (šušťanie)
bez prerušenia a pocity straty rovnováhy sa občas dostavili až oveľa neskôr. Je to ale choroba, sktorou sa dá dožiť bez liečenia, (aspoň v mojom prípade) min. 62 rokov

moze sa stat ze bz som aj ja mohla dostat menierov syndrom?mam14 a doktori(neurologicka a usny/ mi hovoria ye tuto chorobu pravdepodobne mam.lebo mam vsetky tieto priznaky.mohli by ste mi prosim odpovedat na moju imejlovu adresu?

Mohli by ste mi odpovedať na moju imejlovu adresu ohľadne mojich pretrvávajucich tažkostí?
Popis ťažkostí :
v novembri mi prišlo 2 x za týždeň nevoľno - závrate, zle od žalúdka, neskôr to prešlo. O dva dni strašné - závrate, vracanie, poloha len ležmo, ohluchla som na ľavé ucho( od nedele do stredy mi bolo takto zle), bola som u neurológa, dal mi Betaserc - nepomohlo. V stredu ma prijali do nemocnice- infúzie - 10 dní- zlepšenie. Ale odvtedy nepočujem na ľave ucho a mam sústavné problémy so závraťami, stale beriem Beta… Poraďte, čo robiť ?
Mám 58 rokov a takéto problémy som ešte nemala.
Ďakujem

u mna sa objavilo piskanie v uchu asi pred 6 rokmi,mam 32rokov.stav sa mi zhorsil asi pred pol rokom,ked som bol hospitalizovany na neurologii diagnozu mi urcili TINITUS.mal som zavrate a unavu.podstupil som rozne vysetrenia.v usiah mi piska stale a ze vraj je to neviliecitelna choroba.vie mi niekto poraditci na to neexistuje nejaka metoda,co zabera?dakujem

U mna to zacalo asi pred 4 rokmy, zacalo sa to len sumenim v uchu a dalej sa to zhorsovalo.U nas v meste ma poslali do nemocnici v BB na operaciu ale ta sa nekonala, brala som kadejake tabletky a ziadne mi nepomahali, ani Betaserc.Mam za sebou aj CT a magneticku rezonanciu ale vsetko je v poriatku. Vlani v septembry mi zacali aj zavraty a zacala som aj zvracat.Nemozem v tedy ani chodit co sa mi kruti hlava a vsetko so mnou, nedavno som dobrala aj infuzie ale nepomohlo to .mohla by som vas poprosit o radu na moju meilovu adresu? Dakujem

mam podobne problemy a okrem beta… beriem aj cavinton 3x 1 tabletku a stav sa mi vzdy postupne upravuje

Prosím Vás aj ja trpím touto chorobu a žiadne lieky nezaberajú Počula som o nejakých cvikoch. Prosím níšte mi čo by mi pomohlo ďakujem

mna by zaujimalo ci niekto z vas predtym ako zacal pocitovat sumenie v uchu,alebo tie zavrate, pocity na zvracanie, ci mal predtym nejaky problem so vztahom,odmietnutie, dusevna trauma, zlost, nevera, nedostatok lasky, a podobne dik, jojo

nie nemala som, ale polroka predtym ako mi to zacalo som mala autonehodu

U mna vzdy zhorsenie stavu vyvola psychický stres. Bola som uz 2x preto hospitalizovana a vzdy po traumatickom zazitku a zvysenom psychyckom zatazeni. Nposledy mi dali k liekom które beriem (Arlevert) aj Diazepam a myslim si ze to trochu zlepsilo stav.

Ja mam presne taky isty problem uz 2 roky. Z toho rok nepocujem na lave ucho a stale mi v nom sumi. Beriem ale Arlevert. Zistila som ze zhorsenie stavu mi sposobuje psychycky stres. Skuste aj vy vypozorovat co Vam zhorsuje stav, Inac sa s tym neda robit nic, len sa s tym naucit zit.

No ja trpím touto chorobou už niekolko rokov. Naplno sa mi prejavila ked som mala 10 rokov. Závrate, s tým spojené zvracanie, čiastočná strata sluchu na ľavej strane ucha, šumenie v uchu. táto choroba sa mi objavila po prekonaní chrípky. Postupne sa mi v nemocnici stav zlapšil a bolo to fajn, ale po dvoch rokoch sa vrátil na rovnakú úroveň. Mohlo to byť spôsobené aj pubertou. Odvtedy je stav rovnaký, stále chodím k lekárovi na kontroly. Občas sa mi krúti hlava a som náchylnejšia na zmany tlaku. Šumenie v uchu je neustále ale už som si zvakla takže ho v podstate ani nevnímam…Tak to je moja skúsenosť s touto chorobou

Ja som bola operovaná na žlučník. Po operaci mi začalo šumiet v lavom uchu a nepočula som dobre. Dostala som betaserc, nepomáhá teraz už mám strašné závraťe a nevoľno. Dneska som dostala Arlevert , bojím sa ho . Ja sa každého lieku bojim. To že mi šumí v uchu už mi ani nevadí ,ale tie závrate a nevolno…? A takto pracovať.

Zdravim Vas,
mozno mi niekto poviete…
ja mam mravcenie a pichanie v usiach uz asi 3 roky. Je to tak neprijemne ze si musim stale pchat prsty do usi. Nejeke zavrate a tocenie hlavy ani zvracanie sa u mna neprejavilo zatial,tuk tuk tuk, ale mam taky zvlastny pocit pri tom. Zimnica a necitim sa tak sebaisto, asi sa mi znizi alebo zvysi tlak…neviem…
Znamena ze mam nabeh na tuto chorobu???

Určite by ste mali ísť na cievne vyšetrenie,toto nie je dobré zanedbať, už aj tak to je u vás dosť dlho, zatiaľ by ste mohli užiť nejaký tancan, askorutin, a niečo na uvoľnenie ciev v hlave.

Šumenie, hukot a pískanie v pravom uchu sa u mňa prejavilo spontánne z večera do rána bez predchádzajúcich príznakov v mesiaci október 2008. Bol som hospitalizovaný v nemocnici vo Zvolene, kde som zobral 10 infúzií. Stav po infúziách sa mi celkovo zlepšil, i keď šumenie v pravom uchu celkom neprestalo. Moja odborná lekárka mi predpísala užívať Betaserc a Tebokan, ktoré užívam od návratu z nemocnice. Šumenie však neprestáva a je silnejšie, ako keď som sa vrátil z nemocnice. Robili mi aj CT mozgu vyšetrenie, ale nič sa nezistilo. Objednaný som aj na SONO krčnej chrbtice, ale až na marec 2009. Neviem, či mám dovtedy čakať, alebo sa pýtať znovu do nemocnice na ďalšie infúzie. Subjektívne som za posledných 5-6 rokov prežil obdobie veľkého duševného napatia, silné stresy a nepokoje v rodine, čo vyústilo až v rozvod manželstva. Myslím si, že príčina mojej súčasnej choroby - tinitusu - je v psychickom napatí. Poraďte mi, či existujú účinnejšie lieky alebo sposob liečby. Som ochotný podstúpiť hoci čo, len, aby mi to pomohlo odstrániť tinitus. Ďakujem a čakám na Vašu pomoc!

Velmi Vas prosim,ak sa Vam podari zistit nejaky učinny sposob aspon na čiastočnu ulavu ozvite sa mi a poradte…

Tak som sa pridala k tomuto portálu aj ja, lebo som prisla z nemocnice a s diagnozou tohto ochorenia. Citat si o Menierovom syndrome, teda aj tinituse- sumene a vertigo-zavraty je hrozive. Predstava ze s tym mam zit cely zivot je hroziva. Neviem ci to ma vplyv ale pred rokom mi diagnostikovali astmu a pred 4 rokmi som mala autonehodu a zlomila som si krcnu chrbticu a pre 6 rokmi mi zomrela mama na rakovinu. Zeby to malo suvis? Ak ano tak moje predpoklady silnej osobnoti sa nenaplnili. Som velmi smutna a budem sa s tym musiet nejako vyrovnat. Rozmyslam nad tym, ze co vsetko ma caka napriklad do takej pätdesiatky???:((((((

Menierov syndrom, vestibulárny syndrom…záchvat je určite vyvolaný psychikou, stresom, nedostatočným prekrvením organizmu. Lieky ako je betaserc, ten nezaberá, môj priateľ má menierov syndrom, ideme skúsiť kombináciu betaserc a torecan, alebo ginkobiloba plus čistý vitamín E, alebo urunal forte plus čisté magnézium. pozrite si cez google stránky o týchto liekoch.Doporučujú ich.