Menstruacia pocas brania antikoncepcie


(baska) #1

Viete mi niekto poradit, co to moze znamenat, ked pocas brania antikoncepcie (teda pocas 21 dni) dostanete menstruaciu a moc vas boli podbrusko? Este nikdy sa mi to doteraz nestalo a to beriem antikoncepciu uz vyse 5 rokov nepretrzite. Prosim poradte mi, pretoze som z toho nervozna. Dakujem.


(Jozef) #2

V tom to pripade vam vase telo dava na znamost -signal, ze by ste mala skoncit z akoukolvek antikoncepciou a vylucit to zo zivotneho rezimu, ziadny muz nie je toho hodny, aby ste vy brala riziko, antikoncepcia su hormony, dlhe uzivanie hormonov vyvolava casom tvorbu tumorov v tele, u niekoho skorej a u niekoho neskorej, rakovina prsnika je jedna z prikladov.


(Ingrid) #3

Najlepšie bude navštíviť Vášho gynekológa, v tomto Vám ani najlepší odborník neporadí cez internet.


(ASTARTÉ) #4

Antikoncepcia je naozaj dosť silný zásah do organizmu ženy a ak ťa bolí podbruško, presne ako Jozef píše, telo ti dáva najavo, že niečo nie je v poriadku. Treba jednoznačne zájsť na gyndu a nechať sa vyšetriť, spraviť pečeňové testy, ultrazvuk, ster a tak, nech sa vylúčia možné príčiny a nájde sa tá, čo to vyvoláva.