Menštruačný pohárik

Práve som sa na nete dočítala o menštruačnom poháriku, priznám sa, že sa mi to do uši dostalo prvý krát. Mohla by sa nejaká dobrá duša, ktorá má skúsenosti s týmto čudom o ne podelit? Dúfam,že nejde o nejaký reklamný ťah. Za reakciu vopred ďakujem.

Ahoj Barborka, myslim, ze to reklamny tah nie je. Ja som si ho kupila na odporucanie mojej velmi dobre kamaratky, ktora je s nim velmi spokojna. Ja som na to tiez zo zaciatku pozerala, hlavne na tu velkost, ale staci chvila a zrucnost ziskas. Urcite to nevyhovuje kazdej zene, ale myslim, ze to nie je zle. Treba vyskusat. Da sa to kupit na vyskusanie na 3 mesiace, takze keby sa Ti to nepozdavalo mozes to vratit. Vela stastia. Lucia

Diky moc, priznám sa, že ma to zaujalo, ale človek je proste nedôverčivý, rozhodne vyskúšam.

A ako dlho ho už používaš?

Chcem sa popýtať, kde sa dá kúpiť, a koľko stojí, ďakujem.

Anabela, skus www.mooncup.sk - stoji 950 Sk.

Ja som ho kúpil manželke,ako darček. Myslel som ,že to bude veľmi praktická vec. Mala ho iba raz a stačilo ! S veľkými problémami ho dostala von. Ahoj. Škoda peňazí.

menstruacny poharik sa oplati kupit je to super ,ked sa zena nemusi obzerat,ci nepretiekla.Je pohodlny a vobec ho necitit.Mala by ho vyskusat kazda zena.

Na trhu ich je veľa Moon Cup, Lady Cup, Lunette a iné. Tu je ich porovnanie http://afriska-engl.de.tl/Different-brands-and-sizes.htm a tu ako sa skladá http://community.livejournal.com/menstrual_cups/453392.html . Objednať sa dá cez www.merien.sk alebo www.ekoobchod.sk alebo www.ladycup.eu a určite sa cez google dopracuješ aj k iným stránkam. Ja som si ho objednala, došiel mi v posledný deň menzes. Tak som ho hneď aj vyskúšala. Prvé zavedenie s nezdarilo, ale druhé už OK. Pri vyťahovaní sa s ním treba naučiť manévrovať. Ale dá sa toho. Mne veľmi vyhovuje. Hlavne v lete, keď nosenie vložky bolo pre mňa nočnou morou a tampóny sa mi vždy zle zavádzali.

www.biosen.sk alebo http://www.biosen.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=123&products_id=1022

ahojte, ja som ho kupila cez www.merien.sk, skusam ho druhy den a nemozem si vybachvalit - sice to chce trochu cviku a zavadzanie aj vyberanie mi trva chvilu, no je to velmi prakticke, ziadne pretekanie, ani neviem, ze to mam a premyslam, preco som si ho nekupila uz skor, kedze som o nom pocula uz pred 2 rokmi…odporucam :wink:

Ahojte,ja ten poharik tiez mam,kupila som si ho,pretoze ma to zaujalo,ale poviem vam,vobec s nim nie som spokojna.Citim ho v sebe a preteka mi to a pri vyberani som bola cela zababrana,cize sa mi to da len v sprche.pouzivala som ho par krat,ale vzdy som ho vybrala.proste to nie je pre mna dobre.ale su zeny,co im to vyhovuje.treba skusit,aj ked potom je to skoda vyhodenych penazi.pre zenu,ktora je s nim spokojna je to vyhodne,lebo naozaj dost usetri na hyg.potrebach

veget ty to vratis a oni ho poslu inej…no to je zdrave…pochybujem ze je to normalne…ved ked si ho vyberas tak z teba vytecie…musis byt cela zamordovana…podla mna sa to hodi akurat pre tie co maju slabu menstruaciu…nechapem preco to nie je este v obchodoch ked uz sa to da tak dlho kupit cez net…

www.my-pinkcup.meu.zoznam.sk

cawte skuste kuknut toto… este ta stranka nie je hotova, ale vyzera to tak ze tam bude o poharikoch vsetko. dufam, ze aj stranky, kde sa daju objednat www.my-pinkcup.meu.zoznam.sk

Nechutneeeee

Ahojte ja som si ho kupila cez net pred dvomi rokmi a boli to vyhodene peniaze. Zavadzanie nieje tak hrozne a ked sa to podari dobre zaviest tak to ani neni moc citit ale trosku pretekal ale co bolo uplne najhorsie to bolo vyberanie. Nastastie som to skusala doma a stale som si myslela ze ved to chce prax ale po styroch dnoch som to vzdala. Pokazdy krat som myslela ze uz to od tial nedostanem, pretoze sa tam vytvori podtlak ktory ho drzi na mieste a pokial som ho mala uvolnit tak su dva sposoby bud dociahnut prstom a stlacit ho aby sa tlak uvolnil alebo ked sa neda dociahnut tak ho treba pomocou vnutornych svalov v posve pomaly tlacit von. No poviem vam pokazde som ten kalistok musela pol hodinu rodit, bolo to fakt vycerpavajuce a neviem si predstavit ako by som dopadla v praci alebo niekde na verejnych veckach.

Ahojte. Ja už tretí mesiac používam menštruačný pohárik ladycup a som veľmi spokojná, mne to vyhovuje. Má úplne hladký povrch, pružný a mäkký materiál. Nič netlačí, je pohodlné riešenie. Zavádzanie a odstránenie je v pohode, treba sa naučiť. Niektoré ženy ho tlačia celkom hore ako tampon. Spodná časť musí byť takmer pri vchode do pošvy, preto tú stopku treba skrátiť. Treba umiestniť nízko a nie je nutné “rodiť pol hodinu”. Všetkým určite nebude vyhovovať, lebo každá z nás má iné nároky, máme inú pošvu (tvar, veľkosť atď) Je to zvláštne na prvý pohľad ale je dobrá vec.

Ahojte, ja už kalíšok / pohárik používam dva roky a neviem si predstaviť že by som ho už nemala. Niekedy treba vyskúšať viac značiek kým nájdete tú svoju (ale zas komu sa chce toľko investovať, však… ), ale poviem vám, že už by som nemenila. Ad vracanie - preto stránky výrobcu píšu, že pohárik treba prestrihnúť / inak znehodnotiť. Čítajte dámy. A v obchodoch tiež je, minimálne v BA určite, len treba hľadať. (Ja som kupovala ten svoj tiež v obchode.) Každopádne, bolo by fajn, keby si prudiči najprv niečo o produkte zistili okrem toho, že “je to nechutné”, lebo vata nasiaknutá krvou je lepšia, však?

Kupila som si menstruacny kalisok, skratila stopku, na kolko bola dlha, ale teraz ma skrabe, a stale ju citim :- (… da sa s tym nieco robit? skratit este viac lebo nejako zaoblit? nedokazem ho mat v sebe, na kolko na to skrabe…