Mirzaten

Ahojte, kto mate skusenosti s tymto liekom? Ako vam zabral? Mne sa chce z neho len spat, prespim celu noc a pol dna k tomu, este a som otapena, neviem na moju uzkost, ci je to spravny liek. Pribrali ste z neho, lebo vsade som citala, ze skoro vsetci teda vsetci po nom pribrali velmi vela? Dakujem.

Ahoj, ja beriem vyse mesiaca polku 30 mg balenie, mam pocit, ze nepomaha, mam stale uzkosti, som otapena, unavena, ospala, nepriberam nastastie.

Mirzaten 15/30 mg je dobrý liek. Používa sa bežne pri poruchách spánku, hlavne u starších ľudí v dávke 15 mg a pri nespavosti zo stresu 30 mg. Taktiež je to liek na depresiu, úzkostnú poruchu a panickú poruchu, čo vo väčšine prípadov je všetko v jednom. Teda ak niekto trpí úzkostou, trpí aj depresiou a panické ataky sú sprievodným javom týchto porúch. Sú to len rôzne menovky s jedným problémom. Ale spät k téme. Plný účinok Mirzatenu sa prejaví až po 4 týždnoch užívania a výrazné zlepšenie stavu depresií a úzkostí až po 2-3 mesiacoch. Pri panickej poruche sa zo začiatku môže kombinovat s inými liekmi napr. Frontin 15-30 mg, na preklenutie obdobia plného účinku Mirzatenu 30 mg. Silná ospalost sa prejavuje len na začiatku liečby. Prírastok na váhe je individuálny! Osobne by som odporučil užívat tento liek pri depresii, generalizovanej úzkostnej poruche a panickej poruche minimálne 12 mesiacov 1 krát 30 mg večer 1 hod. pred spánkom. Ahojky.

Pardon - k tomu Frontinu chcem dodať, že dávkovanie je 0.5 a 1 mg, nie 15/30 preklep.

Danko, dakujem za info, ty si lekar? Tak si to pekne odborne popisal. No ja uz cez tri mesiace beriem 30 mg, 1. mesiac stvrtku, potom 2,5 mes. polku a je mi tak ako na zaciatku, idem si to vysadzat, jedine co je, ze som akasi otupena, po vsetkych strankach, to je asi jediny ucinok toho lieku na mna.

Já jsem ho dostal také kvůli spánku, ale beru ho jen čtyři dny tak nemohu ještě posoudit vliv po cca 14 dnech či měsíci, ale prvotní dojem je že po něm sice hned neusnu, ale ráno a skoro celé dopoledne jsem jak omráčený a dřív jak v 8 hodin nesvtanu. Tak uvidíme jak to bude působit do budoucna. A to beru jen 15 mg před spaním. Zdavím vás a čekám co bude.

Chcela by som pitat ze liek mirzaten moze-viac kilo ? lebo ja chcem viac kg lebo som 45kg

Môj otec berie na noc 45 mg mirzatenu a cez den, teda rano 140 Alventy.
Cez den je totalne oblbnuty, uz to ani nie je on. Povedal mi, ze niekedy vidi napriklad ked sa pozrie na vzorovany koberec, veliake zvierata… napr. hlavu psa…
Podotykam, ze nie je sibnuty, je to vzdelany, inteligentny chlap uz na dôchodku a tabletky berie tri roky, od smrti nasej mamky, kvôli depresiam…
Rozpravala som sa s lekarom, povedala som mu jeho nazor, ze sa mi zda otec predavkovany, lekar davkovanie napriek tomu nezmenil…
Vie mi niekto poradit prosim?
Dakujem.

P. Dano je obyčajný propagátor tohoto lieku. Ako laik nemôže takto erudovane vedieť detailne vysvetľovať o Mirzatenu. Určite by podobne hovoril i o iných AD.

Ja ten liek užívam , tak o nom niečo viem a prečítal som nespočetné množstvo článkov o AD všeobecne. Prešiel som velkým množstvom liekov, tak viem o čom píšem,
No radšej by som bol keby si mal pravdu a bol by som zdravý propagátor. To by bolo fajn.Mimochodom na Mirtazapíne som už 5 rokov na 15 mg pred spaním a funguje super. Má to háčik a to tažké vstávanie a taktiež mirtazapín poškodzuje kosti a znižuje zrážanlivost krvi, taktiež niektorí ludia pri nom bývajú neustále chorí z dôvodu útlmu kostnej drene v ktorej sa tvoria protilátky NK bunky , čo môže viest k zápalom dýchacích ciest kvôli slabej imunite. Dá sa to riešit dodávaním imunomodulátorov napr. Imunor v mojom prípade. Chystám sa v lete na zníženie z 15mg na polovicu a to keby fungovalo, tak už nič neriešim.
Emanu ak máš otázku ohladne AD liečív na uzkostné, depresívne a panické stavy kludne sa pýtaj. Celkom slušný prehlad mám aj o ATB a Antimykotikách , kedže som sa liečil cez Stratton a Wheldon protokol na plúcne chlamýdie a mykozu.
Všetkým vela zdravia prajem.
p.s. mimochodom mirzaten by sa po správnosti polit nemal, lebo o funguje až v tenkom čreve odkial sa postupne uvolnuje v priebehu cca 24 hodín a na to aby prešiel trávením bez poškodenia slúži film ktorý ho chráni pred kys,žalúdočnou
Tak vela zdaru

Mirzaten uzivam s velkym odporom a opatrnostou aj ked mi asi nic ine na spanok velmi nepomoze, kedze som vyskusal uz asi vsetky AD, ktore su dostupne. Negativne na mna vplyva v tom, ze sa mi dlhsie hoja rany, citim trochu take rezanie v ociach, pri joge, ktorej sa venujem stracam balanc pri urcitych pohyboch ale v tom co tu pisal jeden pan: (mirtazapín poškodzuje kosti a znižuje zrážanlivost krvi, taktiež
niektorí ludia pri nom bývajú neustále chorí z dôvodu útlmu kostnej
drene v ktorej sa tvoria protilátky NK bunky , čo môže viest k zápalom
dýchacích ciest kvôli slabej imunite) tak podla mna to moze viest aj k rakovine, kedze silna imunita zodpoveda za kontrolovanie rakovinovych buniek v tele. Pravda je, ze mi velmi pomaha k spanku, inak mne by stacila aj stvrtka tabletky aby som mal spokojny spanok, lebo je to podla mna velmi silny liek, ale budem ho uzivem lenmaximalne dovtedy kym, sa mi aspon ciastocne nezlepsi spanok alebo sa skusim poradit s doktorkou, ci nieje este neico ine, menej zatazujuce organizmus. Inak Mirzaten sa odburava z tela 4 dni a viac...

Zdravím…
Vie niekto poradiť alternatívu k Mirzatenu? Ak existuje niečo novšie , možno s menšími vedľajšími účinkami. Potrebujem riešiť spánok a nervozitu, mám úzkosťou depresiu.
Ďakujem

Dobrý den Dano, mohu se zeptat, zda se Vám podařilo mirzaten vysadit a případně se Vás zeptat na další možná AD?

Ja Mirzaten užívam 1/2 z 15 mg na noc priblizne 2 tyznde a zabral uz po par dnoch aj na nespavost, aj depresiu. Pribral som ho kvoli nespavosti k Alvente 75 mg, ktorú beriem teraz asi 6 týždňov. Alventa mi zabrala na uzkost, no zhorsila nespavosť do takej miery, že som nevládal fungovať.
Moja prva skusenost s AD bola Sertralin pred 2 rokmi a bral som ho asi pol roka, no vtedy som svoju diagnozu (genaralizovana uzkostna porucha) nebral az tak vazne a vysadil som ho bez konzultacie. Rychlo sa mi vratila uzkost a pridala sa aj nespavost, na co som zacal brat trittico, postupne az 150 mg. Bol som z neho velmi utlmeny a k problemom sa pridala aj depresia, ktora mi znemoznovala udrzat sa ako tak nad vodou pohybom a sportom. Kvoli tlmiacemu ucinku som ho musel vysadit, avsak ostala mi po nom nejaka srdcova neuroza (silne busenie srdca v roznych casoch pocas dna aj noci). Celu dobu som riesil paralelne aj psychoterapie, ktore sice pomahali, ale velmi pomaly a tak som znovu poziadal ineho psychiatra o vysetrenie a ten mi predpisal Alventu 37.5 mg 3x denne, kvoli utlmu a nespavosti som potom znizil na 2 tbl. Teraz v kombinacii s Mirtazenom sa citim normalne, no som si vedomy, ze skor ci neskor by som ho mal kvoli vedlajsim ucinkom vysadit. Oproti Tritticu je to ale ovela lepsie.