Meniérov syndróm

Dobry den. Viete mi poradit či sa jedna o tuto chorobu aj ked nemam šumenie v ušiach? Skor pocitujem take tlaky v ušiach a brutalne zavrate. Staci ak sa pozriem rychlejšie z prava do lava, vstanem, nemozem mat hlavu v zaklone. Uz sa par krat stalo ze ma hodilo kedy som sa dacoho nepridržala spadnem na zem.

Od minulého roka od októbra behám stále po lekároch. Začala ma bolieť krčná chrbtica a dostala som užasne závraty a nestabilitu kroku. Bola som na CT. MR. a ešte ma neurológ poslal na BAEP. Užívam urutál necítim žiadne zlepšenie. Chodila som na infúzie, zobrala som ich desať a nič. Mám veľké problémy s krčnou chrbticou. Je pravda že špatná psychika to ešte zhoršuje. Čo sa jedná šumenie v ušiach, to pociťujem v oboch ušiach zo 30 rokov. Nemala som s tým žiadne problémy, prišlo to po smrti môjho manžela. Pomohol by lekár, ktorý sa s tým zaoberá a ma skúsenosti. Každá rada je pre mňa dobrá.

V Košiciach pracuje najlepší odborník ORL, je to prof. MUDr J. Kovaľ.

Začalo sa to cca pred 3 rokmi keď manželovi prišlo veľmi nevoľno, nasledovala nemocnica a vraj arytmia. No v poslednom čase sa mu stav zhoršil, mal závraty zvracanie a nedokázal udržať stabilitu. Ale samozrejme automaticky mu nasadili lieky na arytmiu a my si myslíme, že to bolo len v dôsledku akého "strachu!, že čo sa s ním deje a vlastne choroba je spôsobená vestibulárnym syndrómom. Pociťoval v uchu silný akoby buchot a šušťanie. Niekedy má také stavy, že sa motá a vyzerá ako keby mal v sebe nadmerné množstvo alkoholu. Pýtam sa dá sa toto liečiť nejakým operačným zásahom, alebo je to už doživotná diagnóza?

Dobrý deň. Menier je choroba, s ktorou sa trápim už 4. rok. Lieky mi nezaberali a a ataky boli čoraz častejšie. Vrelo odporúčam centrum pre poruchy rovnováhy. Takéto centra sú na SR asi 4. Ja navštevujem centrum v Komárne a pani primarku Csekesovu vrelo odporúčam. Meniera som sa nezbavila ale má možnosti ako nekontrolovateľné a časté ataky zastaviť.