Mozgova prihoda

Rada by som dostala informacie, ci je dobre po mozgovej prihode aplikovat inj. Cerebrolisin a absolvovat oxygenoterapiu (inhalacia vysokokoncentrovaneho kyslika)? Dakujem za odpoved.

Som styri roky po mozgovej prihode. Moj stav sa velmi zlepsil, no nie je to ono zdaleka co predtym. Chcel by som sa spytat, ci to bude lepsie a co mam preto robit?

Su to velmi vseobecne otazky. Stav ovplyvnuje rozsah a miesto zakrvacania a tiez aj vek aj ine ochorenia pacienta. Na tieto otazky vie poskytnut adekvatnu odpoved jedine vas osetrujuci neurolog, ktory najlepsie pozna vas zdravot. stav a mieru poskodenia organizmu nasledkom prekonanej cievnej prihody.

Môj manžel je po mozgovej príhode /stalo sa mu to 31.12.2010/, má problémy s močením, tak má zavedenú hadičku, teraz dostal nejaký nemocničný bacil, tak je znovu v nemocnici a berie nejaké antibiotiká v infúzii - je tam už druhý týždeň, bojím sa, aby sa nezaležal, chodia s ním cvičit, ale je dosť slabý tak neviem, či to spĺňa svoj účel. Neviem či mám už vybavovat kúpele - na koho sa mám obrátit, či mám čakat, kým sa dostane z tohoto, bojím sa aby nebolo pozde. Má postihnutú lavú stranu. Mám sa informovat za kúpele skorej alebo stačí až po príchode z nemocnice. Ďakujem za odpoveď.

Pani Gembicka, poradte sa s lekarmi v nemocnici a so svojou obvodnou lekarkou, co by bolo najlepsie momentalne pre Vasho manzela. Pripadne sa poradte aj v poistovni, ohladne postupu vybavovania liecienia.