Menite tento rok poistovnu? Ja urcite!

V poslednej dobe ma tak nastvali vo Vseobecnej, nemozu mi dat hocijaku info cez telefon, ked tam idem polhodinu, tam cakam a nakoniec su na mna neprijemni a vymyslaju si vseliake bludy, co musim vyplnit a neviem co. Urcite menim poistovnu, ake mate skusenosti vy? Mne sa zatial najviac pozdava Dovera, kedze ma najviac poistencov hned po Vseobecnej, asi budu mat najlepsi servis hm?

Dovera je ok. Ja som sice v Union, nic moc, ale da sa. Znama je v Dovere a furt si pochvaluje, teraz aj nejaku akciu ze ti preplatia ockovanie proti Hepatitide. Takze, ak by som menil, tak asi Dovera.

V Dovere preplacaju polovicu ockovania TWINRIX, co je ockovanie proti hepatitide typu A aj B. Je to celkom slusne, lebo jedna davka stoji cez tisicku, a treba tri. V Unione zase preplacaju lekarom navstevy pacientov doma, co tiez nie je na zahodenie. Ja som v Unione. Zatial dobre.

Tiez som Dovera, akciu 50% zlavy na ockovanie som vyuzil cize super. Premna bola zatial Dovera najlepsia volba.

Ja som vo Vseobecnej a som spokojna, a co sa tyka Dovery, ta si potrebovala nahnat klientov, tak sa spociatku snazi - zelene svihadlo, obcas nejaku cast ockovania preplati a pod., to je moj nazor.

Aj ja som sa rozhodol s celou rodinou odísť z VšZP. Už ma ten bordel a nekompetentnosť v ich radoch prestal baviť.

A okrem toho sa mi nepáči to, že nechcú uzatvárať zmluvy s novými ambulanciami - čím vlastne bránia vzniku konkurencie v zdravotníctve.

Ja som uz skoro rok v EZP a moje skusenosti su len a len tie najlepsie. Chodim na pravidelne kontroly, pretoze som prekonala mozgovu prihodu, robili mi aj MR mozgu a bez problemov. Nemusela som ani cakat na termin, zobrali ma do tyzdna. Kazdy lekar, ku ktoremu pridem mi povie, ze mam najlepsiu poistovnu. Zo strany pacienta to tiez tak vnimam. Ti, ktori nebyvaju chori, nevedia posudit poistovne.

Prečo to lekári tvrdia, teda zaujímalo by ma aké majú argumenty. Tiež uvažujem o zmene, ale všetci píšu iba najlepšia, v pohode bla bla bla … napíšte niekto aj konkrétne argumenty, príhody lebo to tu vyzerá ako na veľtrhu poisťovní, kde jedna strana sa chváli a konkurencia zhadzuje.

Ja som v Apolle, som spokojna, preplatia takmer vsetko, mam pravidelne kontroly. Ale mojho syna namotal nejaky “vyslanec” EZP, a on neznalec toho, ze po zmene zdravot. poistovne ste vlastne odkazany sam na seba a nikto neplati zdrav. ukony iba sam clovek. A teraz neviem ako zrusit tu prihlasku, aby mohol zostat v povodnej poistovni. Mozte niekto poradit, mate skusenosti? Je fain ist tam, kde sa o vas lepsie postaraju, ale to obdobie medzi tym je hrozne. Vtedy sa o vas nikto nestara. Ani nova ani stara poistovna. Toto vam pri “lakani” do novej poistovne nepovedia. Ake mate skusenosti?

To “obdobie medzi” sa o Vas stara stara poistovna. Vy mozete podat prihlasku do inej do konca septembra, ale do konca roka ostavate poistencom starej poistovne a od noveho roka papierovo prejdete do novej. Ak mi neverite, je to jeden telefonat na infolinku, kde Vam tuto informaciu potvrdia.

Moja manzelka mala za posledne dni same problemy s VsZP, kedze sa odstahovala do Ziliny, ziadna zubarka ju nechcela zobrat a tie, ktore aj chceli ju nezobrali prave preto, ze je poistencom VsZP. Nakoniec isla k zubarke, ktoru jej prideli VUC ale ta chce, pretoze je vo VsZP peniaze za vsetko. A aj pri gynekologovi alebo odbere krvi sa stretla len s problemami, takze vcera podala ziadost o zmenu, a samozrejme VsZP v Ziline nema vo stvrtok uradne hodiny v inych mestach ako v Kysuckom Novom Meste ma len v stredu. A pritom sa chvalia aki su dobri.

Chcete prihody? Tak napriklad: v obdobi rokov 2004 az 2005 som pracovala v Irsku, bola som poistencom VsZP, moj manzel Apolla. Po vstupe do EU zacalo platit pravidlo, ze ak ste zamestnani v EU a riadne odvadzate odvody do zdravotnej poistovne v EU, tak na SK nemusite platit poistne, staci sa preukazat potvrdenim od zamestnavatela. Ako som sa to dozvedela? Manzelovi asi tyzden pred vstupom prisla tato info na mail od Apolla, kde bol aj dodatok, ze na zaklade hore uvedeneho mu po predlozeni tychto dokladov vyplyva na rok na medzinarodny zdravotny preukaz. Po zaslani pozadovanych dokumentov mu Apollo, vystavilo medzinarodny preukaz poistenca. Chcela som teda to iste od VsZP a isla som tam osobne pri mojej dalsej navsteve Slovenska. Mlady muz na druhej strane okienka ma najprv vyzval na vysvetlenie, kde som taku blbost (doslova povedal “blbost”) pocula. Ked som mu to vysvetlila, tak mi povedla, ze tie moje potvrdenia od zamestnavatela si mozem strcit za klobuk. Tak som sa ho pytala co mam preto spravit. Povedal mi, ze si mam vyplnit nejake ine tlacivo a aj tak nie je si isty ci mi tento preukaz bude vydany. Povedala som teda, ze dobre, ale tlacivo budem mat potvrdene az o par tyzdnov. Naco povedal, ze fajn. O to vacsie bolo moje prekvapenie, ked som o par tyzdnov poslala tlacivo do VsZP, vsetko bolo inak. Poistovna poslala oznamenie, na moju adresu na Slovensku, ze pokladaju moju ziadost o vystavnie medzinarodneho preukazu za neopodstatnenu, nakolko som sa pred par tyzdnami z poistenia odhlasila…(nic som nepodpisovala) takze po navrate na Slovensko som sa zaregistrovala v Apolle. Trvaly pobyt som este stale mala v Banskobystrickom kraji, v Martinskej pobocke Apolla im vobec nerobilo ani najmensi problem ma zaregistrovat a ked som im vravela, ze menime bydlisko na Trencin, len este nemam obciansky, pani mi s usmevom na tvari povedala, ze hned ako budem mat obciansky, mam sa zastavit v pobocne v TN a oni si vybavia vsetky nalezitosti medzi sebou. Tak sa aj stalo. To je len jedna z prihod a netyka sa sice priamo vykonov. Ide ale aj o pristup personalu a tu VsZP u mna na plnej ciare pohorela. Co sa tyka vykonov - liecila som sa na epilepsiu, takze som pravidelne chodievala na EEG a magneticku rezonanciu. Rozdiel som nepocitila v nicom. Jedine u zubara. Je lacnejsi…