Mozgova prihoda

(gabika) #1

Rada by som dostala informacie, ci je dobre po mozgovej prihode aplikovat inj. Cerebrolisin a absolvovat oxygenoterapiu (inhalacia vysokokoncentrovaneho kyslika)? Dakujem za odpoved.

(hrnek.majo) #2

Som styri roky po mozgovej prihode. Moj stav sa velmi zlepsil, no nie je to ono zdaleka co predtym. Chcel by som sa spytat, ci to bude lepsie a co mam preto robit?

(kamarátka) #3

Su to velmi vseobecne otazky. Stav ovplyvnuje rozsah a miesto zakrvacania a tiez aj vek aj ine ochorenia pacienta. Na tieto otazky vie poskytnut adekvatnu odpoved jedine vas osetrujuci neurolog, ktory najlepsie pozna vas zdravot. stav a mieru poskodenia organizmu nasledkom prekonanej cievnej prihody.

(Jarmila Gembická) #4

Môj manžel je po mozgovej príhode /stalo sa mu to 31.12.2010/, má problémy s močením, tak má zavedenú hadičku, teraz dostal nejaký nemocničný bacil, tak je znovu v nemocnici a berie nejaké antibiotiká v infúzii - je tam už druhý týždeň, bojím sa, aby sa nezaležal, chodia s ním cvičit, ale je dosť slabý tak neviem, či to spĺňa svoj účel. Neviem či mám už vybavovat kúpele - na koho sa mám obrátit, či mám čakat, kým sa dostane z tohoto, bojím sa aby nebolo pozde. Má postihnutú lavú stranu. Mám sa informovat za kúpele skorej alebo stačí až po príchode z nemocnice. Ďakujem za odpoveď.

(R) #5

Pani Gembicka, poradte sa s lekarmi v nemocnici a so svojou obvodnou lekarkou, co by bolo najlepsie momentalne pre Vasho manzela. Pripadne sa poradte aj v poistovni, ohladne postupu vybavovania liecienia.